cviky na břicho
Srpen 6, 2015
Kategorie: Pohyb

Dva základní cviky na hubnutí břicha

Chcete zhubnout a vytvarovat si oblast břicha? Tak tu pro Vás máme dva zaručené cviky, které Vám k tomu pomohou. Jeden z nich je sed – leh, který většina určitě zná, ale dalším cvikem jsou přítahy kolen v sedě, který patří mezi nejúčinější. Nezapomeňte, že k zhubnutí nestačí jen cvičení, ale je potřeba i optimální strava a mít větší výdej než příjem. Zde naleznete přesné informace, jak cvik správně provádět.

Pro „buchty“ na břiše je nutné zařadit i vhodnou dietu!

Sed – leh

 1.  Vezměte si měkou podložku pod záda (například karimatku), lehněte si na záda a pokrčte kolena. Nohy mějte přibližně 35-45 cm od sebe. Jestli máte možnost, tak si zapřete nohy – v tělocvičnách, žebřiny.
 2. Ruce si dejte za hlavu, pokud nemáte dostatečnou výdrž a kondici, tak je možné ruce překřížit na hrudi (usnadňujete provedení cviku)
 3. Teď už můžete začít – pomalu zvedejte hlavu ke kolenům. POZOR, nikdy netahejte rukama! Když dosáhnete bodu, že máte hlavu blízko kolen, tak můžete jít zase pomalu dolů.
 4. Cviky opakujte v rozmezí 12-20 sedu – lehů po čtyřech sériích (12-20 x 4).
 5. Po čase cvičení můžete přidat i malou úpravu cviku na zpevnění „stran“ břicha. To se dělá tak, že při zvedání se natočíte lehce do strany. Po každém natočení do strany, změňte na druhou stranu -> (levá, pravá- levá,…).
 6. Teď už jen dodržovat jídelníček a vytrvat, výsledek se zaručeně dostaví!

dieta

Přítahy kolen v sedě

 1. Sežeňte si stoličku, které se budete přidržovat při vykonávání cviku.
 2. Natáhněte nohy, aby byly kolmé s podlahou a natažené. Nohy poté přitahujte pomalu k hrudníku a skrčujte.
 3. Až budou „poblíž“ hrudníku, tak začněte nohy rovnat do původní podoby.
 4. Cviky opakujte v rozmezí 10-15 přítahů po 4 seriích (10-15 x 4).
 5. Stejné jako bod 6 u sedu – lehů 😉

Přikládám ještě video, kde naleznete více cviků. K tomu to předvádí jedna sympatická slečna. Pamatujte, že je důležité začít! I když možná ze začátku nedáte uvedené počty cviků, tak nevěště hlavu, vytrvejte a určitě se to časem bude zlepšovat.

4 tipy na sixkpack!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *