stévie
Srpen 9, 2015
Kategorie: Hubnutí, Jídlo

Pomůže stévie k hubnutí?

Co to je vlastně ta stévie?

Celým jménem Stévie sladká je tropická rostlina, která se vyskytuje především v oblasti Jižní a Střední Ameriky, kde ji také používaly domorodé kmeny ke slazení. Kvete bílou barvou a může být vysoká až 100 cm. V posledních letech nastal „boom“ co se týče užívání stévie, hlavně v Japonsku. Důvod je jednoduchý. Je to nekalorické sladidlo, které se perfektně hodí do diety.

Proto jí spousta dietologů a nutričních specialistů doporučuje jako alternativu k né příliš zdravému bílemu cukru.

Stévie má ale i další výhody oproti klasickému cukru. Nepřispívá totiž k tvorbě zubních kazů, pomáhá lépe tvořit insulin a je také vhodná pro diabetiky.

Potřebujete snížit krevní cukr? Zkuste diaben – recenze!

Sladší než cukr

U stévie se uvádí, že je na chuť až 300x sladší než klasický řepný cukr! Z této malé rostlinky se konzumují jen zelené listy, které se mohou užít čerstvé nebo nasušit. V obchodech ji můžete sehnat také jako tekutý extrakt, nebo bílý prášek podobný cukru. Nespornou výhodou rostliny oproti cukru je, že si jí můžete zasadit a pěstovat v domácích podmínkách (na okně). Tuto možnost také nejvíce doporučuji. Proč? Protože když koupíte například extrakt ze stévie, tak nemůžete 100% vědět, co s tím udělali výrobci. Proto je lepší si jí vypěstovat téměř zadarmo na okně, než za to zaplatit. Je nenáročná a k tomu uděláte něco pro svoje zdraví a o tom to je, ne?

stévie

Stévii v tabletkách nakupuji zde a online – ušetří to hodně času a mají fajn ceny 🙂

V čem je tedy lepší oproti klasickému cukru?

  •  nekalorická -> vhodná do redukční diety     
  • nezpůsobuje zubní kazy
  • pomáhá k tvorbě insulinu (je vhodná i pro diabetiky)
  • celkově zdravější než cukr
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *