kloubní výživa
Září 17, 2015
Kategorie: Doplňky, Pohyb

Problémy s klouby

Mám problémy s klouby…

To je častý problém, nejen starších lidí. Bez správného fungování kloubů se člověk nemůže věnovat oblíbeným sportovním aktivitám a v nejhorším případě ani pohybovat. Proto je důležité umět o ně pečovat. V článku si ukážeme, jak na to a čemu se vyvarovat.

Důležitým prvkem je strava

Kvalitní a různorodá strava je v boji proti bolesti kloubů důležitá. Nezapomeňte do jídelníčku zařadit ryby. Jsou zdrojem polynenasycených mastných kyselin (omega3), které se vyznačují úspěšným snižováním zánětlivých složek v těle. Další podobný účinek se přisuzuje i olivovému oleji. Je možné říci, že celkově středomořská strava je nejen kvůli kloubům, ale celkovému zdraví člověka velice prospěšná. Celozrnné výrobky je opět vhodně zařadit do jídelníčku. V jedné studii se totiž ukázalo, že mají nižší hladinu C-reaktivního proteinu.

Doplněk stravy Flextor vám též může pomoci od bolesti kloubů.

Kamzík na klouby

Bohužel strava není vše a na něco nestačí. V tom případě na řadu přicházejí doplňky stravy. Pro tento případ jsme vybrali jednu z nejlevnějších variant a to Kamzíka na klouby. Většina těchto přípravků obsahuje kolagen včetně Kamzíka.

Cemio Kamzík kolagen na klouby 60 kapslí

O výrobku:

  • švýcarská kvalita
  • určen pro klouby, vazy a šlachy

Pro koho je určen?

  • pro těžce pracující, sportující a starší lidi
  • pro lidi s nadváhou
  • pro lidi, kteří mají problémy s pohybovým aparátem

 

Kamzík obsahuje kolagen typu I, který se vyskytuje v šlachách, kostech a vazech. Dále kolagen typu II, který je obsažen v chrupavce a zajišťuje její správnou funkčnost a odolnost. V doplňku se nachází i vitamín C, který je nepostradatelný! Ten zajišťuje správnou tvorbu kolagenu.

Příčiny bolesti kloubů?

  • velká fyzická zátěž
  • obezita a nadváha
  • akutní infekční onemocnění (těžká chřipka)
  • nedostatek vitamínu C a vápníku

Výše uvedené příčiny jsou jen základním „výtažkem.“ Ve skutečnosti je příčin mnohem víc a vyžadují konzultaci se specialistou. Určitě nepodceňujte bolest kloubů a zajděte si na vyšetření. Třeba to nic nebude, ale je možné, že ano. V některých případech vzniknou nevratné zdravotní problémy a to za to nestojí!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *