toxiny
Srpen 5, 2015
Kategorie: Hubnutí

Zabiják hubnutí – stres a toxiny

Cvičíte už delší dobu, jíte a celkově žijete zdravě, a přesto nemůžete zhubnout? Máte příjem energie nižší než její výdej? Už nevíte, co změnit? Možná jsou na vině toxiny a stres. Stresem, hlavně v dnešní době trpí téměř každý. To má na svědomí dnešní svět, který se neustále zrychluje, a jsou kladeny čím dál tím větší nároky. Začíná to už v dětství ve škole a vlastně nikdy nekončí.

Stres aneb aktivátor energie

Stres v našem těle nastartuje energii, která zůstane ale nevyužita. Místo toho se uloží do oblasti pasu nebo do jater. Zde nastává pravě ten problém, s kterým je nutno bojovat. Protože emoce a stres nemají za následek jen tloustnutí, ale i nebezpečné autoimunitní onemocnění. Proto je nutné se stresem pracovat a snažit se mu vystavovat co nejméně. K tomu Vám pomůže kvalitní odpočinek, relaxace, pravidelný pohyb a snažit se věci tolik neřešit.

Nebezpečí v podobě toxinů

K hubnutí nepotřebuje mít právě jen příjem energie nižší než její výdej, ale i správně nastartovaný metabolismus. Jenže to je často problém, právě kvůli toxinům, které do těla průběžně dostáváme. Ačkoliv si to možná neuvědomujete, tak je přijímáme z vody, jídla nebo i vzduchem (jestli žijete ve městech, tak tomu se nelze ubránit, nejhorší to máte Vy, co žijete například v Ostravě). Další škodlivé látky čerpáme z léků a antibiotik.

toxiny

K odbourání těchto škodlivých látek a toxinů slouží játra (důležitá pro nastartování správného vyvážení a chodu metabolismu). Dalším orgánem je slezina, která slouží jako filtr krve. Na internetu nebo v odborných knížkách se můžete dočíst, že je možné dále žít i po odstranění sleziny, přesto je však důležitým orgánem.

Zelený ječmen pro očistu organismu – recenze.

Jak si vyčistit játra?

Pravě když jsou játra „zanesena“ je důležité s tím něco udělat. Hlavním řešením jsou určené potraviny. Vybral jsem 5 nejlepších potravin, kterými si vyčistit játra.

  1. Česnek
  2. Grapefruit
  3. Vlašské ořechy
  4. Kurkuma
  5. Avokádo

Všechny potraviny jsou v České Republice lehce k sehnání (někde možná menší problém s avokádem a kurkumou).

Studie

U jednoho testu/studie se ukázalo, že konzumace 1-2 avokád týdně po dobu jednoho měsíce může „vyléčit“ játra.

Kurkuma je prodejná jako celá potravina nebo v podobě prášku. Právě u kurkumy bylo prokázáno, že je jedna z nejlepších pro udržení a „léčení“ jater. Další významnou funkcí je přirozené posílení žluči a celkovou funkci žlučníku, který slouží jako další čistící orgán těla.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *