Co je to BMI?

BMI (anglicky body mass index) neboli index tělesné hmotnosti slouží k určení podváhy, normální tělesné hmotnosti, nadváhy a obezity. Vytvořil ho matematik Adoplhe Quetelet v roce 1830 – 1850. Je nutné se řídit tímto nástrojem pouze částečné (orientačně), protože nebere v potaz mnoho důležitých faktorů (stavba těla, hmotnost kostí/svalstva, atd…). BMI lze snadno spočítat ze dvou hodnot (hmotnost, výška). Udělal jsem pro Vás vzorec pro výpočet  indexu tělesné hmotnosti :

Hmotnost do vzorečku dosaďte v kilogramech a výšku v metrech. Zde je jeden příklad -> Chlap měří 180 cm a jeho hmotnost je 75 kilogramů.

Hodnoty se objevují od 15 (extrémní podvýživa) až do 40 (extrémní obezita).

Tak, jak jste na tom  Vy?

Méně než 19 -> Trpíte podváhou a je na čase něco s tím udělat!

19 až 25 ->         Vaše váha je optimální a v normě! Stačí se udržovat, žít zdravě a nebudete mít tolik zdravotních potíží.

25 až 30 ->        Trpíte lehkou nadváhou, možná je na čase s tím něco udělat. Na webu naleznete několik článku o pohybu a receptech, které Vám v tom pomohou.

30 až 40 ->        V těchto hodnotách je už nezdravé se pohybovat, protože máte už velkou nadváhu a je už potřebné s tím něco udělat a změnit se!

40 a více ->        Hodnota 40 a více značí extrémní nadváhu, která Vás ohrožuje na životě. ZAČNĚTE NĚCO DĚLAT, NEŽ BUDE POZDĚ!

Tak snad je většina z Vás v hodnotách 19 až 25. Jestliže ne, tak na našem webu naleznete odborné články (pohyb, recepty, diety,…) kde naleznete přínosné informace.

 Svět Zdravě

V případě, že si nevíte rady, je možné využít pomoci od skutečných odborníků, kteří Vám sestaví profesionální dietní jídelníček na míru přesně pro potřeby Vašeho těla od Dieta Zdravě!

K tomu dostane tipy a triky jak zhubnout zdravě a bez JoJo efektu a to pouze za 200 KČ (konzultace, jídelníček, tipy a triky). Na jejich webu se můžete podívat na lidi, kteří úspěšně zhubnuli. Pro získání konzultace klikněte ZDE nebo vyplňte formulář pod článkem.

Dieta zdravě je společnost, která se zabývá zdravým hubnutím a má už přes 57 POBOČEK po celé ČR v každém větším městě. Hubnutím Vás provází dlouholetí profesionálové se zkušenostmi v nutriční typologii a hubnutí a to vše v příjemném a moderním prostředí. Kvůli počtu poboček a osobního setkání se nemusíte bát, že je to podvod a konzultace nefunguje.