bmi INDEX

Co je to BMI?

BMI (anglicky body mass index) neboli index tělesné hmotnosti slouží k určení podváhy, normální tělesné hmotnosti, nadváhy a obezity. Vytvořil ho matematik Adoplhe Quetelet v roce 1830 – 1850. Je nutné se řídit tímto nástrojem pouze částečné (orientačně), protože nebere v potaz mnoho důležitých faktorů (stavba těla, hmotnost kostí/svalstva, atd…).

BMI lze snadno spočítat ze dvou hodnot (hmotnost, výška). Udělal jsem pro Vás vzorec pro výpočet  indexu tělesné hmotnosti :

Hmotnost do vzorečku dosaďte v kilogramech a výšku v metrech.

Hodnoty se objevují od 15 (extrémní podvýživa) až do 40 (extrémní obezita).

Tak, jak jste na tom  Vy?

Méně než 19 -> Trpíte podváhou a je na čase něco s tím udělat!

19 až 25 -> Vaše váha je optimální a v normě! Stačí se udržovat, žít zdravě a nebudete mít tolik zdravotních potíží.

25 až 30 -> Trpíte lehkou nadváhou, možná je na čase s tím něco udělat. Na webu naleznete několik článku o pohybu a receptech, které Vám v tom pomohou.

30 až 40 -> V těchto hodnotách je už nezdravé se pohybovat, protože máte už velkou nadváhu a je už potřebné s tím něco udělat a změnit se!

40 a více -> Hodnota 40 a více značí extrémní nadváhu, která Vás ohrožuje na životě.

Tak snad je většina z Vás v hodnotách 19 až 25. Jestliže ne, tak na našem webu naleznete odborné články (pohyb, recepty, diety,…) kde naleznete přínosné informace.

Jak zhubnout?

Hodnoty BMI nejsou podle Vašich představ? Můžete zkusit zhubnout s naším magazínem PerfektniPostava.cz.

Na webu najdete zdravé recepty, tipy na pohybové aktivity a sport. Pokud chcete zhubnout nejrychlejší cestou, doporučujeme proteinovou dietu. Pro výběr správné keto diety můžete použít NAŠE AKTUÁLNÍ SROVNÁNÍ.