chia shake recenze

Chia shake recenze – funkční ketonová dieta

Zdravý životní styl je v dnešní době velmi populární. Lidé touží po tom mít krásnou a štíhlou postavu a také po tom zdravě se stravovat a dodávat svému tělu všechny důležité vitamíny společně minerály. Internet i nejrůznější časopisy jsou plné informací a rad, které lidem pomáhají nejen zhubnout, ale zároveň být výkonní a plní energie.

V posledních několika letech se na internetu můžeme setkat také se speciálními internetovými obchody, které jsou na problematiku zdravého stravování a zdravého životního stylu zaměřeny.

chia shake logo

Zdravé dietní koktejly

Zasytí po dobu 3-5 hodin

 

Jedním z nich je i internetový obchod s názvem Chia shake, který nabízí velké množství produktů, které jsou vyrobeny tak, aby vyhovovaly i těm nejnáročnějším zákazníkům. Zákazníkům, kteří chtějí žít zdravě, rychle a účinně zhubnout či kteří vyžadují speciální stravování v souvislosti s jejich osobními preferencemi a požadavky.

Pro koho je internetový obchod určen?

Jednoduše lze říci, že tento nový e-shop je určen pro širokou veřejnost, ženy i muže různého věku, kteří chtějí žít zdravěji. Na základě toho, jaké mají zákazníci preference, si mohou zvolit ze čtyř možností jejich nového životního stylu – hubnutí a dieta, zdravá výživa, fitness a vegan.

široká veřejnost, ale potěší především ženy

✅ pro lidi, kteří chtějí úspěšně zhubnout

Jméno internetového obchodu vychází z jedné ze základních ingrediencí, kterou obsahují všechny produkty, které tento obchod nabízí – z chia semínek. Produkty, které obchod prodává, mohou bez problémů konzumovat i děti starší dvou let a také těhotné a kojící ženy. Všechny výrobky jsou zdravotně nezávadné a navíc neobsahují lepek.

zcela bez lepku

Zázračná chia semínka – proč je jíst

Pojmem chia semínka se označují drobná semínka rostliny známé jako šalvěj hispánská, která roste především v Latinské Americe. Zmínky o nich jsou spojeny již se starou indiánskou civilizací Aztéků a v posledních letech se díky svým skvělým vlastnostem dostala na přední místa zdravých jídelníčků a ne nadarmo jsou označována za superpotravinu.

✅ Jednou ze základních charakteristik chia semínek je to, že jsou tak zvaně hydrofilní, dokáží do sebe naabsorbovat velké množství vody.

Díky tomu je při jejich konzumaci lidské tělo lépe hydratované a lépe snese fyzickou i psychickou zátěž. Chia semínka zároveň zpomalují přeměnu sacharidů na jednoduché cukry a jsou rovněž skvělým zdrojem některých vitamínů, například vitamínu A, B, C či E, a minerálních látek, především železa, hořčíku, zinku, vápníku a fosforu. Zároveň jsou bohatým zdrojem bílkovin a nenasycených omega-3 mastných kyselin.

Chia semínka jsou zdrojem

 • sacharidů
 • vitamínů (A, B, C a E)
 • minerálních látek
 • železa
 • hořčíku
 • zinku
 • vápníku
 • fosforu

Hubnutí a dieta

Z hlediska hubnutí a diety internetový obchod využívá jednu z dnes široce doporučovaných a oblíbených diet. Po celém světě je známá pod označením keto dieta. Jedná se o dietu proteinovou nebo jinými slovy nízkosacharidovou dietu, jejímž základním principem je stravování založené na vysokém obsahu bílkovin a naopak nízkém příjmu sacharidů.

Ukázka dietního chia shaku

dietní chia shake

Sacharidů ale většinou lidé konzumují mnohem více, než by měli, jsou totiž podstatnou součástí většiny potravin, nejen sladkostí či sladkých nápojů. Tato dieta tedy vyžaduje vynechání například takových potravin, jako jsou pečivo a další výrobky z mouky, rýže, těstoviny, brambory, ale i některé druhy ovoce.

Obchod nabízí velké množství svých produktů, které vám umožní se podle ketonové diety stravovat, jednoduše, aniž byste museli složitě počítat nutriční hodnoty toho, co jíte. Obchod nabízí na míru vytvořené balíčky, které obsahují níže uvedené produkty. Každý balíček obsahuje pět jídel denně, vybrat si lze z balíčků na jeden týden, dva týdny, čtyři týdny a osm týdnů.

TIP: Podívejte se na článek, který Vám ukáže benefity proteinové diety v celé své kráse!

Název této diety je odvozen od slova ketóza, což je stav, kdy naše tělo čerpá energii, kterou potřebuje, z tukových zásob, nikoli ze sacharidů, k čemuž dochází ve většině případů. Proto, abychom zhubli, je ale nutné spalovat energii uloženou v našich tukových zásobách. Do stavu ketózy se organismus dostane obvykle během tří dnů od zahájení diety.

To, zda ketóza v našem těle úspěšně probíhá, se dá zjistit pomocí diagnostických papírků pro diabetiky, které lze zakoupit v každé lékárně.

Ketonové diety jsou oblíbené také mezi celebritami a slavnými osobnostmi, údajně je drží například vévodkyně z Cambridge, herečka Jennifer Lopezová či modelka Gisele Bündchenová. Z českých osobností například zpěvačka Petra Janů či herečka Tereza Brodská.

Za dietou stojí známé osobnosti

Jennifer Lopez

Gisele Bündchenová

Petra Janů

Tereza Brodská

Jennifer Lopez

Za hlavní výhody tohoto typu diety jsou považovány především rychlý úbytek váhy bez pocitu hladu a také to, že tělo ztrácí pouze tukové zásoby, nikoli svalovou hmotu, jak tomu někdy bývá u jiných typů diet.

Dietní koktejly

Jedním ze základních produktů, který je při dodržování ketonové diety vhodné konzumovat, jsou dietní koktejly, které obsahují malé množství sacharidů a zároveň velké množství bílkovin. Obchod nabízí koktejlové balíčky nahrazující patnáct nebo čtyřicet jídel. Jeden dietní koktejl slouží jako plnohodnotná náhrada jednoho až dvou jídel a zasytí až na dobu pěti hodin. V nabídce jsou dietní koktejly s různými příchutěmi, například banánovou, čokoládovou, vanilkovou či jahodovo-malinovou.

Chia shake shaker

Příchutě: banán, čokoláda, vanilka, jahoda s malinou, pistácie, a cappuccino

Cena dietních koktejlů: od 399 – 999 Kč

Dietní kaše a produkty

Dalšími výrobky, které můžete v rámci nízkosacharidové diety konzumovat, jsou speciálně vytvořené dietní kaše a pudinky. Rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že pudinky jsou o něco lehčí, míchají se s vodou, kaše představují sytější pokrm a míchají se s mlékem. I zde je možné si vybrat z několika příchutí.

Banánová kaše

Čokoládová kaše

Cena proteinových kaší: 399 ,-

Nabídka proteinových pudingů

Vyzdvihnout musíme i nabídku proteinových pudingů, které jsou příjemným zpestřením diety. V nabídce jsou celkem 3 příchutě:

banán

jahoda

čokoláda

Cena pudingů: od 299 – 749 Kč

Dietní polévky, omelety a dezerty

Kromě kaší, pudinků a koktejlů obchod nabízí i další možnosti, jako jsou polévky, omelety a dezerty, opět v několika variantách. Ketonová dieta tak může být překvapivě pestrá. Díky dietním dezertům, kterými jsou palačinky či muffiny, navíc nebudete trpět pocitem, že nesmíte žádné sladké.

Dietní omeleta chia shake

Proteinová másla jsou hitem

Proteinovo-oříšková másla jsou v posledních letech hitem zdravé výživy. Obsahují zdravé tuky, které jsou nezbytné pro správný chod lidského těla a organismu. Navíc chutnají skvěle a můžete si je dopřát na mnoho způsobů. Tipy, jak použít oříškové máslo!

 • na proteinové palačinky
 • do vloček
 • ochucení kaší (ovesná, pohanková)
 • samotné s banánem
 • samostatně, jen s lžící!

oříšková másla chia shake

Chci se podívat na kompletní nabídku proteino-oříškových másel

Příchutě:

 1. Oříškové máslo
 2. Arašídové máslo
 3. Kokosové máslo

Podkategorie

Fitness

Obchod ale nabízí rozmanité produkty i pro lidi, kteří žijí aktivním životem a velké množství svého času tráví sportem. V nabídce jsou tak rozmanité kaše, palačinky, pudinky, tyčinky či nápoje, které jsou založeny na obsahu WPC proteinu, který je velmi důležitý především při cvičení a posilování našeho těla.

Kromě tohoto proteinu jsou fitness potraviny bohaté také na vitamíny, minerály a zdravé omega-3 mastné kyseliny. I zde je možnost objednat si speciálně připravené různě velké fitness balíčky.

Nabídka fitness balíčků

Fitness balíčky mám opravdu rád, protože dostanete “od všeho něco.” Máte tak možnost vyzkoušet velkou část produktů, které jsou v nabídce konkrétního e-shopu a k tomu s množstevní slevou. Často “zvýhodněný balíček” obsahuje také shaker, anebo další menší pozornost. E-shop chia shake má v nabídce celkem 3 fitness balíčky!

 1. Malý fitness balíček – 1299 ,-
 2. Střední fitness balíček – 1999 ,-
 3. Velký fitness balíček – 2999 ,-

Button

Vegan

V dnešní době tíhne mnoho lidí z různého přesvědčení k veganské stravě. Tato strava je založena výhradně na konzumaci potravin ryze rostlinného původu, jako je například zelenina, ovoce, obilí, ořechy či semena. Naopak zakázána je konzumace jakýchkoli živočišných produktů, tedy nejen masa, ale také například mléčných výrobků či vajec.

Vegan shake

Mnoho lidí ale při veganském stravování podceňuje některé důležité živiny, jako například železo, vitamín B12 či omega-3 mastné kyseliny, což při dlouhodobém nedostatku může vést k nejrůznějším zdravotním problémům.

Obchod tak nabízí k doplnění těchto a dalších důležitých živin speciální veganské koktejly, které jsou navíc vyráběny výhradně ze surovin, které byly schválené veganskou společností. Pokryjí celkem 1/5 denní potřeby živin – je to kvůli tomu, že obsahují známé superpotraviny. Ty jsou bohaté na vlákninu, vitamíny, minerály a stopové prvky.

Jak je internetový obchod hodnocen?

Pokud tedy chcete žít zdravě, zhubnout několik kilogramů bez hladovění a namáhavého fyzického cvičení, můžete se podívat na oficiální webové stránky obchodu, kde najdete podrobné informace o všech produktech. Kromě toho zde najdete i recenze a konkrétní zkušenosti lidí, kteří tyto produkty vyzkoušeli před vámi.

Můžete tak získat cenné informace, které vám pomohou zvolit pro vás nejvhodnější variantu. Na oficiálních webových stránkách naleznete také blog, kde jsou pravidelně publikovány další zajímavé informace. Podívejte se například na zkušenosti jiných konzumentů s chia proteinovým koktejlem.

Zkušenosti s Chia shake dietou

Kde koupit produky Chia shake?

Pokud se Vám recenze líbila a chcete ochutnat jednotlivé produkty značky Chiashake, můžete přejít přímo na jejich oficiální stránky. Jinde jsem jejich produkty nenašel, možná ve zdravé výživě. Tam moc nechodím, protože většinu produktů (od oblečení po jídlo) nakupuji přes internet. Je to rychlejší, často s dopravou zdarma. Pokud máte zkušenosti s chia shake obchodem, oceníme, když se zapojíte do diskuze pod článkem.

U ChiaShake je doprava zdarma nad 1500 ,- (jinak 89 ,- přes českou poštu)

Zásilkovna: 59 ,-

Přejít do obchodu

Zdroje:

https://www.zeny.cz/lifestyle/chia-seminka-jake-maji-opravdu-ucinky-na-zdravi-a-znate-nejlepsi-recepty-2883.html

https://chiashake.cz

https://www.healthline.com/nutrition/ketogenic-diet-101

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *