chia shake recenze

Chia shake recenze – funkční ketonová dieta

Chia shake je proteinová dieta, která nabízí výrobky vhodné do keto diety i po ní. Na poli proteinových diet je těžké se vyznat, jejich srovnání bývá jen promo jednotlivých obchod. V této recenzi se zkusíme zaměřit na to, jaké nabízejí keto produkty, co od nich očekávat a orientační cenu. Ta se může samozřejmě lišit podle aktuálních slev a akcí.

Pojďmě se na to podívat. Věřte mi, že se máte na co těšit.

chia shake logo

redukce hmotnosti díky ketóze

produkty chutnají dobře a nemají “ocas” chemie

vhodná keto dieta i pro muže

Zasytí po dobu 3-5 hodin

Postupné hubnutí i bez nutnosti pohybu

Přejít do obchodu

 

Pro koho je Chia Shake keto dieta vhodná?

Proteinová dieta je vhodná pro všechny lidi, kteří se snaží zhubnout. Pro ženy, které chtějí dát dolů posledních pár kilo anebo pro osoby, které mají dlouhodobý problém s nadváhou.

Chia shake dieta má výhodu v tom, že kompletně nahradíte svůj jídelníček produkty z jejich řady. Tím se vyhnete všem chybám, které při proteinové dietě můžete udělat. Je to například neuvážená konzumace jídla s vysokým obsahem sacharidů, která naruší celý proces diety.


Jméno internetového obchodu vychází z jedné ze základních ingrediencí, kterou obsahují všechny produkty, které tento obchod nabízí – z chia semínek. Produkty, které obchod prodává, mohou bez problémů konzumovat i děti starší dvou let a také těhotné a kojící ženy. Všechny výrobky jsou zdravotně nezávadné a navíc neobsahují lepek.

✔️ muži i ženy

✔️ všichni, kdo se snaží zhubnout

✔️ pro ty, kteří chtějí zhubnout bez pohybu

✔️ pro lidi, kteří nechtějí při dietě hladovět

 

Zázračná chia semínka – proč je jíst

Pojmem chia semínka se označují drobná semínka rostliny známé jako šalvěj hispánská, která roste především v Latinské Americe.

Zmínky o nich jsou spojeny již se starou indiánskou civilizací Aztéků a v posledních letech se díky svým skvělým vlastnostem dostala na přední místa zdravých jídelníčků a ne nadarmo jsou označována za superpotravinu.


✅ Jednou ze základních charakteristik chia semínek je to, že jsou tak zvaně hydrofilní, dokáží do sebe absorbovat velké množství vody.


Díky tomu je při jejich konzumaci lidské tělo lépe hydratované a lépe snese fyzickou i psychickou zátěž. Chia semínka zároveň zpomalují přeměnu sacharidů na jednoduché cukry a jsou rovněž skvělým zdrojem některých vitamínů, například vitamínu A, B, C či E, a minerálních látek, především železa, hořčíku, zinku, vápníku a fosforu.

Zároveň jsou bohatým zdrojem bílkovin a nenasycených omega-3 mastných kyselin.

 

Chia semínka jsou zdrojem

 • sacharidů
 • vitamínů (A, B, C a E)
 • minerálních látek
 • železa
 • hořčíku
 • zinku
 • vápníku
 • fosforu

 

Hubnutí a dieta

Z hlediska hubnutí a diety internetový obchod využívá jednu z dnes široce doporučovaných a oblíbených diet. Po celém světě je známá pod označením keto dieta.

Jedná se o dietu proteinovou nebo jinými slovy nízkosacharidovou dietu, jejímž základním principem je stravování založené na vysokém obsahu bílkovin a naopak nízkém příjmu sacharidů.

 

Ukázka dietního chia shake

dietní chia shake

Sacharidů ale většinou lidé konzumují mnohem více, než by měli, jsou totiž podstatnou součástí většiny potravin, nejen sladkostí či sladkých nápojů.

Tato dieta tedy vyžaduje vynechání například takových potravin, jako jsou pečivo a další výrobky z mouky, rýže, těstoviny, brambory, ale i některé druhy ovoce.

Obchod nabízí velké množství svých produktů, které vám umožní se podle ketonové diety stravovat, jednoduše, aniž byste museli složitě počítat nutriční hodnoty toho, co jíte. Obchod nabízí na míru vytvořené balíčky, které obsahují níže uvedené produkty. Každý balíček obsahuje pět jídel denně, vybrat si lze z balíčků na jeden týden, dva týdny, čtyři týdny a osm týdnů.

TIP: Podívejte se na článek, který Vám ukáže benefity proteinové diety v celé své kráse!

Název této diety je odvozen od slova ketóza, což je stav, kdy naše tělo čerpá energii, kterou potřebuje, z tukových zásob, nikoli ze sacharidů, k čemuž dochází ve většině případů. Proto, abychom zhubli, je ale nutné spalovat energii uloženou v našich tukových zásobách. Do stavu ketózy se organismus dostane obvykle během tří dnů od zahájení diety.


To, zda ketóza v našem těle úspěšně probíhá, se dá zjistit pomocí diagnostických papírků pro diabetiky, které lze zakoupit v každé lékárně.


Ketonové diety jsou oblíbené také mezi celebritami a slavnými osobnostmi, údajně je drží například vévodkyně z Cambridge, herečka Jennifer Lopezová či modelka Gisele Bündchenová. Z českých osobností například zpěvačka Petra Janů či herečka Tereza Brodská.

 

Za dietou stojí známé osobnosti

Jennifer Lopez

Gisele Bündchenová

Petra Janů

Tereza Brodská

Jennifer Lopez

Za hlavní výhody tohoto typu diety jsou považovány především rychlý úbytek váhy bez pocitu hladu a také to, že tělo ztrácí pouze tukové zásoby, nikoli svalovou hmotu, jak tomu někdy bývá u jiných typů diet.

 

Dietní koktejly

Jedním ze základních produktů, který je při dodržování ketonové diety vhodné konzumovat, jsou dietní koktejly, které obsahují malé množství sacharidů a zároveň velké množství bílkovin.

Obchod nabízí koktejlové balíčky nahrazující patnáct nebo čtyřicet jídel.

Jeden dietní koktejl slouží jako plnohodnotná náhrada jednoho až dvou jídel a zasytí až na dobu pěti hodin. V nabídce jsou dietní koktejly s různými příchutěmi, například banánovou, čokoládovou, vanilkovou či jahodovo-malinovou.

 

diet shake od chia shake

 

Příchutě: banán, čokoláda, vanilka, jahoda s malinou, pistácie, a cappuccino

Orientační cena dietních koktejlů: od 399 – 999 Kč

 

Dietní kaše a produkty

Dalšími výrobky, které můžete v rámci nízkosacharidové diety konzumovat, jsou speciálně vytvořené dietní kaše a pudinky. Rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že pudinky jsou o něco lehčí, míchají se s vodou, kaše představují sytější pokrm a míchají se s mlékem. I zde je možné si vybrat z několika příchutí.

Banánová kaše

Čokoládová kaše

Cena proteinových kaší: 399 ,-

shake chia kaše

 

Nabídka proteinových pudingů

Vyzdvihnout musíme i nabídku proteinových pudingů, které jsou příjemným zpestřením diety. V nabídce jsou celkem 3 příchutě:

banán

jahoda

čokoláda

Cena pudingů: od 299 – 749 Kč

chia shake puding

 

Dietní polévky, omelety a dezerty

Kromě kaší, pudinků a koktejlů obchod nabízí i další možnosti, jako jsou polévky, omelety a dezerty, opět v několika variantách.

Ketonová dieta tak může být překvapivě pestrá. Díky dietním dezertům, kterými jsou palačinky či muffiny, navíc nebudete trpět pocitem, že nesmíte žádné sladké.

Dietní omeleta chia shake

 

Proteinová másla jsou hitem

Proteinovo-oříšková másla jsou v posledních letech hitem zdravé výživy. Obsahují zdravé tuky, které jsou nezbytné pro správný chod lidského těla a organismu. Navíc chutnají skvěle a můžete si je dopřát na mnoho způsobů. Tipy, jak použít oříškové máslo!

 • na proteinové palačinky
 • do vloček
 • ochucení kaší (ovesná, pohanková)
 • samotné s banánem
 • samostatně, jen s lžicí!

oříšková másla chia shake

Chci se podívat na kompletní nabídku proteino-oříškových másel

Příchutě:

 1. Proteinella: Oříškové máslo
 2. Chianella: Arašídové máslo
 3. Coconella: Kokosové máslo

 

Podkategorie

Fitness

Obchod ale nabízí rozmanité produkty i pro lidi, kteří žijí aktivním životem a velké množství svého času tráví sportem. V nabídce jsou tak rozmanité kaše, palačinky, pudinky, tyčinky či nápoje, které jsou založeny na obsahu WPC proteinu, který je velmi důležitý především při cvičení a posilování našeho těla.

Kromě tohoto proteinu jsou fitness potraviny bohaté také na vitamíny, minerály a zdravé omega-3 mastné kyseliny. I zde je možnost objednat si speciálně připravené různě velké fitness balíčky.

 

Nabídka fitness balíčků

Fitness balíčky mám opravdu rád, protože dostanete “od všeho něco.” Máte tak možnost vyzkoušet velkou část produktů, které jsou v nabídce konkrétního e-shopu a k tomu s množstevní slevou. Často “zvýhodněný balíček” obsahuje také shaker, anebo další menší pozornost.

 

Ketonové balíčky – dietní plány

(Ceny se mohou lišit podle aktuálních akcí)

 


Kolik je možné zhubnout s keto dietou?

Balíček na týden

Malý úbytek na váze, 1-3 kg.

Orientační cena balíčku a dietního plánu: 1200 Kč

Malý keto balíček, který obsahuje jídla na 1 týden diety. Ideální na vyzkoušení diety a ochutnání produktů Chia shake.

 • 1x Dietní koktejl Chia Shake = 15 jídel
 • 1x Chia pudink = 10 jídel
 • 1x Dietní palačinky = 10 jídel
 • 1x Smart Shaker
 • 1x Dietní plán
 • Dárek

keto balíček na 1 týden

Balíček na 2 týdny

Balíček pro lehkou nadváhu (střední úbytek na váze), 2-5 kg.

Orientační cena balíčku a dietního plánu: 2500 Kč

Dietní balíček keto diety na 2 týdny obsahuje celkem 70 jídel + 10 zdarma. Dostatečně dlouhá doba na zhubnutí až 5 kilogramů.

 • 1x Velký Dietní koktejl Chia Shake = 40 jídel
 • 1x Chia pudink = 10 jídel
 • 1x Dietní polévka = 10 jídel
 • 1x Dietní omeleta = 10 jídel
 • 1x Dietní palačinky = 10 jídel
 • 1x Smart Shaker
 • 1x Dietní plán
 • Dárek

keto balíček na 2 týdny

Balíček na 4 týdny

Balíček pro velký úbytek na váze.

Orientační cena balíčku a dietního plánu: 4800 Kč

Keto balíček vhodný pro ty, kteří potřebují rychle a hodně zhubnout (ideální pro střední a vyšší nadváhu).

 • 2x Velký Dietní koktejl Chia Shake = 80 jídel
 • 2x Chia pudink = 20 jídel
 • 2x Dietní polévka = 20 jídel
 • 2x Dietní palačinky = 20 jídel
 • 1x Dietní omeleta = 10 jídel
 • 1x Dietní kaše = 10 jídel
 • 1x Smart Shaker
 • 1x Dietní plán
 • Dárek

keto balíček na 4 týdny

Balíček na 8 týdnů

Největší úbytek na váze

Orientační cena balíčku a dietního plánu: 9000 Kč

Nejvýhodnější balíček s cenou za jídlo 29 Kč. V přepočtu na porci patří mezi nejlevnější keto diety na trhu. V balíčku máte jídlo na 8 týdnů – vhodné pro rapidní zhubnutí.

 • 4x Velký Dietní koktejl Chia Shake = 160 jídel
 • 3x Chia pudink = 30 jídel
 • 2x Dietní polévka = 20 jídel
 • 4x Dietní palačinky = 40 jídel
 • 2x Dietní omeleta = 20 jídel
 • 2x Dietní kaše = 20 jídel
 • 1x Chia Muffin = 10 jídel
 • 8x Dietní tyčinka = 8 jídel
 • 1x Smart Shaker
 • 1x Dietní plán
 • Dárek

 

Vegan

V dnešní době tíhne mnoho lidí z různého přesvědčení k veganské stravě. Tato strava je založena výhradně na konzumaci potravin ryze rostlinného původu, jako je například zelenina, ovoce, obilí, ořechy či semena.

Naopak zakázána je konzumace jakýchkoli živočišných produktů, tedy nejen masa, ale také například mléčných výrobků či vajec. Chia shake nabízí také veganské koktejly, viz. obrázek níže.

Vegan shake

 

Mnoho lidí ale při veganském stravování podceňuje některé důležité živiny, jako například železo, vitamín B12 či omega-3 mastné kyseliny, což při dlouhodobém nedostatku může vést k nejrůznějším zdravotním problémům.

Obchod tak nabízí k doplnění těchto a dalších důležitých živin speciální veganské koktejly, které jsou navíc vyráběny výhradně ze surovin, které byly schválené veganskou společností. Pokryjí celkem 1/5 denní potřeby živin – je to kvůli tomu, že obsahují známé superpotraviny. Ty jsou bohaté na vlákninu, vitamíny, minerály a stopové prvky.

 

Zkušenosti s Chia shake

Pokud tedy chcete žít zdravě, zhubnout několik kilogramů bez hladovění a namáhavého fyzického cvičení, můžete se podívat na oficiální webové stránky obchodu, kde najdete podrobné informace o všech produktech. Kromě toho zde najdete i recenze a konkrétní zkušenosti lidí, kteří tyto produkty vyzkoušeli před vámi.

Můžete tak získat cenné informace, které vám pomohou zvolit pro vás nejvhodnější variantu.

Na oficiálních webových stránkách naleznete také blog, kde jsou pravidelně publikovány další zajímavé informace.

Podívejte se například na zkušenosti jiných konzumentů s chia proteinovým koktejlem.

Zkušenosti s Chia shake dietou

 

Časté dotazy


Musím při proteinové dietě cvičit?

Nemusíte, dieta využívá procesu, který se odehrává uvnitř našeho těla – ketózy. V tomto stavu tělo samo spaluje tukové zásoby a vy tak hubnete i bez pohybu. Přesto lehká aerobní činnost není na škodu, protože tím hubnutí urychlíte.


Který balíček a plán si mám vybrat?

To vše záleží na tom, kolik potřebujete zhubnout. Pro zjištění nadváhy můžete použít chytrou BMI kalkulačku a podle výsledku se rozhodnete. Například týdenní balíček je vhodný pouze na otestování produktů.

Pokud chcete reálně zhubnout a vidět výsledky – investujte minimálně do 2 týdenního balíčku. Na porci je cena výhodnější a věřte mi, že až po 2 týdnech si stoupnete na váhu, budete spokojeni.


Jak proteinová dieta chutná?

Záleží na výrobci, ale obecně produkty Chia shake patří k chuťově nadprůměrným. S jejich konzumací jsem neměl žádný problém. Co jsem si pročítal zkušenosti jiných lidí, tak ani ostatní.

Dokonce jsem si několik produktů oblíbil a objednávám je i mimo dietu.


Proteinová dieta a alergeny

Všechny Chia shake jídla a produkty jsou bez lepku.


Jaké potraviny mohu použít k vaření po skončení diety?

Po skončení diety nebo v 2. fázi diety si už můžete sami vařit. Pokud chcete zachovat proces hubnutí, zanechte příjem sacharidů na minimální hodnotě. Ukážeme si potraviny, které můžete bez starostí konzumovat.

Maso: kuřecí, vepřové, hovězí, jehněčí, drůbež (kachní, krůtí a kuřecí) a zvěřinu (divočáka, králíka).

Ryby a mořské plody: pstruh, losos, tuňák, kapr, makrela, treska, candát, štika, mečoun a mořská štika.

Mléčné výrobky: mléko (polotučné i tučné), sýry, smetanu, jogurty (bílé bez doslazení), zakysaná smetana a mascarpone.

Ořechy a semínka: mandle, kešu, vlašské, lískové, para, makadamiové, pistácie, slunečnicové a chia.

Zelenina: salát (ledový nebo listový), avokádo, kedlubna, kapusta, rukola, polníček, okurky, špenát, ředkve, brokolice, lilek a květák.

Tuky: máslo, olivový olej, kokosový tuk, MCT olej a sádlo.


Které potraviny určitě nekonzumovat?

Přílohy: těstoviny, knedlíky, brambory, rýže a ovesné vločky

Ovoce: je bohaté na cukry – určitě se vyhněte ovoci obloukem

Sladké nápoje: Coca Cola, Kofola, Pepsi, minerálky, limonády, ochucené vody, džusy a šťávy

Sladkosti: čokolády, tyčinky (Mars, Snickers, Twix), tatranky, sušenky, dorty a zákusky

Alkohol


Jak často jíst v keto dietě?

Vysokoproteinová dieta (keto dieta) má jednu výhodu – nemusíte hladovět. Při zakoupení balíčku máte jídlo na každé 3 hodiny, celkem je to 5 jídel za den.


Je keto dieta vhodná i pro muže?

Keto dietu může držet každý bez ohledu na pohlaví. Výjimkou jsou děti a těhotné ženy. Případně i lidé se zdravotními problémy nebo silnou intolerancí na laktózu.


Na co si dát při dietě pozor?

 1. vyřazení veškerých sacharidů ze stravy, aby tělo dosáhlo ketózy (rychlého spalování tuků)
 2. pravidelný pitný režim (voda, neslazený čaj, neochucená minerálka)

Je dostupný chia shake slevový kupón?

Slevový kupón na nákup v obchodě Chia shake cz v tuto chvíli není dostupný. Pokud nějaký dostanu, dopíšu ho sem.


Doprava

U ChiaShake je doprava zdarma nad 1500 ,- (jinak 89 ,- přes českou poštu)

Zásilkovna: 59 ,-


 

Kde koupit produky Chia shake?

Pokud se Vám recenze líbila a chcete ochutnat jednotlivé produkty značky Chiashake, můžete přejít přímo na jejich oficiální stránky. Jinde jsem jejich produkty nenašel, možná ve zdravé výživě. Tam moc nechodím, protože většinu produktů (od oblečení po jídlo) nakupuji přes internet.

Je to rychlejší, často s dopravou zdarma. Pokud máte zkušenosti s chia shake obchodem, oceníme, když se zapojíte do diskuze pod článkem. Každá zkušenost je vítaná!

 

Přejít do obchodu

 

Zdroje:

https://chiashake.cz

https://www.healthline.com/nutrition/ketogenic-diet-101

5/5 - (2 votes)
Zádný komentář

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *