srovnání nejlepších keto diet

Nejlepší keto dieta: srovnání 2022

Keto dieta patří mezi efektivní způsoby, jak zdravě zhubnout v krátkém čase. Konzumují se speciálně vytvořené potraviny a jídla s vysokým obsahem bílkovin, ale s nízkým či žádným obsahem sacharidů. Jak se ale v aktuální nabídce proteinových výrobců vyznat a neudělat krok vedle?

K tomu vám pomůže ověřený výběr keto diet pro rok 2020/2021. V porovnání najdete keto diety KetoMix, Chia Shake, KetoDiet, Ketofit, Mix Slim a Its my life. Tukové zásoby budou minulostí a za skvělou cenu – většinu keto diet pořídíte v akci.

1. místo
KetoMix

2. místo
Chia Shake

3. místo
KetoDiet

Cena za porci: od 36 Kč

Cena za porci: od 19 Kč

Cena za porci: od 19 Kč

Dietní balíčky: ANO


Dietní balíčky: ANO


Dietní balíčky: ANO

Doprava: od 50 Kč
(při nákupu nad 1490 Kč zdarma)

Doprava: od 59 Kč
(při nákupu nad 1500 Kč zdarma)

Doprava: od 55 Kč
(při nákupu nad 1500 Kč zdarma)

Chuť produktů

98%

Chuť produktů

95%

Chuť produktů

88%
     Celkové hodnocení
     Celkové hodnocení

     Celkové hodnocení

Seznam 6 nejlepších KETO diet

 1. KetoMix
 2. Chia Shake
 3. KetoDiet
 4. KetoFit
 5. Mix Slim
 6. Its my life
 7. Prodietix

Keto dieta

Keto dieta patří mezi nejúspěšnější diety a způsoby, jak zhubnout. Přitom s minimem úsilí – stačí si upravit jídelníček. Je vhodná pro muže i ženy nad 18 let. Držení ketonové diety naopak není vhodné pro osoby, které mají problémy s trávením bílkovin nebo tuků. Pokud máte zdravotní problémy spojené s jídlem a potravinami, proberte nejdříve držení keto diety se svým lékařem.

Keto dietu mohou držet i vegani, ale výběr produktů bude značně omezený.

Co to je keto dieta?Co to je ketóza?Výhody keto dietyNevýhody keto dietyKeto dieta povolené a zakázané potravinyPrincip a doba držení diety

Keto dieta je způsob stravování, kdy dochází k omezení až úplnému vyřazení sacharidů ze stravy. Tělo samozřejmě ke svému fungování potřebuje palivo, aby mohlo normálně fungovat. Musíte proto najít jiný zdroj energie. Při keto dietě to jsou kvalitní zdroje bílkovin, nebo-li proteinů a tuky.

Dieta je vhodná pro muže i ženy ve věku od 18 let. Těhotné a kojící ženy by keto dietu držet neměli. To samé platí pro osoby, které mají zdravotní problémy.

Ačkoliv keto dietu drží spíše ženy, tak je vhodná i pro muže. Díky vyššímu kalorickému výdeji by měli muži zařadit o 1 jídlo denně více. Každý prodejce keto diety má na svém webu online chat nebo email, kde vám poradí, jaké produkty si zakoupit.

Popularita ketonové diety spočívá v tom, že stačí změnit jídelníček na ten ketonový a už hubnete. Nemusíte trávit dlouhé hodiny v posilovně a ničit svalit 4x do týdne. Tím nechceme zatracovat sport a cvičení. Pokud zařadíte pravidelný pohyb do svého života, nejenže budete rychleji hubnout, ale budete mít také více energie a zpevněné celé tělo.

U ketonové diety by nemělo docházet k jojo efektu. Pokud ale po skončení diety se vrátíte ke svým starým zvykům a nezdravému jídlu, nelze to vyloučit. Po skončení diety se držte pestrého jídelníčku. Zeleniny, ovoce, pomalé sacharidy, kvalitní tuky a bílkoviny. Občas si dopřejte něco nezdravého, ale zkuste držet poměr 80 ku 20 (80 % zdravé jídlo, 20% tzv. junk food/nezdravé jídlo).

Pod jakými názvy můžete znát keto dietu?

 • ketogenní
 • ketonová
 • proteinová
 • bílkovinová
 • nízkosacharidová
 • vysokoproteinová dieta

Keto dieta je efektní a rychlá právě díky ketóze.

Jak funguje ketóza?

Do ketózy se naše tělo dostává po 2-4 dnech od té doby, co snížíme příjem sacharidů na minimum. Je to přirozený stav těla, které místo čerpání energie ze sacharidů (z glukózy), začne čerpat energii z vlastních tukových zásob. Tento stav není pro tělo nebezpečný.

V ketóze buďte maximálně 12 až 16 týdnů. Při delším držení se mohou začít objevovat problémy s nedostatkem vitamínů nebo minerálů, které z důvodu vyřazení některých potravin do těla nedostanete. Tento “problém” je možné vyřešit tím, že do svého jídelníčku zařadíte komplex vitamínů a minerálů.

Výhody keto diety

rychlý a zdravý způsob hubnutí

bez jojo efektu

hubnete při změně jídelníčku (nemusíte cvičit)

rychlá příprava proteinových jídel

úspora času

zbavíte se závislosti na sladkém

více energie a chuti do života

kondice

zachování svalové hmoty (po celou dobu konzumujete vysoké množství bílkovin)

Hlavní výhoda keto diety spočívá v její rychlosti. Už po 2 týdnech můžete pozorovat změny na svém těle a úbytek tukových zásob. Jak na břiše, tak i po celém těle. Při dlouhodobém hubnutí (za 12 týdnů) je možné zhubnout i 25 kilogramů. To žádná jiná dieta, která by byla zároveň zdraví bezpečná, nenabízí.

Česká republika patří k neobéznějším národům na světě. Je to kombinací zvýšené konzumace pečiva, uzenin a hlavně bílého cukru.

Závislost na cukru je celosvětový problém, proti kterému je nutné bojovat.

Co může způsobit zvýšená konzumace cukrů?

 • kila navíc
 • zdravotní problémy
 • civilizační nemoci (diabetes, střevní záněty a další)
 • únavu
 • nespavost a nesoustředěnost

HUBNETE BEZ SPORTU A POHYBU. Marketingový slogan, který je založený na pravdě. Při keto dietě skutečně nemusíte dřít ve fitness centru, ale i tak jdou kila směrem dolů.

Keto dieta jako každá jiná dieta nemusí sednout každému. U někoho se mohou vyskytnout komplikace, jako je bolest hlavy, zácpa, průjem, únava a problémy se spánkem. Většinou jde o abstinenční příznaky, které po pár dnech odezní.

Mějte na paměti, že ketóza je pro tělo vlastní. Je to vlastní proces, který je tělu z krátkodobého hlediska zcela bezpečný.

Povolené potraviny – co mohu jíst v průběhu keto diety?

✅ potraviny bohaté na bílkoviny

✅ potraviny s nízkým nebo žádným obsahem sacharidů

✅ maso

✅ mléčné výrobky

✅ zdravé tuky (oleje, ořechy, semínka a další)

✅ zelenina

✅ koření

✅ pravá čokoláda bez přidaného cukru

Maximální příjem sacharidů, aby vaše tělo zůstalo v ketóze je 20 až 50 gramů. Záleží na celkové váze, pohlaví a zdravotním stavu každého jedince.

Chcete si dopřát něco dobrého v průběhu ketogenní diety? Zkuste kvalitní čokoládu s vysokým obsahem kakaa a nízkým obsahem cukrů. Zkušenost mám s KetoMix čokoládou, která chutná skvěle a nepřeruší ketózu.

Pamatujte, potraviny pro keto dietu jsou bohaté na bílkoviny a chudé na sacharidy. Když budete nakupovat, mějte toto na paměti a sledujte štítek se složením.

Nepovolené potraviny – co nemohu jíst v průběhu keto diety?

⛔ potraviny bohaté na sacharidy (cukry)

⛔ sladkosti

⛔ alkohol

⛔ obiloviny

⛔ ovoce a některé druhy zeleniny

Aby se vaše tělo přeplo do ketózy, je nutné na nějaký čas tyto potraviny vyřadit ze svého jídelníčku. V průběhu diety jakýkoliv vyšší příjem cukrů může narušit průběh ketózy a budete zpět na startovní čáře.

Je pro váš těžké držet dietu? Zkuste si najít parťáka, ve dvou se to vždy lépe táhne!

Ketogenní dieta má svá pravidla, kterých se musíte držet. Naštěstí v průběhu proteinové diety nemusíte hladovět a můžete si dopřát klidně 6 jídel denně.

Důležité je snížit příjem sacharidů na minimum. To znamená nepřesáhnout 20 až 50 gramů za den.

Při ketonové dietě dodržujte pitný režim. Vzhledem k zvýšenému příjmu bílkovin “pojedou” ledviny na vyšší výkon. Pijte alespoň 2,5 litrů denně.

Ketonová dieta trvá nejčastěji 2 až 12 týdnů. Ve výjimečných případech i 16 týdnů. Tuto dobu nepřekračujte, pro tělo by to už bylo nepřirozené a zdraví nebezpečné.

A na závěr vás potěším! První výsledky jsou vidět od prvního až druhého týdne diety.

Jaká ketonová dieta je nejlepší?

Seznam nejlepších keto diet jsme sestavili na základě více parametrů. Posuzovala se chuť, složení, cena a zkušenosti jiných uživatelů, kteří mají s proteinovou dietou zkušenosti.

Do 6 nejlepších se probojovali známí výrobci KetoMix, Chia Shake, KetoDiet, Ketofit, Mix Slim a Its my life.

KetoMix

KetoMix

1. místo a vítěz našeho testu

Výhody Ketomix diety:

hubnutí bez jojo efektu s keto produkty

nemusíte hladovět ani sportovat

jídla neobsahují glutamáty ani další chemické přísady

v nabídce produkty pro vegany i celiaky

rychlé dodání s dopravou zdarma

nutriční a výživové poradenství od certifikovaných specialistů na hubnutí

KetoMix je číslo 1 na poli proteinových diet. Český výrobce si získal své věrné fanoušky v Čechách i na Slovensku. Za úspěchem stojí chutná jídla, rychlá příprava a servis ze strany KetoMixu. Vybírat můžete z jednotlivých dietních plánů podle nadváhy (lehká nadváha, střední nadváha, vyšší nadváha a velmi vysoká nadváha) nebo z výhodných balíčků.

Na webu najdete tzv. BMI kalkulačku, která vám pomůže s vytvořením představy, jaká je optimální váha podle věku, pohlaví a výšky. Samozřejmě, je to pouze individuální. Důležité je, aby vaše váha nebyla v hodnotách obezity a vyšší nadváhy. To sebou přináší zdravotní rizika, kterým se chcete vyhnout.

KetoMix jídelníček je pestrý a balíčky obsahují různé jídla s vysokým obsahem bílkovin. Jejich produkty tak splňují podmínky pro ketózu. Mezi nejprodávanější patří Ketomix tyčinky, Ketomix kaše, polévky, kaše, sušenky, chleba, housky a kolagen.

Seznam výhodných keto balíčků:

 • Ochutnávkový týdenní balíček
 • Ketonová dieta na 7 dní
 • Ketonová dieta na 2 týdny
 • Ketonová dieta na 3 týdny
 • Ketonová dieta na 4 týdny

Každý balíček obsahuje kombinaci produktů (koktejly, polévky, omelety, kaše a další).

K výhodným balíčkům dostanete bonusy v podobě šejkru a manuálu (jak začít, jak rychleji hubnout) zdarma.

Dopravu máte při nákupu nad 1490 Kč zdarma.

E-shop KetoMix je oblíbený i u zákazníků. Na srovnávači Heureka.cz mají vysoké hodnocení a to 97 %.

Přejít do obchodu

Celá recenze

Chia shake

chia shake dieta

2. místo

Druhé místo patří dietě Chia shake. V nabídce mají více diet, ze kterých si můžete vybrat podle vašich potřeb. Chuťově patří mezi nejlepší, ale zároveň je nejlevnější. Chuť se u proteinových diet přehlíží, ale pokud máte nadváhu a chcete zhubnout více kilogramů, je nutné, aby vám proteinová jídla chutnali. Jinak je těžké vydržet.

Jaké diety jsou v nabídce? Keto dieta, dukanova dieta, atkinsonova a low carb dieta.

Seznam výhodných keto balíčků:

 • Dietní balíček na týden
 • Dietní balíček na 2 týdny
 • Dietní balíček na 4 týdny
 • Dietní balíček na 8 týdny

Přejít do obchodu

Celá recenze

KetoDiet

ketodiet dieta

3. místo

Proteinová dieta KetoDiet přišla na trh mezi prvními. V nabídce mají ověřené jídla, které vynikají chutí i složením. Největší výhodu vidím v jejich balíčcích, které jsou pro lidi, kteří se ve výživě až tolik neorientují, ale chtějí zhubnout bez hladovění.

Příprava jídel je rychlá, složení v pořádku a chuť také dobrá. Přesto je dle mého osobního názoru horší, než u KetoMix a Chia shake jídel.

Stačí si vybrat jeden z plánů:

 • Dietní plán BASIC (3 x 2 týdny
 • Dietní plán MEDIUM (3 x 3 týdny)
 • Dietní plán INTENSE (3 x 4 týdny)

Přejít do obchodu

Celá recenze

KetoFit

www.ketofit.cz

4. místo

KetoFit si zaslouží být na 4 místě. Mají skvělé produkty s kvalitním složením a porci jídla si pořídíte už od 25 Kč. Pro lidi s nadváhou mají připravené speciální keto balíčky, díky kterým zhubnete za požadovanou dobu.

Všechny jídla samozřejmě splňují potřeby pro keto dietu a ketózu (produkty mají nízký až žádný obsah sacharidů). Pokud má někdo negativní zkušenosti s keto dietami, které jsou zmíněné výše (KetoMix, Chia Shake a KetoDiet), zkuste KetoFit. Jejich koktejly a proteinové dezerty si zamilujete.

Seznam výhodných keto balíčků:

 • Balíček Výletník (keto dieta na 10 dní)
 • Keto dieta na 2 týdny
 • Keto dieta na 3 týdny
 • Keto dieta na 4 týdny

Přejít do obchodu

Celá recenze

Mix Slim

5. místo

Mix Slim keto dieta je bez lepku, geneticky upravených potravin a přidaného cukru. Jídla jsou plné bílkovin, vlákniny a vyznačují se nízkým obsahem sacharidů. Díky tomu ketóze nic nebrání a vy tak můžete pohodlně hubnout. Jídla jsou lehká a rozložená do 5 porcí.

Nevěříte, že dieta vám bude vyhovovat? Vyzkoušejte ochutnávkový balíček od 299 Kč, díky kterému získáte náhled do toho, jak proteinová dieta chutná.

Seznam výhodných keto balíčků:

 • dietní balíček na týden
 • dietní balíček na 2 týdny
 • dietní balíček na 4 týdny
 • dietní balíček na 8 týdnů
 • VYZKOUŠEJTE: Ochutnávkový balíček

Doprava zdarma nad 1500 Kč zdarma.

Ke každému balíčku obdržíte navíc hezký shaker zdarma.

Vše je skladem, dodání do dvou dnů – vy tak můžete začít hubnout opravdu rychle.

Přejít do obchodu

It’s my life

its my life dieta

6. místo

It’s my life je nejnovější prodejce proteinových jídel. K tomu poskytují výživové poradenství, díky kterému zhubli známé osobnosti, jako je Patrik Hezucký, Richard Genzer, Jana Vaňková a další osobnosti českého šoubyznysu.

V e-shopu najdete proteinová jídla a dietní plány, které jsou řazené podle velikosti oblečení. Také něco sladkého na zub (proteinovo-oříškové másla a tyčinky), aby ta dieta byla o něco příjemnější 🙂

Přejít do obchodu

Prodietix

prodietix logo

7. místo

Výhody diety:

výhodné keto balíčky

online kalkulačka na hubnutí

výživové poradenství zdarma – individuálně

cena za porci od 29 Kč

skvělá chuť keto produktů – nadstandard v porovnání s konkurencí

Prodietix je francouzská keto dieta, která využívá sílu ketózy k redukci hmotnosti a zároveň nabízí požitek z proteinovách jídel. Výhodou je skvělá kalkulačka na hubnutí, která po zadání infomací (věk, výška, váha, typ zaměstnání, fyzická aktivita, spánek a cíl) vyhodnotí, jaký hubnoucí program je pro vaše tělo a váš život nejlepší.

Obdržíte tak produkty na míru, přesně podle toho, co vaše tělo potřebuje a jaký máte nastavený cíl.

Součástí je i výživové poradenství ve formě online chatu nebo podpory na telefonu. Můžete tak zdarma směřovat vaše dotazy na specialisty, kteří každý den pomáhají lidem po celé České republice s hubnutím. A úspěšně!

Seznam výhodných keto balíčků:

 • 25 proteinových jídel
 • 50 proteinových jídel
 • 100 proteinových jídel

Skvělou funkcí je možnost navolit si obsah výhodného balíčku podle vašich preferencí. Vyberete si takové příchutě a jídla, které vám chutnají. Při pravidelných objednávkách už budete mít vysledované, co vám chutná a co už raději vynechat.

Po skončení diety můžete navštívit jejich blog, kde sdílí své tipy a recepty do zdravého jídelníčku. Prodietix recepty patří k lehkým na přípravu, ale po nutriční stránce jsou naprosto perfektní. Při dodržováních jejich jídelníčku se nemusíte obávat jojo efektu.

Mezi nejoblíbenější produkty patří Prodietix pizza a prodietix párky. Často se navíc vyskytne slevový kód na Prodietix dietu nebo další výhodná akce. Populární bývá i Black Friday.

Doprava zdarma je při všech objednávkách nad 1500 Kč. Do této hodnoty se jinak pohybuje od 70 do 130 Kč (záleží na dopravci a způsobu doručení).

Doručení je rychlé, můžete počítat, že se vaše objednávka objeví u dveří po 2 dnech od odeslání.

Zkušenosti podle srovnávacího portálu Heureka jsou nadstandardně dobré. Mají 98 % spokojených zákazníků.

Zkušenosti s dietou Prodietix

Alice P. (51 let), účetní

– cíl zhubnout 8 kg

Zkušenost s Prodietix Alena a její proměna

Barbora H. (28 let)

Barbora a její redukce hmotnosti s dietou Prodietix

Přejít do obchodu

Která keto dieta je nejlepší?

Přemýšlíte, která keto dieta je nejlepší? Za nás je výhercem keto dieta KetoMix, která nabízí nejvhodnější jídla do proteinových diet. Při držení diety můžete očekávat rychlý úbytek tuku a kilogramů. Často také nabízí různé slevy a akce na měsíční balíčky.

Přesto hodnocení není jednoznačné a chia shake dietu můžeme s klidným svědomím také doporučit.

Jak dlouho keto dietu držet?

Záleží na cíli, který v hubnutí máte. Při vysoké nadváze to může být až 16 týdnů. Pokud budete potřebovat poradit, obraťte se přímo na e-shop, kde budete keto dietu objednávat.

Je keto dieta pro muže vhodná?

Nevidíme žádný důvod, proč by keto dieta u mužů nefungovala. Ketóza je stav těla, který je zapříčiněn omezením sacharidů a nezáleží na pohlaví.

Navíc vysokoproteinové produkty obsahují logicky vysoké množství bílkovin, které chrání svalovou hmotu a brání jejímu úbytku. Pokud chcete při hubnutí zachovat co nejvíce svalové hmoty, je pro vás keto dieta více, než vhodná.

Jak funguje keto dieta?

Rychlé hubnutí je možné díky ketóze, do které se tělo dostanete zhruba po 2-5 dnech, kdy omezíte množství sacharidů ve vašem jídelníčku. Sacharidy by neměli překročit hranici 50 gramů sacharidů, ale záleží na celkové váze a metabolismu.

Jakýkoliv přísun sacharidů v průběhu keto diety může ketózu přerušit. Proto při výběru potravin přemýšlejte, čtěte štítky se složením a sledujte nutriční hodnoty.

6 zkušeností s keto dietou od reálných lidí

Chceme vám ukázat zkušenosti lidí, kteří úspěšně zhubli s keto dietou a neměli problém se s názorem podělit. Záměrně jsme vybrali zkušenosti, kde není zmíněná značka proteinových produktů.

Keto dieta je za mě nejlepší dieta, kterou jsem vyzkoušela a že jich bylo. Hubnutí v ketóze je rychlé, chuť produktů je OK a nemusíte hladovět, jako je tomu u jiných diet.
Magda
Zhubla jsem z 86 kg na 72 KG za 14 týdnů, co jsem dietu držela. Nebudu lhát, musíte mít celkem disciplínu a opravdu vynechat sacharidy ze stravy. Jinak dietu přerušíte a nezhubnete tolik, kolik je možné. Úspěchu jsem šla naproti. Nic hrozného, 3x týdně běh na 30 minut. Na větší sportovní aktivity není čas 🙂
Lenka
Ze školy jsem šel rovnou do sedavého zaměstnání. Začal jsem nabírat a už jsem se cítil strašně, málo energie, byl jsem zadýchaný po tom, co jsem vyšel schody do bytu, prostě hrůza. Řekl jsem si dost a začal se stravovat “zdravě.” Úspěch se dostavoval, ale pomalu. Nakoupil jsem si nejmenovaný balíček keto diety na 4 týdny a zhubl jsem celkem 10 kg ( (ze zhruba 100 kg na 90 kg). Při výšce 187 cm je to pro mě optimální váha a zase se cítím dobře. Pokud v budoucnu opět naberu, keto dietu opět vyzkouším, zatím to ale není potřeba.
Michal
Mám málo času, neumím moc vařit a chtěla jsem zhubnout. Proteinovou dietu jsem zkusila na doporučení kamarádky a jsem spokojená. Váha šla postupně dolů. Vše zabalené do jednorázových obalů, které si můžu vzít do kanceláře nebo někam na cesty. Jídla jsou do 5 minut připravená.
Janča
S keto dietou mám jen pozitivní zkušenosti – pravidelně se tak stravuji. Moje váha se pohybuje, jak na horské dráze. Po dětech to bylo nejhorší. Vždy si ale koupím keto koktejly a v práci místo nezdravého fastfoodu si udělám koktejl. Chutná mi to a pomáhá udržovat váhu na zdravých hodnotách 🙂
Martina S.
Hubnutí po padesátce je těžší, než jsem si myslela. Metabolismus už nefunguje tak, jako když jsem byla mladší. V televizi jsem viděla reklamu na keto dietu a řekla si, že to zkusím. Kila jdou dolů a naštěstí nemusím tak často vařit.
jarmila

Nejčastější dotazy

Kolik můžu s keto dietou zhubnout?

Odpověď na tuto otázku není jednoduchá. Určuje to mnoho faktorů. Váha, pohlaví, stupeň nadváhy, věk a rychlost metabolismu.

Zaleží také na tom, jaký týdenní plán si objednáte a jak dlouho budete dietu držet.

Jaké jsou zásady, kterých se musíte držet?

Keto dieta je úspěšná jen díky ketóze. Pokud tento stav u svého těla nevyvoláte, nedostaví se ani požadované hubnutí a ztráta tukových zásob.

Proto vyřaďte sacharidy ze svého jídelníčku a v období ketózy se vyvarujte všem sladkostem a pečimu. Bude to stát za to.

Zhubnu jen úpravou stravy nebo musím cvičit?

Proteinová dieta má jednu důležitou výhodu. Hubnete pouze úpravou stravy a konzumací potravin bohatých na bílkoviny. Pokud ale zařadíte do svého denního plánu i sport, nic tím nezkazíte, ba naopak. Rychlost hubnutí tím ještě urychlíte.

Pozor ale na vyčerpání organismu a dostatek vitamínů, které mohou tělu chybět z důvodů absence některých potravin.

Na závěr

Keto dieta můžeme být ta správná cesta, jak úspěšně zhubnout bez drastické diety. Nemusíte hladovět, stačí omezit příjem sacharidů k nule. První výsledky se dostaví již po týdnu, od začátku diety. Maximální doba by něměla přesáhnout výše zmíněných 16 týdnů.

V tomto přehledu/srovnání najdete 6 nejznámějších keto diet, které si můžete rovnou objednat domů či do práce. Troufám si tvrdit, že ať už si vyberete jakéhokoliv prodejce z námi sestaveného žebříčku, neuděláte chybu.

Po keto dietě se nevracejte ke svému starému jídelníčku, ale zkuste ho udělat zdravější. Důležitá je pestrost, dostatečná konzumace ovoce a zeleniny. Zapomeňte na polotovary, nebo se k nim uchylte pouze v nejhorších situacích. Jen tak se vyhnete JoJo efektu.

Máte zkušenosti s keto dietou? Zapojte se do diskuze pod článkem.

Líbilo se Vám srovnání ketodiet? Sdílejte ho na sociálních sítích!

5/5 - (4 votes)
1 komentář

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *