[RECENZE] Výživový doplněk stravy Indol3

Pokud někdo hledá spolehlivý doplněk stravy, který by posloužil k podpoře zdraví děložního čípku a prostaty, může se spolehnout na přípravek Indol-3-C s aktivní látkou indol-3-karbinol. Obsahuje především aktivní látku indol-3-karbinol, která účinně poráží všechny typy estrogen-dependentních nádorů, které ovlivňují zejména ženské pohlavní orgány, jako jsou děloha a vaječníky. Indol-3-karbinol je tedy schopen zabránit rozvoji všech typů nádorů způsobených chemickými karcinogeny a chrání buňky před pronikáním bakterií a nebezpečných látek do lidského těla.

Proč začít s užíváním indol3c? Pokračujte v článku.

indol3c recenze

Indol-3-karbinol (I3C), 150 mg v jedné kapsli

Účinný pomocník proti HP

Využijte slevový kupón na slevu 10%: indol2019

Přejít do e-shopu

 

Co je indol-3-karbinol?

Pro laiky to může být látka neznámého původu, která je ovšem velmi ceněna. Indol-3-karbinol udržuje hormonální rovnováhu u žen a mužů, zajišťuje zdraví reprodukčních orgánů a chrání je před vznikem rakoviny.

Jde o biologicky aktivní látku získanou z rostlin, nejčastěji z brokolice. Pokud by měl být indol-3-karbinol popsán odborně, je tvořen štěpením glukosinolátu glukorassicinu, který se nachází zejména v brukvovité zelenině, jako je brokolice, růžičková kapusta, zelí, květák nebo tuřín.

Látka je také vhodná pro kombinaci s železem, omega-3 mastnými kyselinami, vitamíny B12, D, C ve formě různých doplňků stravy.

Tato látka tedy normalizuje rovnováhu estrogenů v těle a potlačuje jejich negativní stimulační účinek a také blokuje další mechanismy, které aktivují patologický buněčný růst zejména v tkáních prsu a dělohy. Právě účinné látky, jako je indol-3-karbinol, ale také askorbigen, obsažené v brukvovité zelenině, jsou silnými onkologickými chrániči, proto jsou ve velkém množství používány k výrobě léků, které potlačují růst nádorů.

 

Co obsahuje přípravek Indol-3-C?

Mimo již zmíněnou aktivní látku indol-3-karbinol, jsou látkami obsaženými v jedné tobolce také kukuřičný škrob a želatina, která tvoří obal tobolky.

Celá řada vědeckých studií zjistila, že příznivé účinky a stejně tak i biologicky aktivní látky má právě brukvovitá zelenina, ze které se získávají tyto látky k výrobě protinádorových léčiv.

 

Jaké má účinky indol-3-karbinol?

Epidemiologické studie ukazují, že strava s vysokým obsahem brukvovité zeleniny může snížit riziko rakoviny. V průběhu řady klinických studií byly prokázány protinádorové účinky indol-3-karbinolu v buňkách prsu, prostaty, vaječníků, tlustého střeva a slinivky břišní.

Snížení rizika rakoviny prsu a děložního čípku při užívání indol-3-karbinolu je způsobeno regulací metabolismu ženských pohlavních hormonů, tedy estrogenů.

rakovina prsu příznaky

Díky pravidelnému užívání přípravku Indol-3-C, lze z těla odstranit nebezpečné látky, které způsobují růst nádorů v zejména v ženských pohlavních orgánech. Právě účinná aktivní látka indol-3-karbinol napomáhá odstranit tyto nebezpečné látky, které ničí lidské buňky a zdravé buňky zůstávají nedotčené.

Ovšem spolu s betainem, taurinem a karnitinem patří do skupiny silných přírodních antioxidantů, které také zabraňují předčasnému stárnutí a to ocení zejména ženy.

Doplněk stravy s názvem Indol-3-C nemá nepříznivý účinek na tělo, ale doplňky s touto složkou by měly být vyloučeny pro ženy během těhotenství a laktace a pro všechny, kteří nesnášejí brukvovitou zeleninu.

 

Co lze ještě říci o látce indol-3-karbinol?

Silná látka působící proti nádorovým onemocněním zvaná indol-3-karbinol je obsažena právě v doplňcích stravy s názvem Indol-3-C.

Pozitivum této látky je jistě na místě, neboť:

 • stimuluje metabolismus estrogenů v játrech
 • snižuje podíl karcinogenních látek
 • zvyšuje aktivitu detoxikačních jaterních enzymů, které metabolizují různé toxiny a karcinogeny
 • blokuje buněčný cyklus nádorových buněk
 • poskytuje silnou antioxidační ochranu
 • chrání před vznikem infekce, které jsou vyvolané lidským papilomavirem HPV
 • chrání lidské tělo před poškozením volnými radikály
 • chrání ženské, ale i mužské reprodukční orgány před vznikem rakovinotrvorných buněk
 • pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi (TIP: Diaben optimalizuje hladinu cukru v krvi – nyní s 30% slevou)
 • pomáhá posilovat imunitní systém
 • snižuje krevní tlak
 • navíc má také detoxikační účinky
 • pozitivně ovlivňuje fungování jater

 

Z vědeckého hlediska bylo prokázáno, že aktivní látka indol-3-karbinol, která je také obsažena ve výživovém doplňku Indol-3-C, má silný antivirový účinek na nemoci způsobené HPV, včetně papilomatózy hrtanu.

Lidský papilomavirus je nebezpečný, protože narušuje přirozený metabolismus buněk a pokud jsou buňky s infikované tímto virem, jsou nebezpečné. Slučují a hromadí mnohem více proteinu E7, který stimuluje vývoj nádorů a také transformují ženský pohlavní hormon estradiol na 16-alfa-hydroxyestron, který zvyšuje riziko vzniku maligních nádorů.

 

indol3c slevový kupón
Při nákupu využijte slevový kupón na slevu 10% – “indol2019”

 

Indol3c pro muže

Doplněk stravy s názvem Indol-3-C může být velmi prospěšný i pro muže, protože může ovlivnit množství mužských hormonů, kdy jejich nadbytek v těle způsobuje onemocnění prostaty, ale indol-3-karbinol řídí přeměnu testosteronu na estrogen.

 

Další pozitiva

S vědeckých výzkumů také vyplývá, že aktivní látka indol-3-karbinol má navíc následující účinky:

 • ovlivňuje výměnu estrogenu v těle
 • neutralizuje metabolické produkty látek obsahujících alkohol v případě otravy alkoholem podílí se na procesu tvorby buněk
 • má výraznou virovou a detoxikační aktivitu
 • obsahuje látky přírodního charakteru, které zabraňují předčasnému stárnutí
 • snižuje hladinu cholesterolu v těle

Kromě toho je užívání výživového doplňku Indol-3-C dobrým pomocníkem při hubnutí, což ocení zejména ženy a umožňuje udržovat normální hormonální rovnováhu a reprodukční zdraví u mužů i žen.

 

Použití  přípravku Indol-3-C

 • prevence a léčba onkologických onemocnění ženského a mužského reprodukčního systému, včetně rakoviny prsu, dělohy a vaječníků
 • prevence a léčba děložních myomů, cystické fibrózy, endometriózy u žen, rakoviny prostaty u mužů
 • infekce vyvolané lidským papilomavirem HPV
 • bradavice na genitáliích
 • polypy a nádory tlustého střeva a žaludku či nádory hrtanu
 • hormonální poruchy rovnováhy u žen

 

Správné užívání a dávkování přípravku Indol-3-C

 • doporučené dávkování přípravku Indol-3-C je 2-3 kapsle denně
 • přípravek Indol-3-C se užívá před jídlem a je nutné jej zapít dostatečným množstvím vody
 • přípravek Indol-3-C se doporučuje užívat 2 až 3 měsíce. Poté je nutná asi 2 měsíční přestávka a znovu lze začít přípravek užívat.

 

Nežádoucí účinky přípravku Indol-3-C

 • lék nemá prakticky žádné kontraindikace, s výjimkou alergií na složky
 • v těhotenství a kojící ženy nesmí tento přípravek užívat
 • užívání přípravku Indol-3-C může způsobovat plynatost

Samozřejmě je nutné před použitím si podrobně prostudovat návod nebo příbalový leták. V případě potíží nebo nejasností je třeba vyhledat lékaře.

 

Zkušenosti spokojených uživatelů přípravku Indol-3-C

„Měla jsem velkou cystu na levém vaječníku a trápila mě v podstatě asi 2 roky. Na doporučení jsem začala používat přípravek Indol-3-C, po roce užívání mi lékař sdělil, že cysta zmizela. Byla jsem velmi šťastná, protože jsem z operace měla velké obavy.“
Jana Malá, Praha
„Moje matka byla po malém gynekologickém zákroku, ale necítila se delší dobu dobře. Pak jsme společně našli řešení v podobě přípravku, který je sice cenově trochu dražší, ale mámě hodně pomohl. Cítí se dobře a preventivně jej užívá i nadále.“
Lucie Krmelová, Mělník
„Dlouho jsem se snažila najít nějaké řešení v případě prevence rakoviny, vzhledem k tomu, že ji bohužel měla nejen moje maminka a sestra. Lékař mě sice ujišťoval, že jsem v pořádku, ale jistota je jistota. Nakonec jsem si v lékárně zakoupila přípravek Indol-3-C, který mi byl doporučen a mohu říci, že se cítím po několika měsících užívání dobře a dokonce se mi snížil i krevní tlak, který byl stále celkem vysoký. Mohu tedy jen doporučit. Malou nevýhodou možná je jen jeho vyšší cena.“
Sandra Svátková, Brandýs nad Labem
„Jsem po operaci dělohy a vzhledem k tomu, že nádor byl nezhoubný, chtěla jsem mít jistotu, že se mi to nevrátí. Proto jsem začala užívat přípravek Indol-3-C a můžu říci, že se cítím lépe nejen po zdravotní stránce, ale i má psychika se trochu zlepšila. I můj gynekolog říkal, že jsem v dobré kondici. Takže tento doplněk stravy můžu jen doporučit.“
Marie Stránská, Brno
Byl mi v lékárně doporučen přípravek Indol-3-C, protože jsem měla stále vysoký tlak, necítila jsem se dobře a navíc jsem také ve věku, kdy ženy přecházejí do menopauzy. Byla to správná volba, neboť po několika týdnech užívání se cítím mnohem lépe, mé tělo příznaky přechodu tolik nezaznamenalo a co víc, vysoký tlak se zmírnil. Tento přípravek jsem doporučila i své kamarádce.“
Stella Konvičková, Boskovice

 

Jaké jsou nejčastější dotazy?

Jak dlouho užívat indol3c abych se zbavil/a problémů?

Doporučuje se užívat 3 měsíce a následně si udělat měsíční přestávku. Pak je možné cyklus užívání zopakovat. Je možné užívat i během radioterapie, před a po chemoterapii. Je možné užívat i při současném užívání hormonální antikoncepce. Vhodný i pro diabetiky.

Více informací na www.Indol3c.cz.

Je přípravek bezpečný?

Ano, přípravek je testovaný, splňuje nejnáročnější formy výroby a vy se tak nemusíte obávat o své zdraví.

Je indol3c lék na HPV?

Indol3c není lék, ale doplněk stravy, který je volnědostupný a to bez receptu od lékaře.Přesto se používá v boji s papilomaviry a to velice úspěšně.

Kdo stojí za výrobou produktu?

Osvědčená společnost MedikaPharm.

megikapharm.cz

 

Kde Indol3c objednat?

Objednat 2-měsíční kúru můžete na oficiálních stránkách výrobce a prodejce www.Indol3c.cz za cenu 850 690 Kč.

indol3c recenze

Indol-3-karbinol (I3C), 150 mg v jedné kapsli

Účinný pomocník proti HP

Využijte slevový kupón na slevu 10%: indol2019

Přejít do e-shopu

 

Závěr

Indol-3-C je výživový doplněk nehormonální přípravek pro reprodukční zdraví žen, který není návykový a nezpůsobuje vedlejší účinky. Obsahuje aktivní látku indol-3-karbinol na podporu zdraví děložního čípku, prostaty a dalších reprodukčních orgánů a to nejen žen, ale i mužů. Přípravek významně snižuje riziko nádorových onemocnění, poskytuje vysoce kvalitní prevenci hormonálních poruch. Doplněk stravy zároveň stimuluje vývoj a růst zdravých buněk.


Zdroje:

https://www.mojezdravi.cz/nemoci/hpv-virus-2025.html

https://www.novinky.cz/zena/zdravi/clanek/hpv-virus-komplikuje-zivot-ohrozuje-stale-vice-zen-i-muzu-40007491

https://www.vitalia.cz/clanky/rakovina-delozniho-cipku-a-viry-hpv-40-zen-odchazi-od-gynekologa-falesne-ukonejseno/

Naposledy aktualizováno 7 dubna, 2021, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *