Ohrožují vás problémy s játry? Tipy na jejich regeneraci a detoxikaci!

Játra patří mezi největší orgány v našem těle, a proto se o ně musíme náležitě postarat. Mezi hlavní funkce patří řízení biochemických procesů v těle (metabolismus tuků, cukrů a bílkovin). Pomáhají také detoxikovat organismus a společně s ledvinami je můžeme označit, jako “čističku našeho těla.”

Problémy s játry dokáží potrápit, jedním z důvodů je i fakt, že správná diagnóza přichází v mnoha případech pozdě. V článku si ukážeme, jaké jsou příznaky při problémech s játry, nejčastější nemoci a na závěr uvidíte i doplněk stravy, který slouží k detoxikaci jater a podpoře jejich funkce.

 

Nejčastější onemocnění jater

  • Chronická hepatitida C
  • Autoimunitní hepatitida
  • Chronický zánět – Cirhóza

Mezi první příznaky patří únava, slabost a nevolnost. Dále také bolesti kloubů, horečka, svědění kůže a žluté zabarvení očního bělma a kůže. Pokud se dostanete do tohoto stádia, utíkejte k lékaři, který vám pomůže určit diagnózu a způsob léčby.

Tip na článek: Kloubní výživa FlexiMed

 

To nejhorší pro naše játra

Nejhorším zabijákem zdraví jater je nepochybně alkohol, který se přes játra filtruje. Dále toxické léky, které se v mnoha případech užívají v nesmyslných situacích a zbytečně tak zatěžují játra a ledviny.

 

Detoxikace jater

Ačkoliv játra slouží k detoxikaci našeho těla, sama jednou za čas potřebují detoxikaci také. Nejčastěji se k tomu používá ostropestřec mariánský, který patří mezi nejlepší detoxikační bylinky. Podporuje jejich funkci, urychluje regeneraci jater a celkově pomáhá pročistit tělo od škodlivých látek, které přijímáme z okolního světa (jídlo, vzduch, voda).

Druhým pomocníkem je artyčok zeleninový, který usnadňuje trávení, vylučování trávicích šťáv a posiluje detoxikaci. Pokud hledáte jeden doplněk stravy, který bude obsahovat obě látky, tak doporučuji ostropestřec plus artyčok pro podporu činnosti jater.

ostropestrec-plus-artycok

OSTROPEŘEC PLUS ARTYČOK koupíte na gigalékarna.cz

Naposledy aktualizováno 9 října, 2020, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

1 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *