Jak správně dělat dřepy?

Léto už je za rohem a bazénová sezona také. Chcete být připraveni a mít pevný a vytvarovaný zadek? Nejlepších výsledků dosáhnete pomocí dřepů. Výsledky lze pozorovat už po měsíci cvičení! Ale pozor, nezapomínejte, že pevný zadek není jen otázkou správného cvičení. Pro rychlé a viditelné výsledky musíte upravit svůj jídelníček! Čerpat informace na zdravé recepty a jídlo můžete zde.

Jak udělat správný dřep?

Vidět správný dřep není tak jednoduché, jak se možná na první pohled zdá. Hlavním problémem je, že většina lidí cvičí tzv. “ego lifting.” To znamená, že “cvičí pro lidi” a ne pro sebe. Preferují větší počet opakovaní, než před správnou technikou, která je klíčem k úspěchu!

Správné držení těla

Při dřepu je nutné držet záda rovná, tak jako slečna na obrázku. Pro lepší provedení si můžete dát ruce před sebe. Pamatujte, že pohyb musí být pomalý a kontrolovaný. Stehna by při dokončení měla být vodorovná se zemí/podlahou (můžete jít i o trochu níž).

Fitness dívka, co dřepuje

Dřepy s činkou

Jestliže už máte zkušenosti, fyzičku a klasické dřepy vám už nedělají problém, tak je čas přejít na dřepy s činkou. První trénink pravděpodobně odcvičíte pouze s tyčí, ale na další si už zkuste přidat. Klidně po 1-2 kilech na každou stranu. Ale pamatujte, že váha nesmí jít na úkor techniky!

Při sportu musíte chránit svůj kloubní aparát, jinak se může nenávratně poškodit.

www.Kloubus.cz

nejsilnější kloubový doplněk v ČR

přírodní složení

chrání Vaše klouby

“Kolik dřepů mám udělat?”

Pro výsledky zkuste odcvičit 3-4 série po 6-12 opakováních.

30 denní výzva dřepy

Zkusit můžete i tzv. denní výzvu. Jedná se o to, že téměř každý den uděláte několik dřepů bez závaží (nebo jen s malým). Začíná se na 50 dřepech a 30. den se končí na 245. To už je trochu náročné, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout!

Bolest kolene při dřepu

U hodně lidí se může objevit bolest kolene při provádění dřepu. Často to bývá jen dočasné a za pár tréninků to přejde. Když ale ne, a nebo je bolest nesnesitelná, tak je vhodné zajít na konzultaci k doktorovi.

Fotografie before/after – trocha motivace

zadek před a po

Naposledy aktualizováno 10 března, 2020, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *