7 důvodů, proč používat ionizátor vody

Ionizátory vody se ukázaly být předmětem mnoha diskusí a mnoho lidí již léta provádí výzkum, aby zjistili, jaké potenciální zdravotní výhody mohou nebo nemohou nabízet. Samozřejmě se v důsledku toho nepodařilo zjistit, že by každý údajný účinek ionizované vody byl pravdivý, ale některé ano, a možná vás zaujme, když zjistíte, co všechno dokážou.

Proto jsme pro vás sestavili 7 nejlepších účinků, kterých lze dosáhnout pitím alkalické ionizované vody.

ionizátor vody aQuator MINI

ionizátor vody aQuator MINI

na 1,5 litru vodu

alkalická voda do pH 11.2 a kyselá voda od pH 3.

akční cena 6190 Kč

Přejít do e-shopu

 

Boj proti rakovině

Jednou z největších výhod ionizátoru vody je určitě vliv, který může mít na prevenci rakoviny. Mnoho tělesných rakovin je způsobeno kyslíkovými radikály, které vznikají jako vedlejší produkt různých důležitých metabolických funkcí.

Tyto radikály jsou nestabilní molekuly a napadají buňky v těle a způsobují poruchy, které se mohou stát rakovinnými.

Proti těmto volným kyslíkovým radikálům, ačkoli jsou nebezpečné, lze však bojovat pomocí antioxidantů, které jsou produkovány ionizátorem ve formě hydroxidových iontů (OH-).

Tyto ionty fungují podobně jako jiné dobré antioxidanty, jako jsou vitaminy A a C, a jsou schopny se spojit s kyslíkovými radikály za vzniku plnohodnotné molekuly kyslíku, kterou místo toho může tělo prakticky využít.

Samozřejmě se nejedná o přímý lék a pouze snižuje riziko, ale to by samo o sobě mělo být dostatečným důvodem, proč uvažovat o investici, protože rakovina je problém, kterému nikdo nechce čelit.

 

Posílení kardiovaskulárního systému

Volné radikály nevedou jen k rakovině a postupem času spousta výzkumů prokázala souvislost mezi nimi a horším kardiovaskulárním zdravím. Zejména jsou spojovány s aterosklerózou, která vzniká poškozením vnitřní cévní stěny (často volnými radikály) a jejím ucpáním cholesterolem.

TIP: přípravek na snížení hladiny cholesterolu.

Tento proces je často výchozím bodem pro mrtvici nebo srdeční infarkt, protože dostatečně velký aterom může způsobit zúžení cévy a omezit průtok krve. Části ateromu se také mohou odlomit a uvíznout v cévě, což následně často vede ke kardiovaskulárnímu infarktu.

Alkalická ionizovaná voda dokáže tato rizika omezit, protože v první řadě neutralizuje volné radikály a zabraňuje jim napadat buňky cév a nastartovat tak tvorbu ateromu.

Zajímavé je však také to, že vykazuje slibné výsledky při snižování potenciálního růstu ateromu, takže je méně nebezpečný, i když se vytvoří.

 

Účinná hydratace

Ionizátory vody také umožňují výrobu vody, která lépe hydratuje. To může na první pohled znít divně, protože samozřejmě běžná voda z kohoutku je skvělou formou hydratace. Proces ionizace však způsobuje, že se shluky molekul ve vodě rozpadají na menší skupiny.

Tento proces zanechává větší počet shluků, které obsahují jen asi 5 molekul H20 na rozdíl od normálních shluků, které obvykle obsahují 10 až 15 molekul.

Tyto malé shluky se pak mohou snadněji vstřebávat do buněk, protože díky minimálnímu odporu mohou pronikat membránami v kratším čase. To následně vede k rychlejší hydrataci a umožňuje molekuly vody prakticky využít k odplavení odpadních látek z našeho těla.

 

Lepší trávení

Bylo také prokázáno, že alkalická ionizovaná voda má zajímavý vliv na trávení a je velmi prospěšná zejména pro tlusté střevo. Tlusté střevo je důležitou součástí trávicího systému a je nezbytné, aby bylo pokud možno udržováno v zásaditém stavu.

Nejenže to umožňuje jeho efektivnější fungování, ale také to pomáhá předcházet vzniku rakoviny tlustého střeva.

Důležité je také vědět, že pití zásadité vody nemá při trávení nijak výrazně negativní vliv na žaludek.

Většinu trávení ve skutečnosti provádějí enzymy, nikoliv samotná kyselina, takže pokud by byla kyselina mírně oslabena, vaše tělo by bylo stále schopno snadno trávit potraviny.

Při konzumaci masa, laktózy nebo lepku je však často nejlepší vyhnout se pití obzvláště zásadité vody až 20 minut po jídle.

 

Transcendentní pleť

Používání ionizátoru vody ve vašem životě jednoznačně nabízí mnoho důležitých zdravotních výhod. Ne každý přínos se však musí týkat důležitých zdravotních potíží, protože ionizovaná voda také pomáhá udržovat pleť čistou, svěží a bez vrásek.

Opět toho dosahuje bojem proti volným radikálům pomocí hydroxidových iontů vznikajících při ionizaci. Tyto radikály jsou hlavní příčinou vrásek, protože poškozují pokožku a způsobují její zhoršování v průběhu času, takže boj proti nim a jejich neutralizace je velmi důležitá a často se jí dosahuje prostřednictvím nekonečných peelingů a hydratačních přípravků na obličej.

Potírání obličeje ionizovanou vodou je také spojeno s nižší mírou akné a zmenšením bolavých míst.

žená polévá obličej ionizovanou vodou

 

Svěží chuť

Někteří lidé milují chuť běžné vody z kohoutku nebo tvrdí, že nemá žádnou chuť.

Rozhodně však není pro každého a osobní preference se často dělí mezi měkkou, tvrdou nebo balenou vodu.

Jako alternativa však alkalická ionizovaná voda nabízí mírně odlišnou chuť, která se může líbit těm, kteří dávají přednost balené vodě.

Balená voda

Navíc může časem nabídnout úsporu pro jedince, kteří se věnují pití balené vody.

Kromě lepší chuti se mnozí domnívají, že alkalická ionizovaná voda se pije jemněji a v ústech působí hydratačněji.

Ve skutečnosti však pro to neexistuje žádný důkaz a může se jednat o placebo efekt nebo jednoduše o souvislost s menšími shluky molekul vody, které se v ionizované vodě nacházejí.

 

Vynikající filtrace vody

V neposlední řadě ionizátor téměř nechtěně nabízí také vynikající filtraci vody.

Protože nabíjí molekuly, dokáže poměrně účinně oddělit z vody běžné kontaminanty z vodovodu, jako je chlor, chloramin, těžké kovy (olovo, rtuť), těkavé organické látky a pesticidy.

Zanechává tak čistší vodu, ale z velké části nedotčenou užitečnými minerály, jako je hořčík draslík a dokonce i některé druhy vápníku.

Jak vybrat vodní filtr


Zdroje:

energiseyourlife.com/blog/7-benefits-of-water-ionizers/

Naposledy aktualizováno 29 června, 2021, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *