Co používat na posílení imunity?
13 června, 2022
Kategorie: Detoxikace

Co si vzít na imunitu?

Před chladnějšími, podzimními a zimními dny roste potřeba budovat imunitu. Když imunitní systém funguje efektivně, dokonale chrání naše tělo proti všem bakteriím, virům a parazitům, zabraňuje pronikání toxinů a bojuje s infekcemi. Musíme však pamatovat na jeho stimulaci. Co si vzít na imunitu?

Co ovlivňuje fungování imunitního systému?

Správné fungování imunitního systému je ovlivněno mnoha vnějšími faktory, jako jsou:

 • kolísání teploty
 • nevhodné oblečení
 • znečištěná voda častý
 • pobyt v klimatizovaných místnostech
 • Interní faktory jsou: například: žádný spánek dieta s nízkým obsahem zeleniny a ovoce
 • dlouhodobý stres
 • fyzická nečinnost
 • stimulanty: alkohol nebo cigarety léky, zejména antibiotika a protizánětlivé léky.

Co dělat při prvních příznacích nachlazení? Velmi účinné a zcela bezpečné bude používání starých a tradičních metod, stejně jako používání moderních léků a doplňků stravy, kterými je imunita podporována.

Posílení imunity je nezbytné

Posílení imunity je důležité zejména před začátkem podzimně-zimního období zvýšeného výskytu různých infekcí, zejména chřipek a nachlazení. Děti v předškolním a školním věku jsou extrémně náchylné k nemocem, proto je třeba věnovat zvláštní pozornost posilování imunity u dětí.

Lékárny a internetové obchody nabízí mnoho přípravků ve formě tekutin, kapslí, tablet nebo výživných sirupů.

Ve většině případů se jedná o léky, doplňky a další přípravky na imunitu na přírodních látkách (např. olej ze žraločích jater, acerola liquid, česnekové tablety), které mají stimulovat imunitní systém a posilovat přirozenou vitalitu organismu.

Tímto způsobem bude moci bojovat s infekcí a snáze se vypořádat s bakteriemi a viry. Je však na místě připomenout, že aby doplňky na imunitu přinesly zamýšlené účinky, měli byste posilující přípravky užívat pravidelně a dlouhodobě.

Co používat na posílení imunity?

 • Oleje z mořských ryb (např. žraločí játra), islandský rybí olej, grónský rybí olej a rybí olej z tresky jsou přírodními zdroji omega-3 mastných kyselin (včetně DHA a EPA), které jsou zvláště užitečné při budování imunity.
 • Vitamíny A, E a D v nich rozpuštěné tento účinek ještě zesilují.
 • Vitamin C, D a E, acerola a rutin pro posílení imunity. Vitamin C pro imunitu je důležitým prvkem při posilování organismu. Vyplatí se sáhnout po kombinaci vitamínu C a rutiny, která utěsní cévy, usnadní likvidaci patogenů a posílí imunitu.

Kam pokračovat:

Imunita začíná ve střevech. Co to jsou tekutá probiotika a jak vám mohou pomoci?

E-shop UpLife nabízí potravinové doplňky na imunitu prvotřídní kvality.

Rate this post

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *