Jak kolagen pomáhá vlasům a pokožce?

Kolagen je základní bílkovina nezbytná pro eliminaci známek stárnutí, jako jsou jemné vrásky, povadlá pleť a nerovnoměrný tón pleti. V současné době jsou k dostání různé doplňky stravy obsahující kolagen. V následujících řádcích vám prozradíme, proč se vyplatí do nich investovat a jaké mají přínosy.

Oddálí proces stárnutí

Vystavení slunci, znečištění a stárnutí snižují hladinu kolagenu v pokožce. Jakmile se hladina bílkoviny zmenší, začnou se objevovat jemné vrásky kolem úst a očí.

Kolagenové přípravky a doplňky stravy pomáhají oddálit proces stárnutí a udržet pleť pružnou i hladkou po delší dobu.

Zlepší tón pleti

Další důvod, proč používat kolagen na pleť, je obsah aminokyselin, které pomáhají udržovat hladký, rovnoměrný a zdravý vzhled pleti.

Chcete-li zajistit rovnoměrný tón pleti, právě kolagen je vhodným řešením.

čistá a rozzářená pleť - nejlepší přípravky na pleť
Vliv kolagenu na pleť je podložený studiemi.

Zmírní viditelnost jizev

Aminokyseliny kolagenu minimalizují výskyt tmavých skvrn a jizev po akné nebo jiných kožních problémech.

Zjistilo se totiž, že kolagenové doplňky podporují tvorbu zdravé tkáně, což urychluje proces hojení. Stačí si jen vybrat nejlepší kolagen na pleť.

Hydratace

Úbytek kolagenu v důsledku stárnutí či vlivů životního prostředí způsobuje suchost a šupinatost pleti.

Jakmile organismu dodáte potřebný kolagen, dodáte pokožce hydrataci, která je nezbytná pro udržení zářivého vzhledu.

Zpevnění a tonizace pleti

Zatímco krémy a další pleťové přípravky obsahující kolagen napomáhají zlepšit vnější vrstvu pokožky, kolagenové doplňky stravy zvyšují obsah kolagenu v dermis.

Dermis je zodpovědná za udržení napnuté a pevné pokožky, takže čím více kolagenu se dostane do této vrstvy pokožky, tím lépe bude vypadat.

Vypadávání vlasů

S přibývajícím věkem se přirozená hladina kolagenu v těle snižuje. Kolagenové doplňky zvyšují množství tělesných proteinů, jež jsou důležité pro vlasy, a tím pádem dosáhnete delších a silnějších vlasů.

Šedivé vlasy

Kolagen snižuje také výskyt šedivých vlasů, a to tím, že podporuje zdravou strukturu vlasového folikulu, kde se vytváří pigment, který dodává vlasům barvu.

Roztřepené konečky a lámavost vlasů

Kolagen patří mezi nejlepší vitamíny na vlasy i díky tomu, že je účinný, i v případě suchých a lámavých vlasů. Kolagenové doplňky opraví roztřepené konečky a zajistí správnou hydrataci i vlasům.

Naposledy aktualizováno 14 prosince, 2022, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *