Kurz na permanentní make up

Kurzů na permanentní make up je v současnosti opravdu mnoho. Zájemkyni nebo zájemci stačí zadat do vyhledávače klíčové slovo a vyskočí na něho desítky různých nabídek s různými cenami. Mnozí se domnívají, že pak stačí jen ukázat prstem na jednu a už se o nic nestarat. Skutečně věříte, že je to tak lehké?

 

Kurz na permanentní make up nestačí jen vybrat si na internetu

Jestliže se o techniky permanentního make upu skutečně zajímáte, určitě víte, že ani internet není není všemocný. Proto nestačí jen zadat do vyhledávače požadovaný dotaz, musíte hledat hlouběji. Než si vyberete salón nebo školitele, je potřeba si zjistit podrobné informace. Například jakou techniku školitel upřednostňuje, jak dlouhou má praxi v oboru nebo jak s ním byli spokojeni absolventi předešlých kurzů.

Kurzů na permanentní make up je celá řada. Bude záležet na zvolené technice, na specializaci, které se chcete věnovat a také na vaší vlastní předchozí zkušenosti. V nabídce jsou jak kurzy pro začátečníky, kde vás školitel důkladně seznámí s problematikou permanentního make upu a jeho základy, tak kurzy pro specialisty.Při těch druhých si osvojujete nové moderní metody práce s permanentní make upem.

 

Na co si dát při výběru kurzu pozor v 5 bodech

  1. Jedním z ukazatelů kvalitního školitele, potažmo kurzu je předešlá praxe toho, který vás má danou techniku naučit. Sám by měl mít totiž techniku perfektně zvládnutou. Ideální je možnost seznámit se s jeho prací a zda byli jeho klienti spokojeni.
  2. Maximální počet studentů kurzu. Dobrý školitel si na kurz nedomlouvá velký počet studentů. A to z důvodu aby se hlavně při praktické části výuky mohl věnovat všem jeho účastníkům stejně a všem předat potřebné informace.
  3. Délka kurzu – ideálně by kurz měl být rozložen do několika dnů. Zvládnutí různých technik permanentního make upu vyžaduje delší časový rozsah..
  4. Recenze předchozích absolventů – je velmi dobré vědět jak byli s vámi vybraným kurzem spokojeni předešlí studenti. Jestli splňoval jejich očekávání a zda získali zkušenosti pro které si na kurz přišli.
  5. Cena kurzu. Ano, i ta je jistým ukazatelem kvality kurzu. Jestliže je nepřiměřeně vysoká nebo naopak příliš nízká, bývá to důvodem k zamyšlení.

 

Co mě během kurzu čeká

Pokud již máte pečlivě vybraného školitele s příslušnou praxí, měli byste vědět, co od takového kurzu očekávat. Většinou bývá rozdělen na dvě části, teoretickou a praktickou.

Při teoretické části by vás měl školitel seznámit s nejnovějšími postupy a správným držením nástroje, a také by vás měl upozornit na nejčastější chyby a čeho se v praxi vyvarovat. Měli byste zvládnout odhadnout ideální hloubku řezu nebo vpichu a intenzitu barvy. Nově nabyté vědomosti byste si také měli prakticky vyzkoušet na materiálu, který simuluje povrch lidské kůže.

Po zvládnutí teoretické části, se další den zpravidla přistupuje k praktickému nácviku dovedností z předešlého dne. Nejprve vám školitel na modelce předvede techniku, opět vás upozorní na to, čeho se vyvarovat a pak i vy sami pod jeho dohledem předvedete nově nabyté postupy. Po absolvovaném kurzu obdržíte certifikát s svým jménem, který potvrzuje úspěšné osvojení nových znalostí.

 

S čím během kurzu počítat a na co se připravit

Vzhledem k tomu, že permanentní make up je technika, při níž se narušuje integrita kůže, měli byste se připravit na to, že vám poprvé bude pravděpodobně nepříjemné provést řez do živé pokožky. Tyto pocity jsou zcela přirozené a správný profesionál se s nimi praxí vyrovná. Také je zcela běžné, že se při provádění permanentního make upu z pokožky vyloučí drobné množství krve a krevního séra. Pokud vám pohled na krev, byť v opravdu nepatrném množství, nedělá dobře, nebo si nedokážete představit sebe jak provádíte řez do pokožky, je potřeba zamyslet se nad tím, zda bude takový kurz pro vás vhodný.

Možná jste si již kurz na permanentní make up a svého školitele vybrali. Možná o něm teprve uvažujete., nebo teprve zvažujete své možnosti, v každém případě vám přejeme šťastnou ruku při rozhodování. Věříme že vám tento článek ukázal, jak na to.

Naposledy aktualizováno 2 ledna, 2021, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *