hovězí kolagen 500g
1 září, 2021
Kategorie: Ostatní

Kolagen pomáhá i s hubnutím a nabíráním svalů

Většina Čechů je informovaná o tom, že doplňky stravy s kolagenem by měli užívat starší lidé, a to konkrétně pro zdraví kloubů. Kolagen však v našem organismu hraje daleko větší roli, tělu napomáhá v mnoha ohledech a doplňovat by ho rozhodně neměli jen lidé důchodového věku.

Kolagen je druhem proteinu, v mladém věku si ho tělo dokáže samo vytvářet, tedy aspoň za předpokladu, že má dostatek potřebných živin. Pokud však hodně sladíte, často se vystavujete UV záření či trpíte autoimunitní poruchou, organismus si ho nedokáže vytvořit v potřebném množství. Schopnost vytváření kolagenu navíc klesá s věkem.

Na co všechno je v těle dobrý kolagen?

Samozřejmě na již zmiňované klouby. Dále zlepšuje elasticitu pokožky, kondici střev, funkci paměti. Pomáhá ke snížení hladiny cholesterolu a funguje jako prevence srdečních onemocnění. Dále detoxikuje tělo, podporuje funkci jater, pomůže k pevnějším nehtům a podporuje i růst vlasů. A pozor, hodí se i těm, kdo chtějí spálit nějaký tuk či vybudovat svaly.

Benefity užívání kolagenu se může projevit i v hubnutí.

Kdy ho začít doplňovat a jak?

Produkce kolagenu v organismu začíná klesat kolem dvacátého roku života a kolem čtyřicítky už je tak rapidně nízká, že je suplementace prakticky nezbytná.

Přirozenou formou ho lze doplnit potravinami, jež tvorbu kolagenu podporují. Jedná se o vejce, tučné ryby, listovou zeleninu, ořechy, batáty, vývar z kostí a citrusové plody. Většina lidí však ve stravě nemá dostatek těchto potravin a pak přichází na řadu potravinové doplňky.

V každém případě si vybírejte ty, jež obsahují hydrolyzovaný kolagen. Ten má totiž větší biologickou aktivitu a lepší vstřebatelnost.

Skutečně potřebujete doplnit kolagen?

Nedostatek kolagenu se může projevovat zácpou či naopak průjmem, únavou, oslabeným imunitním systémem a nedostatkem živin. Mohou se objevit i závratě, časté bolesti hlavy a bolesti na hrudi.

Rate this post
Štítky:

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *