otužování
11 února, 2016
Kategorie: Hubnutí, Ostatní

Jak začít s otužováním?

Otužování pro mnoho lidí je absolutní tabu a to je škoda. Přitom je to zdraví prospěšné a zcela bezpečné, když se to provádí správně. Pojďme se tedy podívat na základní informace, které k tomu potřebujete.

Proč se otužovat?

Důvodů je hned několik a mezi ten hlavní patří hlavně lepší odolnost vůči nemocem. A když už nemoc “chytnete” je její průběh slabší, rychlejší a budete dříve opět zdrávy. Pomáhá zvyšovat pružnost cév, výkon srdce a dokonce snižuje hladinu cholesterolu. Dále pomáhá vyplavovat z těla endorfiny, což jsou tzv. hormony štěstí. Budete šťastnější a celkově mít lepší náladu. Podílí se také na zvýšené odolnosti vůči infekcím.

Otužování tedy představuje výbornou prevenci vůči nemocem a jiným potížím. Proto neztrácejte čas a začněte hned! Možností, jak se otužovat je několik. První a jednoduchou volbou může být otužování pomocí studené vody. Jistě každý z čtenářů má doma sprchu/vanu. Základ je začít pomalu a teplotu vody postupně zmenšovat.

imunita a otužování

Pozor na přetopené místnosti!

V místnosti by mělo být v rozmezí 20 až 22 stupňů a spát by se mělo kolem 18 stupňů. Zbytečně přetopené pokoje nás oslabují a vede to jen k zchoulostivění. Stejné platí ke zbytečnému oblékání. Máte na sobě mikinu a zimní bundu, i když je venku kolem 20 stupňů? Tím si jen ubližujete…

Imunax zvyšuje a navrací ztracenou imunitu.

Otužování ve volné vodě

Další skvělou možností, jak se otužovat, je volná voda v přírodě. Pro začátečníky je zatím moc brzo, ale pro zkušené “otužilce” je ten pravý čas! Studená voda a krásné počasí venku vás nejen otuží, ale i nabije pozitivní energií. A začátečníkům nezbývá nic jiného než si počkat na jarní měsíce, a nebo odcestovat od ciziny a zkusit si to v teplejší vodě.

Zajímáte se o posilování imunity? Přesně pro vás je tu další článek, který vám v tom pomůže.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *