rýma
23 října, 2018
Kategorie: Ostatní

Co opravdu zabírá na rýmu?

Jak na rýmu? Podívejte se, jak se jí letos konečně vyhnout

A je to tady! Pokus přírody přesvědčit nás letos o tom, že podzim snad ani nepřijde, byl ukončen. Výrazně se ochlazuje a se sychravým počasím nás čeká opět období tak nepopulární rýmy.

Rýma je virové onemocnění, jehož čas přichází velice často právě na podzim. Vše obvykle začne zduřenou sliznicí. Přestane se nám dobře dýchat, protože naše sliznice nejsou průchozí. Zprvu vodnatý výtok se změní na hleny nebo dokonce na hnisavé hleny.

Proč jsme právě na podzim na rýmu tak náchylní? Nachlazení a výkyvy teplot snižují naši odolnost. Imunita je oslabena, a tak jsme pro viry lehkým cílem.

 

Kapesník budou vaše viry milovat, vy ne!

Také se při rýmě nehnete bez kapesníku a pořád smrkáte? Chyba! Kapesník nám naopak průběh rýmy zhoršuje. Smrkáním totiž zvyšujeme tlak v nosohltanu a viry tak doslova natlačíme do dalších částí naší hlavy – například do vedlejších nosních dutin či do sluchové trubice.

Zde pak páchají ještě větší škody. Místo smrkání tak raději použijte nosní kapky nebo spreje. Hlen se naředí a vyteče.

 

Obrňte se proti rýmě přírodní prevencí

Na podzimní období plné virů je nejlépe naše tělo dobře připravit. Vhodné je zvýšit přirozený příjem vitamínů a minerálů. Podívejte se na dobré smoothie recepty. Ty nabízí v tekuté podobě to, čemu říkáme pestrá strava.

Na podzim jsou výtečné smoothie jako kombinace ovoce a zeleniny. K jablíčkům lze přidat červenou řepu i celer. Do citrusů zázvor a třeba okurku.

vitamínová bomba

 

Nasaďte vitamínové bomby

Rakytník je až neuvěřitelným zdrojem vitamínu C. Obsahuje však i karotenoidy a vitamín E. Je považován za silný antioxidant. Na období rýmy je to skutečně ideální pomocník. Za další bomby proti rýmě se považují cibule, česnek, ale i zázvor.

Právě zázvor lze na podzim užívat denně. Stačí si pravidelně připravovat zázvorový čaj. Oslaďte si jej medem a místo citronu klidně přidejte pár kapek šťávy z rakytníku na okyselení. Anebo zůstaňte u klasiky – u citronu.

Rate this post

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *