18 července, 2020
Kategorie: Ostatní

Bronchopneumonie – léčba lidovými léky

Co to je Bronchopneumonie?

Bronchopneumonie je nebezpečné onemocnění dýchacích cest, vyznačující se poškozením fokální tkáně. Tradiční léčba zahrnuje užívání antibiotik a v některých případech hospitalizaci.

Bronchopneumonie a léčba doma je možná s usnadněným průběhem nemoci a bez přitěžujících faktorů. Předepisují se nezbytná léčiva a antibiotika, která by měla být zakoupena v lékárně podle lékařského předpisu.

 

Příčiny onemocnění

Výskyt onemocnění je způsoben několika hlavními faktory. Zpravidla se jedná o snížení imunity v důsledku kouření, nachlazení, špatné výživy. Bronchopneumonie se vždy vyskytuje v důsledku sekundární infekce na pozadí běžného nachlazení, virových onemocnění, snížené imunity a slabosti těla.

Prevence bronchopneumonie je zdravý životní styl. Správně vytvořená strava a sportovní cvičení spolu s nepřítomností špatných návyků pomohou odolat onemocnění i v akutních infekčních obdobích.

 

Diagnóza a léčba

Fokální infekce je detekována nasloucháním a krevními testy, kde je zaznamenáno významné zvýšení počtu bílých krvinek. V případě potřeby můžete pro identifikaci ložisek nemoci navíc provést rentgenové vyšetření a zobrazení magnetickou rezonancí.

V přítomnosti bronchopneumonie u dětí i dospělých je předepsána antibiotická léčba. To je nezbytné k zastavení vývoje ložisek nemoci a zabránění dalšímu rozvoji nemoci.

Bronchopneumonie

Kolik dní je bronchopneumonie léčena antibiotickou léčbou? Obvykle se předepisuje celá řada léčiv, včetně antibiotik a vitamínu. V některých případech se přidají potřebné antihistaminika k vyloučení alergické reakce. Standardní postup léčby je 3-7 dní, v závislosti na doporučení lékaře.

 

Byliny

Jaké byliny pomáhají s bronchopneumonií? Jak zacházet s fokální zánětlivou infekcí v nepřítomnosti léků?

Řekněme, že „lidová“ léčba je mnohem méně účinná a delší. Vzhledem k délce léčby je pravděpodobnější vývoj jizvové tkáně v místech lézí.

Med jako přirozený antiseptický a regenerační prostředek je nezbytnou součástí léčby. Březové pupeny, správně sklizené brzy na jaře, jsou také silným antibakteriálním a protizánětlivým činidlem. Odvar z březových pupenů v medu vaří po dobu 5-10 minut, ochlazuje, filtruje. Poté se lék podává v množství lžičky v půl sklenici vody.

Jitrocel listy se používají pro balení na záda a hrudník. Můžete použít čerstvé i sušené listy.

Odvar z prvosenky se pije půl šálku 3x denně.

Jaké jídlo je pro pacienta vhodné?

Jaká jídla je lepší používat s bronchopneumonií? Potřebuji speciální dietu? Při dlouhodobém zánětu je možné jizvení v plicní tkáni.

Pro prevenci fibrózy a proliferace pojivové tkáně se doporučuje používat běžné máslo.

Potřebujete lehkou stravu, která nezatěžuje tělo. Základem stravy by měla být kaše, mléčné výrobky, ovoce a zelenina.

5/5 - (1 vote)

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *