dračí síla se ženšenem
31 srpna, 2018
Kategorie: Ostatní

5 důvodů, proč si udělat chvilku jen pro sebe

Všichni někam spěcháme a chceme být maximálně efektivní. Multitasking je nám dobře známý, stejně jako pocit, kdy večer sice padáme únavou, zato s pocitem, že jsme toho hodně stihli a s plány, co je potřeba dohnat další den. Ale opravdu si myslíte, že je to dobře? Není!

Dlouhodobým chvátáním sice lecco uspíšíme, z dlouhodobého hlediska se však můžeme pořádně zaseknout. Třeba tím, že si dlouhodobý stres vybere svou daň a my se zraníme či z toho onemocníme. Výzvou pro nás všechny tedy je udělat si chvilku jen pro sebe.

 

Co znamená udělat si chvilku jen pro sebe?

Naučit se relaxovat, odpočívat, zvolnit a udělat si chvilku jen pro sebe je nanejvýš důležitá věc. Je to věc, která vás může posunout dál, či vás učinit úspěšnějším a efektivnějším. Tady zpomalit paradoxně znamená dostat se dopředu. Nechápete? Vysvětlíme!

Jak tak všichni spěcháme, nestíháme a na svá bedra si nakládáme stále více povinností, ani si neuvědomujeme, že nám podstatné věci unikají. Nesoustředíme se, děláme zbytečné chyby, připravujeme se o hezké pocity i nové kontakty, které by pro nás v budoucnu mohly znamenat třeba i kariérní růst.

Kdybychom se tedy naučili pro jednou zastavit. Dát si čaj s přítelem, kterého jsme dlouho neviděli, v tichu o své situaci popřemýšlet ve vaně horké vody, hýčkat se rostlinnými oleji či o sebe jinak pečovat, zjistili bychom, že máme klíč k úspěchu.

Když totiž začneme naslouchat sami sobě a reagovat na signály našeho těla, budeme zdravější, šťastnější a úspěšnější. Pořád nevěříte? Následujících 5 důvodů, proč si udělat chvilku jen pro sebe vás snad přesvědčí.

 

1. SOLNÝ NAHŘÍVACÍ POLŠTÁŘEK – ono někdy opravdu stačí tak málo, jako dát solný nahřívací polštářek do mikrovlnné trouby a na chvíli si ho přiložit na ztuhlou šíji. Uvolněné svalstvo se vám za to odvděčí. Třeba i tak, že vás konečně přestane bolet hlava, tudíž po práci vyrazíte s kolegy na jedno a tam, kdoví, potkáte perspektivního klienta.

 

2. JAKÝKOLIV ČAJ – posezení u čaje přináší spoustu výhod a je jedno, zda si dáte čaj ovocný, bylinkový, sypaný či porcovaný. Právě ve chvilce, kdy všechnu práci odložíte a usednete k šálku lahodného čaje, můžete přijít na nápad, jak rozjet vaše podnikání.

argentinský černý čaj

 

3. KOUPELOVÁ KOULE – lepší než jít spát s hlavou k prasknutí, si předtím ještě dejte vanu plnou horké vody. Do ní si vhoďte některou z našich senzačně vonících koupelových koulí a alespoň na tu chvíli, co budete v koupelně, zapomeňte na všechno, co vás tíží, stresuje a zaměstnává. Co vy víte, třeba přijdete na to, že je nejvyšší čas vzít si dovolenou.

 

4. DÁRKOVÉ BALÍČKY – jedním z mnoha důvodů, proč si udělat chvilku jen pro sebe je oprášit staré kontakty či vyřešit dávné spory. Zapřemýšlejte, jaké vaše vztahy vás trápí a potřebovaly by zlepšit? Sjednejte si s dotyčnou osobou schůzku, na kterou jí můžete přinést některý z našich dárkových balíčků.

 

5. KNIHY – chvíle jen pro sebe se může nést v duchu vzdělávání. Tak najděte si chvíli na to, abyste se mohli naučit něco nového.

Více na www.Cestabylin.cz

Rate this post

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *