dobrá nálada
11 srpna, 2016
Kategorie: Ostatní

Něuvěříte, čím vším si můžete zlepšit náladu!

Nedaří se? Nevíte, jak si zlepšit náladu? Způsobů je několik a my si některé z nich ukážeme. Tyto rady oceníte hlavně v podzimních a zimních měsících, kdy je nálada ve většině případů horší, než v letních a jarních měsících. Určitě to vyzkoušejte dříve, než prášky a pilulky, u kterých jsou často přítomny vedlejší účinky!

Jak si zlepšit náladu? Spánkem!

Zatím není jasné, jak spolu funguje spánek a deprese. Jedno je ale jisté, když se dobře vyspíte, tak to ráno je přece jen hezčí. Při spánku si tělo odpočine, nastartuje regenerační procesy, uvolní svalstvo a celkově vás připraví na další den. Je dokázáno, že nedostatek spánku způsobuje deprese a špatnou náladu. Tudíž vypněte o hodinku dříve televizi a do postele!

Domácí mazlíček

Pomazlete se svým domácím mazlíčkem. Stačí pár minut denně a začnou se vám vyplavovat hormony dobré nálady štěstí. Budete mít lepší náladu vy a k tomu i váš mazlíček!

domácí mazlíček

Čokoláda

Konzumace přiměřeného množství čokolády má blahodárné účinky na vaše zdraví a náladu. Přispívá totiž k tvorbě serotoninu v mozku – jeho nedostatek způsobuje bolesti hlavy, deprese a únavu. Jaké další účinky má čokoláda?

    • Snižuje krevní tlak a příznivě působí na srdce
    • Přispívá k ochraně proti alergiím
    • Stimuluje centrální nervový systém a svalstvo
    • Obsahuje antioxidanty

Barva pokojů

I taková triviální věc, jako je barva pokojů může pozitivně ovlivnit vaši náladu. Je dokázáno, že lidé se v okolí barev cití šťastněji. Doporučuje se modrá barva, která prý funguje ze všech nejlépe – uklidňuje a zbavuje úzkostí.

Pravidelná fyzická zátěž

Nebyl by to magazín o zdraví, kdyby jste tu v každém článku nenašli zmínku o hubnutí, jídle a nebo cvičení. Jak je to možné? Při fyzické zátěži se průběžně vyplavují endorfiny, což jsou takzvané “hormony štěstí.” A je jedno, kterou pohybou aktivitu si vyberete, důležité je dát tělu zabrat.

jak si zlepšit náladu

Rate this post

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *