Endorfin a 2 způsoby, jak ho tělu dopřát!

Pocity štěstí a smutku řídí naše hlava, přesněji mozek. Jestliže chcete mít dobrou náladu, je potřeba dělat věci, které vám pomáhají vyplavovat hormony štěstí.

“Hormon štěstí”

Když se na to podíváme z vědeckého hlediska, tak endorfin, nebo-li hormon štěstí vzniká štěpením bílkovin v mozku, pankreatu a placentě. Při určitých aktivitách a konzumaci potravin se uvolňuje a to nám dodává skvělou náladu. Je tedy pozitivním zjištěním, že člověk toto vylučování může sám ovlivnit a být častěji šťastnější.

Adrenalinové zážitky za hubičku.

Jak v sobě navodit endorfiny?

Nejjistější volbou je pravidelná fyzická zátěž, při které se vyplavuje nejvíce endorfinů. Další nedílnou součástí každodenního života je stres. Při stresu též dochází k vyplavení endorfinů. Setkal jsem se s tvrzením, že endorfin je takový vnitřní opiát, který náš život zpříjemňuje a otupuje bolest. Jsou známé i příklady, kdy sportovec se zlomenou nohu chtěl pokračovat, protože v aktuální chvíli necítil danou bolest a to díky endorfinům.

“Můžu si zvýšit produkci tohoto hormonu?”

Jak už bylo řečeno výše, tak hlavním faktorem na zvýšení endorfinu hraje fyzická zátěž. Mějte ale na paměti, že hladina hormonu se zvyšuje až po desetiminutovém intenzivním cvičení a udrží se až 30 minut po výkonu. Ale abyste docílili správné stimulace, je zapotřebí cvičit nejméně 25 minut a více. Ale to naštěstí není jediná možnost.

hormon štěstí

Sex

Další možností, jak vyplavit co nejvíce endorfinů je sex. Kvalitní, dlouhý, vášnivý a s osobou, kterou milujete. To se vyplaví tolik endorfinů, jako nikdy předtím.

Dobré jídlo

Ačkoliv se vám to může zdát divné, tak i pravý gurmánský zážitek může vyprodukovat nějaký ten endorfin. Množství záleží na tom, jak velcí labužníci jste.

Naposledy aktualizováno 10 září, 2019, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *