Spirulina jako výživový doplněk

Spirulina je vláknitá sinice, tzv. super potravina, obsahuje obrovské množství vitamínů, prospěšných látek a proteinů. Už 3g dávka má pětkrát větší protizánětlivý účinek než pět porcí ovoce denně. To už svědčí o velkém přínosu pro naše tělo.

Vlákna této sinice připomínají šroubovici a vyskytuje ve sladkovodních vodách všude na světě i v tropických oblastech, respektive jezerech.

Cíleně se pěstuje v Japonsku, kde se z této sinice vyrábějí tabletky. Podívejte se na informace, které jste možná nevěděli o této zázračné potravině.

Víte, co znamená superpotravina?

Oficiální definici superpotraviny nikde nenajdete. Tento pojem vznikl ve 20. stolení. Název se využívá především jako propagace nějakého, velmi zdravého produktu. Podle britské studie tento název funguje na lidi velmi dobře. Pokud je něco označeno, jako superpotravina, zájem o ni výrazně vzroste.

Nicméně nejde jen propagátorský tah, tyto potraviny jsou opravdu velmi prospěšné pro naše tělo. Mezi superpotraviny můžeme zařadit také Aloe Vera, rýžový olej, konopná semínka, piniové oříšky, slunečná semínka, hlíva ústřičná, rybí tuk a mnoho dalších. Jde o přírodní zdroje cenných a prospěšných látek.

Spirulina jako výjimečná potravina

Spirulina je zelená potravina, a jak už jsme řekli, sinice, tedy ne řasa, jak se mnoho lidí domnívá. Obsahuje nespočet lehce stravitelných živin a hromadu vitamínů, mezi ně patří:

* Vitamin A, B1,B2,B6

* Vitaminy C, D, E a K

blendea supergreens recenze

Proč koupit Blendeu?

Směs 4 nejlepších zelených super-potravin včetně Spiruliny

1 balení, odpadá problém, že máte linku plnou velkých balení všech druhů super-potravin

Rychlá příprava

Zlepšuje imunitu, menstruační problémy, špatnou pleť a další

100% organická směs

Přiměřená cena

Přejít do obchodu

Kromě vitamínů obsahuje fykocyanin. Tato látka je pomocné barvivo, které pomáhá při fotosyntéze a slouží ke vstřebávání a přenosu sluneční energie. Je rozpustný ve vodě a má krásnou modrofialovou barvu.

Toto barvivo má vysoké antioxidační a protizánětlivé účinky. Nejsou to jen vitamíny, v této sinici najdeme i minerály, soli, rostlinné živiny a enzymy. A k čemu slouží jednotlivé vitaminy? Vitamíny jsou nezbytné pro život a podílejí se metabolismů sacharidů, bílkovin a tuků.

Při jejich nedostatku se můžeme setkat s avitaminózou, která může přejít v závažná onemocnění. Je rozhodně horší než přebytek, který dokáže tělo vyloučit, alespoň pokud jde o vitamíny rozpustné ve vodě.

Hypervitaminóza může být nebezpečná u vitamínů, které jsou rozpustné v tucích. Nejhorší v tomto případě může být nadbytek vitaminu A, známé jsou otravy tímto vitamínem. Nicméně pořád je potřeba všech 13 vitamínů dodávat, pomáhají udržovat nezbytné funkce v těle a posilují imunitu.

Vysoký podíl bílkovin

Spirulina obsahuje vysoké procento bílkovin a může být náhradou pro ty, kteří nejedí maso, tedy vegetariány. Doporučuje se sportovcům a je nenahraditelným zdrojem proteinů. Proteiny neboli bílkoviny mají několik funkcí, které jsme se všichni učili na základních školách, a to:

* Transportní

* Stavební

* Ochranné, obranné a pohybové

Nejsou sinice jako sinice

Většina z vás si při vyslovení tohoto pojmu vzpomene na letní zelené povlaky na našich rybnících nebo vodních nádržích, které jsou hodně nevzhledné a často nám znemožňují koupání. Od koupání v této zelené vodě každoročně lékaři varují, neboť můžou ohrozit naše zdraví.

Ano jde o vodní květ, kterému říkáme sinice, ale člověku dokáží být také přínosem. I ty naše sinice obsahují Spirulinu, nicméně, pokud jde o užívání, je potřeba ji pěstovat ve vhodných, a hlavně bezpečných a nezávadných, podmínkách. Nejlepší pěstírna je údajně na Tchaj-wanu.

Ze Spiruliny se pak vyrábějí zelené tabletky, které jsou naprosto nezávadné a naopak našemu tělu můžou dodat velké množství prospěšných látek. Spirulina se pěstuje ve velkých nádržích, poté se jen vyloví a lisují do již zmíněných tabletek. Sami to ale nezkoušejte, v domácím prostředí se nezbavíte škodných látek, které se běžně v přírodě vyskytují.

Spirulina v doplňcích stravy
Spirulina v prášku rozmíchaná ve vodě.

Zelené potraviny

Mezi zelené potraviny nepatří jen Spirulina, ale také Chorella a ječmen. Lidé, kteří tyto superpotraviny již užívají, vám mohou potvrdit, že účinky skutečně mají. Když už se rozhodnete pro tyhle výrobky, existují dvě podmínky, které byste měli dodržovat.

Prvním důležitým faktorem, je výrobce a druhým velmi důležitým faktorem je, jakým způsobem je produkt zpracovaný. Levnější produkt pravděpodobně nebude tak kvalitní, jako dražší přípravky a bude mít nekvalitní zpracování.

spirulina řasa

Proto se raději poraďte s lidmi, kteří již zelené potraviny používají, aby vám sdělili, který je nejkvalitnější. Zaručíte si tím tak vysokou kvalitu. Jestliže se chystáte na jarní detoxikaci organismu, jsou zelené potraviny tou pravou volbou.

Chorella má vysoký podíl chlorofylu, což má pozitivní vliv na červené krvinky. Důležitá je také vstřebatelnost zelených potravin. Tyto přípravky obsahují vysoký podíl aminokyselin. Často se můžete setkat s porovnáváním Chorelly a Spiruliny. Záleží na vás, kterou si vyberete.

K čemu nám Spirulina pomůže?

Díky prospěšným látkám, které obsahuje, nás může zbavit mnoha zdravotních neduhů jako je vysoká hladina cholesterolu, špatný imunitní systém, nadváha, srdeční onemocnění, menstruační bolesti, artritida, anemie, osteoporóza, špatná pleť. A to není všechno. Spirulina dále ovlivňuje:

* Možný vznik rakoviny

* Výkonnost a výdrž

Tabletky se Spirulinou je doplněk stravy a doporučuje se všem, kteří mají nějaké zdravotní obtíže, zejména pak lidem, kteří mají stresově náročnou práci, nebo jim zaměstnání nedovoluje pravidelný režim. Pomáhá v obdobích při nachlazení, nebo když máte rozhozený imunitní systém.

Doporučení platí i pro ty, kteří nedodržují zdravý životní styl a s pravidelnou vyváženou stravou si také příliš hlavu nelámou. Díky těmto tabletkám doplníte vše potřebné a účinky na sobě a svém těle jistě zpozorujete.

Podpora pleti

Budete se cítit mnohem lépe, zlepší se vám nálada, zdravotní stav i pleť. Jako jedna z výhod je také uvedena pomoc při snižování váhy. Toto tvrzení je pravdivé a prokázané. Díky tomu že tabletkou dostanete všechny potřebné látky, tělo pak nemá potřebu je hledat jinde a dělat si zásobu, stejně tak omezuje nepříjemný pocit hladu.

Takže určitě platí to, že pomáhá, nicméně jen jako doplněk, hubnutí by nemělo být založeno na tom, že jíte jen tabletky.

spirulina BIO

Spirulina je vhodná pro všechny

Tyto tabletky můžeme konzumovat všichni včetně zvířat. Někteří ji tak přidávají do potravy svým čtyřnohým miláčkům, pro které je také prospěšná. Je vhodná také pro těhotné ženy a malé děti, což se u mnoha přípravků nevidí. Jestliže vaše dítě trpí častými návštěvami u lékaře, určitě je vhodné jim Spirulinu dávat.

Nakupujte u ověřených výrobců

Zakoupit ji můžete v lékárnách, případně na internetu, počítejte ale s tím, že cena je poměrně vysoká, pokud tedy dáte přednost kvalitě a ověřeným výrobcům. Nicméně pokud trpíte nějakými nemocemi, jistě vám v tomto ohledu pomůže a může jí užívat celá rodina. Spirulina se prodává ve formě tabletek.

Spirulina obsahuje 10x více vitamínu A, který ma pozitivní vliv na kvalitu zraku!

Podívejte se, kde koupíte vhodný přípravek pro vás a celou vaši rodinu a určitě nebudete litovat peněz, které do Spiruliny vrazit. Tělo se vám odvděčí a vrátí vám vaši péči mnohonásobně.

Užívání spiruliny

Užívání těchto tabletek se liší, jednotlivé dávkování tabletek si přečtěte na etiketě nebo příbalové informaci.

Kontraindikace k užívání I přesto, že je Spirulina téměř dokonalá, můžeme se setkat s tím, že pro někoho není vhodná. Zejména pak pro pacienty s chronickým onemocněním ledvin.

Objevit se také může alergická reakce. Pokud vás po užití překvapí jakákoliv nevolnost, nebo cokoliv, co se vám nebude zdát, poraďte se buďto dopředu nebo po objevení vedlejších účinků se svým praktickým lékařem.

Spirulina ADVANCE od firmy Advance Nutraceutics - BIO kvalita

spirulina tablety

Koncentrovaná Spirulina v lehce polykatelných tabletách

BIO kvalitní doplněk stravy od známé české společnosti Advance Nutraceutics

1200 tablet nyní s 30% slevou (2 balení a více mají navíc dopravu ZDARMA)

Pozitivní vliv na tělo již od 1 týdne užívání

Přejít do obchodu

Naposledy aktualizováno 11 srpna, 2022, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

2 Comments

  1. […] Spirulina taktéž vyniká svými detoxikačními účinky a v kombinaci s ostatními zelenými superpotravinami dokáže ve vašem těle doslova divy. Pomáhá správné činnosti střev a vylučování škodlivých látek z těla. Je ideální pro děti, seniory i těhotné ženy. Superpotraviny jsou zkrátka v kurzu a dá se předpokládat, že jejich věhlas se bude postupem času stále jen zvyšovat. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *