Jak se detoxikovat pomocí zelených superpotravin?

Detoxikace je metabolický proces, kterým se toxiny mění na méně toxické nebo snadno vylučitelné látky. Je to způsob, jak se tělo zbavuje zbytků, usazenin a odpadních materiálů, které by nám, pokud by zůstaly v organismu, mohly způsobit vznik nejrůznějších nebezpečných chorob.

Účelem detoxikace je očistit tělo od vnitřních nečistot, které by mohly způsobit zhoršení zdraví, zpomalení metabolismu a onemocnění. Učinit kroky k důkladnému detoxikaci těla obnoví vaši fyzickou a emocionální energii, zvýší vaši duševní vytrvalost, zlepší vaše trávicí procesy, pomůže vám při hubnutí a pomůže vám cítit se a vypadat mnohem zdravěji.

 

Krok č. 1: Odstraňte toxiny

Základem, jak začít detoxikaci, je odstranit toxiny. To znamená zaměřit se na přijímané potraviny. Vyhněte se příjmu zpracovaných potravin, masa, mléčných výrobků atd. Přestaňte používat všechny externí chemikálie, které aplikujete na své tělo (týká se to také čisticích prostředků).

Toxiny v těle

 

Krok č. 2: Zaměřte se na ty správné potraviny

Konzumujte stravu, která obsahuje 100 % alkalizujících potravin, včetně syrového ovoce a zeleniny. Ty jsou pro lidské tělo skutečnými potravinami. Jedná se o potraviny, které vám poskytnou vše, co potřebujete, zalkalizujete, čistíte a posilujete celé tělo.

 

Krok č. 3: Přidejte sílu organických bylin

Posledním krokem detoxikace je použití silných organických bylin, které pomáhají vyčistit toxiny, vyčistit buňky, tkáně, lymfy a krev. Byliny byly používány již více než tisíce let a jsou extrémně účinné v procesu detoxikace. Použít můžete například zelený ječmen, spirulinu nebo chlorellu. Možností je samozřejmě bezpočet.

Podívejte se na tipy, jak detoxikovat střeva.

 

Potřeba detoxikace organismu

Lidská játra a ledviny se snaží o detoxikaci organismu, avšak toxické zatížení se neustále zvyšuje. V dnešních dnech existuje mnohem více znečišťujících látek, které působí sami, a nelze se jim zcela vyhnout. To znamená, že naše detoxikační orgány pracují mnohem více, než kdy jindy.

Plány detoxikace se obvykle skládají z radikální změny způsobu, jakým obvykle jíme, pijeme a chováme se.

Je nutné změnit jídlo za čerstvé, protizánětlivé potraviny, dostatečně se hydratovat a vyhýbat se toxickým látkám.

 

Proč se detoxikovat?

Tím, že změníte své stravovací návyky, vyhnete se kávě a alkoholu, konzumujete doplňky a pijete dostatek nápojů, které jsou bohaté na vitamíny a minerály (jež naše tělo potřebuje), podporujete játra v jejich každodenní bitvě s toxiny. Zátěž jater je tak mnohem menší.

Vy sami pomáháte udržovat své energetické hladiny, rozzáříte svou pleť, dojde také ke zlepšení vaší nálady, spánku. Ovlivníte ale také chuť na cukr a svou váhu. Je dobré se jednou za čas detoxikovat.

proč je dobrý chlorella?

 

Co se děje v těle v průběhu detoxikace?

Po zavedení detoxikačního plánu nastává první fáze detoxikace, kdy vaše tělo reaguje na toxiny pomocí enzymů, které působí jako toxické látky na volné radikály. Volné radikály se přirozeně vyskytují v lidském těle.

Když jsou v rovnováze, nezpůsobují problém. Ten nastává, kdy dojde k narušení rovnováhy. V průběhu detoxikace se toxiny stávají ve vodě rozpustnými molekulami, které je mnohem snazší vyloučit ledvinami.

 

Druhá fáze detoxikace

Poté nastává druhá fáze detoxikace, kterou můžeme nazvat jako neutralizace. Jedná se o aktivační fázi detoxikace. V této fázi jsou toxiny připojovány k jiným ve vodě rozpustným látkám, které zvyšují jejich rozpustnost a usnadňují jejich vyloučení močí nebo žlučí.

Tento proces se nazývá konjugační reakce a vyžaduje kofaktory (kovové ionty nebo koenzymy).

 

Poslední fáze

Poslední fází detoxikace je vyloučení toxinů. Tato přepravní fáze pomáhá zajistit, aby se ve vodě rozpustné sloučeniny, které byly vytvořeny ve dvou předchozích fázích, začaly vylučovat z vašich buněk.

Než k tomu dojde, je potřeba neutralizovat sloučeniny a navázat je na vlákninu. Odtud již může začít vylučování toxinů.

 

Jak často bychom se měli detoxikovat?

Detoxikační proces samotný by měl trvat 5 až 7 dní. Provádět bychom ho měli čtyřikrát za rok. Mějte ale na paměti, že detoxikaci by rozhodně neměli provádět těhotné ženy, osoby mladší 12 nebo starší 75 let.

Osoby s diabetickým onemocněním by měli detoxikaci provádět pouze pod dohledem lékaře.

 

Kdy začít s detoxikací?

Zahájit detoxikační proces je vhodné kdykoli během roku. Pokud se ale začnete detoxikovat v srpnu nebo září, získáte tak dostatečnou podporu své imunity na chladnější měsíce. Můžete se tak později vyhnout nachlazením a chřipkám.

 

Zelený ječmen a detoxikace

Jak jsme uvedli výše, při třetím a posledním kroku detoxikace je potřeba přidat nějakou silnou organickou bylinu. Velmi vhodný je právě zelený ječmen. Ječmen je první obilovinou, kterou člověk začal pěstovat. Mladý ječmen, který je ještě zelený, neobsahuje lepek, a proto je vhodný detoxikačním prostředkem.

Mladý ječmen je potřeba sklidit ještě předtím, než vstoupí do reprodukční fáze. Těsně před touto fází jsou totiž všechny výživné látky nahromaděny v rostlině, připraveny na produkci semen. Zelený ječmen je známý především díky svým alkalizačním a antioxidačním vlastnostem. Je také bohatým zdrojem vitamínů, minerálů, aminokyselin a chlorofylu.

Blendea - směs všech dobrých zelených super-potravin v jednom balení

blendea supergreens

  • 4 zelené super-potraviny v jednom balení
  • snadná manipulace (nemáte v kuchyni 3 další balení)
  • rychlý nástup pozitivních změn (detoxikace, lepší trávení)
  • od 349 ,-

Celá recenze

 

Chlorofyl v zeleném ječmenu

Chlorofyl je zelený pigment nacházející se v rostlinách. Často se popisuje jako „zelená krev rostlin“ vzhledem k tomu, že je velmi podobný chemické struktuře hemoglobinu, který se nachází v lidské krvi. Fotosyntéza umožňuje rostlinám absorbovat energii ze světla přeměnou slunečních paprsků na chemickou energii.

Když konzumujeme tyto potraviny, získáváme chemickou energii, kterou mají uloženy. Pokud konzumujeme chlorofyl, stane se zdrojem kyslíku a zdravého toku krve v těle, přičemž odstraňuje škodlivé nečistoty a toxiny.

Chlorovyl = zelená pigment, který se nachází v rostlinách

 

Jak zelený ječmen pomáhá detoxikovat tělo?

Chlorofyl má také čistící vlastnosti, které pomáhají při detoxikaci těla. Chlorofyl vytváří komplexy s mutageny a má schopnost vázat a vyplachovat toxické chemikálie a těžké kovy, jako je rtuť, z těla.

Když konzumujeme chlorofyl, dochází k vytváření nadbytku kyslíku, což vede ke zdravému toku krve v těle.

Dochází ke zbavování se škodlivých nečistot a toxinů.

To zase čistí jeden z největších a nejdůležitějších orgánů těla, játra, stejně tak odstraňuje pesticidy a léky z těla.

 

Spirulina a detoxikace

Spirulina je vhodná k detoxikaci, když se snažíte zbavit zejména těžkých kovů. S těžkými kovy se setkáváme pořád. Od hliníku v deodorantech až po rtuť v zubních výplních. Industrializace zvýšila přítomnost těžkých kovů (arsen, kadmium, olova) a jiných odpadních produktů v našem každodenním životě.

Existuje několik opatření, s jejichž pomocí se do určité míry můžete vystavení se těmto škodlivým látkám vyhnout, avšak nepodaří se vám to úplně.

Vzhledem k tomu, že i malé množství těžkých kovů v těle může způsobit negativní vedlejší účinky, jako je únava, bolesti hlavy, potíže s trávením a kožní onemocnění, je důležité postupovat podle přírodních metod k očištění těla.

A proto je vhodným řešením detoxikace s pomocí spiruliny.

únava

potíže s trávením

bolesti hlavy

kožní problémy

 

Proč je spirulina vhodná k detoxikaci

Spirulina je řasa, která se na Zemi vyskytuje snad od jejího samého začátku. Již v mnoha civilizacích je spirulina uctívána jako silná živina a dnes ji považujeme za superpotravinu.

Spirulina je účinným činidlem pro odstraňování toxinů, jako je rtuť či jiné radioaktivní látky.

Používá se také k odstraňování kadmia a olova z odpadní průmyslové vody.

Zatímco některé detoxikační doplňky prostě uvolňují toxiny z buněk a tkání, spirulina je si vědoma vazby na toxické kovy a vytlačuje je z celého systému.

Spirulina obsahuje přirozeně se vyskytující proteiny a peptidy, které se na tyto toxiny váží a odvádějí je z těla.

Také spirulina napomáhá detoxikaci těžkých kovů.

 

Chlorella a detoxikace

Taktéž chlorella obsahuje vysokou hladinu chlorofylu. To z ní činí dokonalý přírodní doplněk, který pomáhá detoxikovat tělo těžkých kovů a podporovat metabolismus. Pokud ji budete přijímat denně, může podporovat hubnutí a omezit proces stárnutí!

Mimoto je chlorella oblíbená jako rostlina plná klíčových vitamínů, stopových minerálů, antioxidantů, esenciálních mastných kyselin, bílkovin a nukleových kyselin.

 

Jaké přínosy získáte prostřednictvím chlorelly?

Chlorella má své přínosy nejen při detoxikaci, ale také obecně pro zdraví celého těla. Netoxikuje těžké kovy a podporuje detoxikaci při radiaci a chemoterapii, podporuje hubnutí (protože obsahuje spoustu vlákniny, s jejíž pomocí se budete cítit delší dobu sytí), snižuje proces stárnutí.

Chlorella patří mezi alkalické (zásadité) potraviny, takže je pro detoxikaci vhodná.

Obsahuje vysoké množství železa a pomáhá při regeneraci, růstu a opravě buněk.

 

Jak se detoxikovat s pomocí chlorelly?

Chlorella je k dispozici v tabletách nebo prášku. Pokud se rozhodnete, že začnete chlorellu užívat, měli byste začít pomalu.

Chlorella je totiž silná látka, které je potřeba si postupně navyknout. Začněte užívat minimální množství chlorelly denně a postupně po dobu dvou týdnů přidávejte.

Nejlepší je užívat chlorellu během jídla nebo po něm. Pokud chcete pomoci vyplavit toxiny, pijte dostatek vody.

 

Zdroje:

https://examine.com/supplements/chlorella/

https://www.medicalnewstoday.com/articles/324027.php

https://cs.wikipedia.org/wiki/Superpotravina

Naposledy aktualizováno 2 května, 2021, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *