Ostropestřec mariánský, bylinka pro správnou funkčnost jater

Ostropestřec mariánský je velice přínosná bylinka, která připomíná bodlák, ale někomu to může připomínat okrasnou kytku. Jedná se o jednoletou, anebo dvouletou bylinu, z které se na konci léta sklízí plody. To je u léčivých bylinek velice výjimečné. Na výšku má kolem 60 až 150 cm, vytváří červené květy, z kterých se na konci léta stávají plody.

Ostropestřec má na zdraví jater pozitivní vliv a proto se používá při léčbě jater, očistě jater a detoxikaci. V článku si ukážeme, jaké pozitivní účinky ukrývá jeho konzumace a v jakých podobách se vyskytuje.

ostropestrec mariánský

 

Bylinka, která má historii

Ostropestřec znali a používali již v dávných dobách, kde se mu říkalo, také díky jeho trnům “Kristova koruna.” V antických dobách se používal jako lék proti uštknutí a od 17. století se využíval jako lék na melancholii, deprese, krevní tlak a problémy spojené s játry.

Právě jeho účinek na játra je téměř legendární. Chrání totiž tento orgán před škodlivými látkami, které se vyskytují ve stravě (toxiny, éčka, aditiva a další). Proto je vhodné ostropestřec užívat při léčbě různých nemocí, u kterých musíte užívat léky.

Využívá se také pro jeho podporu regenerace jaterních buněk, cév, onemocněních žlučníku a křečových žilách. Funguje jako prevence poškození jater a zmírňuje negativní vlivy užívání alkoholu.

Říše rostliny (Plantae)
Podříše cévnaté rostliny (Tracheobionta)
Oddělení krytosemenné (Magnoliophyta)
Třída vyšší dvouděložné (Rosopsida)
Podtřída Asteridae
Řád hvězdnicotvaré (Asterales)
Čeleď hvězdnicovité (Asteraceae)
Rod ostropestřec (Silybum)

TIP: Jak na očistu organismu

Tip: Ostropestřec mariánský s houbou Reishi

Ostropestřec se stará o detoxikaci jater a čínská houba Reishi zase posiluje organismus a přirozenou obranyschopnost. Často proto můžete najít tyto 2 látky v jednom přípravku.

Konkrétně tento doplněk jsem vybral pro vysoký obsah ostropestřce a dalších zdraví prospěšných látek (silymarin, bez černý, beta glukan). Mám s ním výborné zkušenosti a také se mi líbí, že se jedná o přírodní kapsle, které jsou tvořené pouze želatinou. Vyhnete se tak přidaným látkám, jako je tomu u tablet!

 

očista jater ostropestřec

💛 Přípravek s vysokým obsahem účinných látek.

💛 Želatinové kapsle bez přidaných látek.

💛 Pomáhá léčit nemoci jater a zlepšovat jejich zdraví.

💛 Měsíční užívání od 209 ,-

ostropestřec mariánský na játra

 

V čem vám může ostropestřec pomoci?

 1. Ostropestřec mariánský nachází největší uplatnění při regeneraci jater. Nevadí, jestli máte nemoc jater, ztučnění, anebo potřebujete játra zregenerovat po dlouhém užívání toxických léků. Na této bylince je skvělé, že funguje také jako prevence. Nemáte problémy s játry? To je jen dobře, a jestli to tak chcete i nadále, tak zařaďte do života jednou za čas ostropestřec. U osob, kteří konzumují vyšší množství alkoholu, by měl být ostropestřec základ! Ale pozor! Není dobré užívat obě látky současně – proto si dopřejte ostropestřec pouze ve dnech, kdy víte, že nebudete konzumovat alkohol!
 2. Detoxikace – Ostropestřec nemusíte využívat pouze k detoxikaci jater, ale i dalších částí lidského těla. Startuje procesy, které slouží k očistě celého organismu – dostane z těla většinu škodlivých látek, které jste za ty roky nastřádali z ovzduší a běžné potravy.
 3. Lepší trávení – Užívání přípravků (tablet, olejů, čajů, tinktur) s obsahem ostropestřce dokáže zlepšit trávení! Dokonale pročistí střevní stěny a zlepší pravidelnost stolice (díky vysokému obsahu vlákniny). Zvýšené opatrnosti by měli mít lidé se střevním zánětem (Crohnova choroba a Ulcerózní kolitida), protože na někoho může ostropestřec fungovat perfektně, tak pro druhé může být “jedem.”
 4. Srovnejte si hladinu cukru v krvi a také cholesterol. Zní to až pohádkově, ale tato bylinka opravdu dokáže srovnat vysokou hladinu cukru v krvi a cholesterol do zdravých hodnot.
 5. Imunita a alergie. Čaj ze semen dokáže zlepšit imunitu a zmírnit projevy alergií. Jedná se pouze o podpůrný účinek, ale i to se počítá!

 

Možnosti užívání:

Nejvíce se mi na této bylince líbí možnost užívání, které je opravdu bohaté, jak sami můžete vidět! Osobně mi nejvíce vyhovuje konzumace v kapslích a když mám čas, tak čaj ze semen.

 1. Tablety
 2. Kapsle
 3. Tinktura
 4. Semena
 5. Čaj
 6. Olej

 

Ostropestřec a dávkování

Před užíváním jakýchkoliv léků a doplňků stravy se nejdříve podívejte na možností užívání a dávkování. V začátcích je nutné dodržovat doporučené dávkování a po delší době případně navýšit (například po konzultaci s doktorem).

Ostropestřec se nesnáší s mlékem a alkoholem – proto se jejich kombinaci snažte vyvarovat.

Užívání této bylinky mírně zvyšuje krevní tlak, a proto pro osoby s vysokým krevním tlakem není vhodný. V případě zájmu pouze po konzultaci s doktorem!

Ostropestřec ochraňuje játra především díky látce zvané silymarin. Ten podle dostupných zdrojů a výzkůmů prokazatelně pomáhá.

 

Ostropestřec a erekce

Tohle ocení hlavně pánové, ale vlastně určitě i jejich partnerky. Ostropestřec obsahuje vysoké množství flavonoidů, který pomáhá zlepšit prokrvení genitální oblasti a přispívá k ochraně cév. To se pozitivně podepisuje na schopnosti ztopoření a kvalitní erekce.

Tip: Liverax na játra s obsahem 200 mg účinné látky v jedné tabletě!

Liverax je přírodní doplněk stravy od firmy Advance Nutraceutics. Díky jeho složení se jedná o jeden z nejúčinnějších přípravků na trhu. Za vším stoji jeho komplexní složení 5 přírodních látek a dlouhý vývoj. Většina lidí si Liverax vychvaluje díky tomu, že jaterní testy jsou již po měsíci lepší!

liverax advance nutraceutics

💛 Doplněk stravy s největším obsahem učinné látky – 200 mg.

💛 Lepší výsledky kontrol již po 14 dnech užívání.

💛 Účinné detoxikuje a zlepšuje funkci jater.

💛 Cena od 319 ,-

Liverax

 

Kapky, tablety, kapsle, olej?… hlavně něco!

Po článku možná pořád nemáte jasno, jak vlastně ostropestřec užívat. Já mám zkušenost zatím se 3 variantami a vlastně ani nevím, která je lepší. Tablety a kapsle mají výhodu v tom, že jejich užívání je nadmíru jednoduché. V případě, že si chcete připravit čaj ze semen, tak to vyžaduje 10-15 minut času na přípravu (drcení semen, ohřev vody a čekání na vylouhování).

Při nákupu je důležité vybírat kvalitní přípravky bez přidaných konzervantů, barviv a vlastně veškerých aditiv. Proto se snažte nakupovat od značek, na které jsou dobré recenze a ze známých lékáren.

Většinu věcí nakupuji online na těchto 2 lékárnách!

Prozdraví.cz

DrMax.cz

Jednou z nejlepších možností může být olej, ale musíte se podívat, jestli byl lisován za studena. Jen tak je možné zachovat všechny zdraví prospěšné látky. Alternativou může být i čaj, ale zde jsou 2 problémy a to, že listy nemuseli být sklizeny včas a poté také chyba při vaření. Stačí trochu horké vody a můžete většinu zdravých látek zničit.

Důležité je začít, až poté se snažte doladit maličkosti!

Naposledy aktualizováno 15 prosince, 2020, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

3 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *