Očista jater a 13 způsobů, jak vám tělo naznačí, že máte poškozená játra

Játra patří mezi největší vnitřní orgán v našem těle a je potřeba se o ně náležitě postarat. Zajišťují látkové výměny a hrají důležitou roli v metabolismu tuků, sacharidů a také bílkovin. Problémy s játry totiž můžete mít, i když nejste zrovna pravidelný pijan. Stačí vám pouze konzumace běžných potravin, které jsou plné toxinů.

Toxiny obsahuje potraviny, které konzumujete téměř každý den (syrové maso, tuňák, kukuřice, konzervované potraviny a další), a proto také patří mezí žhavá témata posledních let. A není divu, stojí totiž za řadou zdravotních komplikací a nemocí. Mezi časté komplikace také patří právě špatná funkčnost jater. A proto si v článku ukážeme, jak játra správně detoxikovat!

Játra patří mezi důležité orgány, které nám filtrují krev a dostávají z těla toxiny a škodlivé látky. Proto je potřeba jim věnovat čas a péči. Zkuste detoxikaci, za zkoušku přece nic nedáte!

 

Co může způsobit problémy s játry?

Jak už bylo řečeno výše, tak za špatnou funkci jater nemusí být nutně alkohol, i když patří mezi nejčastější příčiny! Podívejte se, jaké co dalšího může vaše játra poškodit:

 • alkohol (jaterní cirhóza)
 • toxiny (nejčastěji obsažené v jídle)
 • tučná, mastná a smažená jídla – Ale pozor, omezení tuků není také správná cesta.
 • hladovění

mastné a tučné jídlo

 

Podle východní medicíny patří játra mezi nejdůležitější orgán v našem těle, který stojí za většinou nemocí a hlavní zdroj lidského zdraví. V Číně se většina civilizačních nemocí přisuzuje právě špatné funkci jater.

 

13 způsobů, jak vám tělo naznačí, že vaše játra nejsou v pořádku

Existuje desítka problémů, které vám mohou napovědět, že vaše játra nepracují tak, jak mají. Tyto problémy by se neměli přehlížet a v případech, že začnete pociťovat první příznaky, tak navštívit doktora, anebo zařadit doplňky stravy pro očistu jater – nejlépe obojí. Mezi první a nejčastější příznaky patří celková únava a malátnost. Je jedno, jestli máte denně dostatek spánku a odpočinku.

 1. únava a malátnost (můžete začít pociťovat ihned po probuzení)
 2. tělesný zápach a zápach z úst
 3. černé kruhy pod očima a spadlé víčka (také kvůli únavě)
 4. nadýmání, bolesti břicha a problémy při vyprazdňovaní
 5. bolest a tlak v pravém podžebří
 6. nevolnost
 7. potažený jazyk (bílé skvrny na jazyku, anebo povlak)
 8. zanícené dlaně a chodila
 9. zažloutlé bělmo a kůže
 10. zhoršení vidění
 11. rozštěpené nehty
 12. bolest kloubů
 13. ztráta chuti k jídlu
Tip: Očista jater rychle a snadno

Očista jater je běh na dlouhou trať – počítejte minimálně s 1 měsícem! Očista by měla probíhat pomocí zdravého jídelníčku bez tučných a smažených jídel. K tomu můžete zařadit doplněk stravy Liverax, který celý proces urychlí, a tím se také můžete vyhnout zdravotním problémům.

advance liverax cps.60

💗 Pomáhá očistit játra a zlepšit jejich regeneraci.

💗 Jeden z nejsilnějších přípravků pro očistu jater na trhu.

💗 Jaterní hodnoty se mnohonásobně zlepšily.

💗 Cenově dostupný.

Začít očistu jater

 

Cirhóza jater + příznaky

Cirhóza je jaterní nemoc, kterou způsobuje nadměrná a častá konzumace alkoholu, ale také hepatitida. V celosvětovém měřítku hepatitida způsobuje odhadem 57% všech případů – u alkoholu je to kolem 20%. Příznaky cirhózy:

 • více se tvoří modřiny (játra nedokáží efektivně srážet krev)
 • úbytek svalové tkáně
 • zvětšení prsou u mužů “gynecomastie” (kvůli tomu, že je narušená hormonální činnost)
 • pocit zmatenosti (dochází v případech zvýšeného obsahu amoniaku v krvi)
 • svědění (žlučové kyseliny se ukládají v kůži a vyvolávají pocit svědění)

cirhóza jater a alkohol

 

Očista jater + konkrétní příklady

Očista jater je komplexní proces, ve kterém musíte zlepšit mnoho věcí. A změna nemusí být příjemná, protože pravděpodobně budete muset svůj život převést na jinou “kolej.” Alfa a omega  celé očisty je kvalitně složený a zdravý jídelníček.

Konzumujte kyselé potraviny, které játrům svědčí. Zařaďte také potraviny, které mají vysoké množství zeleného barviva (chlorofylu) a podporují krvetvorbu. Z čeho by měl být složený jídelníček při očistě jater?

 • ovoce – meruňky, borůvky, ostružiny, broskve
 • kuřecí maso a ryby (nejlépe sardinky)
 • petržel, mrkev, fazole, červená řepa, ředkvičky, pórek
 • celozrnné obilniny a pšenice
 • medvědí česnek
 • kapusta
 • artyčok
 • avokádo
 • olivový olej
 • kopřiva

očista jater - ovoce

 

Nezapomínejte dodržovat pitný režim

Pravidelný pitný režim je při detoxikaci jater více, než důležitý. Podle lékařů by měl být denní příjem minimálně 2 litry a více. Nejlepší volbou pro očistu jater je čistá voda, která dokáže tělo “propláchnout” a odvést z těla toxiny.

Díky tekutinám dokáží játra a žlučník pracovat na maximum, tudíž využít svůj plný potenciál. V letních dnech, které toto léto (2018) panují, byste měli do těla dostat minimálně 3 litry tekutin!

Očistu jater podle tradiční čínské medicíny je nejlepší provádět v jarních měsících (březen a květen).

 

Dostatek antioxidantů

Při jaterní detoxikaci potřebujete do těla dostat, co nejvíce antioxidantů. Největším zdrojem antioxidantů jsou čerstvé ovoce a zelenina. Mají také vysoký obsah vitamínů, minerálů a stopových prvků, které jsou pro správný chod lidského těla nezbytné.

 

Ostropestřec mariánský – bylinka, která může zachránit život

Pro očistu jater můžete využít i sílu bylinek. Jednou z nejlepších bylinek na detoxikaci je jednoznačně ostropestřec mariánský. Vzhledem připomíná invazivní bubák, ale nenechte se zmást vzhledem.

Ostropestřec se sklízí na konci léta a z jeho plodů můžete uvařit čaj, případně ho konzumovat v tabletách, kapkách a různých tinkturách. Využívá se také při léčbě žlučníku, žlučových kamenů a depresí!

Tip: Ostropestřec mariánský v kapkách

 

Ostropestřec se využívá již několik století pro léčbu jaterních nemocí. V posledních letech se začal využívat také při zdravých očistách organismu a jater.

ostropestřec mariánský kapky

Přejít do obchodu

💚 Kapky patří mezi nejlepší způsob užívání o. mariánského!

💚 Snadné a rychlé užívání.

💚 Účinný “nástroj” pro léčbu a detoxikaci jater.

💚 Cenově dostupný.

 

Co naopak vyřadit z jídelníčku při očistě jater?

Při játrové dietě je nutné vyřadit z jídelníčku tučná a smažená jídla, která jsou nasáklá tukem. V budoucnu si samozřejmě budete moci “vyhodit z kopýtka” a nějaké smažené jídlo si dopřát. Obloukem se vyhněte také všem uzeninám, polotovarům a konzervám.

Obecně platí, že jídelníček by se měl skládat z lehkých jídel, snadno stravitelných a hlavně čerstvých. Samozřejmě je nutné skončit také s pitím alkoholu a to úplně. Už žádná sklenička vína na večer ke knížce, anebo pivo u fotbalu. Co dalšího vyřadit?

 • při začátcích očisty jater se doporučuje vynechat zelený čaj a kávu (minimálně pro 7-14 dní)
 • vynechat z jídelníčku potraviny s obsahem aditiv (éčka)
 • potraviny s vysokým obsahem cukru (koláče, koblihy, sušenky, ale i sladké nápoje jako jsou Cola a další)

 

Zdravé stravování hraje prim

Při očistě jater je důležitý hlavně jídelníček, který ja založen na sezónních potravinách a čerstvosti. Zapomeňte na polotovary a hotová jídla! Místo toho si zkuste doma připravit něco nového a zdravého.

Detoxikaci jater je dobré podstupovat pravidelně a to 1x do roka, maximálně dvou. V případě, že už s játry máte problémy, tak zařaďte do jídelníčku také nějaký doplněk stravy, případně ostropestřec!

Naposledy aktualizováno 15 prosince, 2020, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (1 vote)

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *