Užitečné vlastnosti křepelčích vajec

Křepelčí vejce se začínají objevovat na tabuli jako předkrmy, saláty, a dokonce i jako hlavní jídlo. Mají nejen vynikající chuť, ale jde o zdroj užitečných vlastností.

 

Složení, kalorie, výživová hodnota a léčivé vlastnosti

Křepelčí vejce – dobrá alternativa k slepičím. Na rozdíl od nich mají mnohem menší velikost a mírně odlišnou barvu.

100 g obsahuje:

* 168 kcal;

* 12 g bílkovin;

* 13-13,2 g tuku;

* 0,6 g sacharidů.

Pozor – křepelky jsou citlivé na salmonelózu, takže se nedoporučují požívat v syrovém stavu. Kromě toho je třeba poznamenat, že křepelčí vejce je skladiště vitamínů, stopových prvků a minerálních kyselin, které mají příznivý vliv na náš organismus. Podle statistik, křepelčí vejce obsahuje dva a půl krát více vitaminů než slepičí vejce.

křepelčí vejce

Kromě vitaminů, obsahuje další účinné složky

* fosfor;

* draslík;

* železo;

* kobalt;

* měď;

* aminokyselina (lysin, cystein, methionin, tryptofan, atd.).

Nezřídka se křepelčí vejce používají v každodenní stravě lidí, kteří úzkostlivě sledují své tělo nebo se snaží zhubnout.

 

Použití křepelčích vajec v kosmetice

Stejně jako slepičí vejce, křepelčí taktéž našly využití v kosmetickém průmyslu. Některé ženy v domácnosti si dělají různé masky pro péči o výživu pokožky a vlasů sami doma.

Pleť: Pouze 3 žloutky, v kombinaci s lžíci olivového nebo rostlinného oleje, dobře hydratují, vyživují pokožku s vitamíny a minerály.

Vlasy: 3-4 vejce jsou smíchány s 4 lžícemi

TIP: Dermavit Advance Nutraceutics je český doplněk stravy pro lepší pokožku.

 

Užitečné vlastnosti pro různé kategorie lidí

Odborníci doporučují jejich použití u nejrůznějších nemocí: zažívací potíže, kardiovaskulární systém, slinivky břišní a žlučníku. Rodiče by měli zařadit tento produkt do jídelníčku dítěte, protože přispívají k rozvoji mozků, zlepší procesy paměti, koncentraci, posílí nervový a imunitní systém.

Lidem ve zralém věku křepelčí vejce pomáhají řešit zánět žlučníku, přispívají k odstranění cholesterolu. Jsou užitečné pro lidi, kteří nějakým způsobem byli ozáření, například pracovníci jaderné elektrárny atd., neboť přispívají ke snížení úrovně radionuklidů.

Bulharští vědci zjistili, že křepelčí vejce, díky bohatému složení prvků a vitaminů v nich obsažených, mají příznivý vliv na potenci mužů.

https://www.youtube.com/watch?v=WOWdwotuk_w

Naposledy aktualizováno 18 prosince, 2020, autorem Redakce Magazínu

1/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *