NaMaximum slevový kupón – ušetři při každém nákupu

Chcete nakoupit na e-shopu se zdravou výživou NaMaximum.cz a potřebujete slevový kupón? Jste tu správně. Máme pro Vás celkem 2 slevové kupóny. První na 5%, který můžete využít kdykoliv.

Druhý slevový kupón na 6% můžete využít při nákupu nad 2500 Kč. NaMaximum nabízí již tak levné produkty, ale proč si to neudělat ještě levnější? Pod slevovým kupónem také najdete recenzi na NaMaximum a přehled produktů, co nabízí.

 

NaMaximum slevový kupón

Slevový kupón na 5% = PP5

Slevový kupón na 6% při nákupu nad 2500 Kč = AFFIAL6

slevový kupón namaximum

Obchod NaMaximum

E-shop NaMaximum se snažil vytvořit obchod, kde si každý člověk se zájmem o sport a zdravou výživu může objednat kvalitní produkty za “normální” peníze. Trend fitness a výživy se rozmohl již do celého světa a tlak na konkurenci je obrovský.

 

Lepší ceny

Díky tomu mnoho značek muselo snížit výdaje nebo zvýšit cenu nabízených produktů, aby zůstali stále v zisku. Bohužel místo “osekání” výdajů na marketing, došlo ke snížení výrobních nákladů nebo zvýšení ceny zboží.

Navýšit cenu u produktů je poněkud lepší varianta. Mnoho výrobců totiž začalo snižovat výrobní náklady a tím šla i úroveň jejich doplňků a výživy rapidně dolů. Používají horší vstupní suroviny, ze kterých připravují produkty (proteiny, gainery, nakopávače a talš).

 

Jako jedni z mála šli jinou cestou

NaMaximum naštěstí jde jinou cestou. Jejich úsilí se vydalo směrem kvalitní výroby a zaměřili se na to, aby byl zákazník opět na 1. místě. Výsledkem je kvalitní sportovní výživa za fér cenu. Nečekejte od nich obaly podle nejnovějších trendů a designových skvostů. Důležitý je obsah a na tom značka NaMaximum tvrdě pracuje. Pro lepší orientaci jsou produkty rozděleny pod 3 značky.

Namaximum.cz obchod

Seznam značek

WARRIOR

Značka Warrior zastřešuje komplexní doplňky výživy. Ať už potřebujete nabrat svalovou hmotu, můžete si vybírat z kvalitních proteinů (syrovátkových i rostlinných). Pokud potřebujete naopak zhubnout tukové zásoby, sáhněte po kvalitním proteinu s nejvyšším obsahem bílkovin a s minimem sacharidů. Dále značka nabízí kvalitní kloubní výživu, adaptogenní směsi, bylinné extrakty a další.

Warrior je ten, který na sobě pracuje, i když ho nikdo nevidí!

BIOMEDICAL

Biomedical se zaměřuje na kvalitní přírodní produkty ve 100% BIO kvalitě.  Co můžete najít v nabídce pod značkou Biomedical? Zelené superpotraviny (ječmen, spirulina, chlorella), zdravé tuky a skvělá oříšková másla (arašídové, lískové, mandlové a kešu).

Některá másla jsou navíc s obsahem proteinu, a proto se skvěle hodí pro potřeby cvičení, kdy vaše tělo vyžaduje dostatečný příjem zdravých tuků.

Příroda si k Vám vždy najde cestu!

NATURAL NUTRITION

Natural Nutrition přináší na trh doplňky stravy v nejčistší formě, bez umělých barviv, bez GMO a bez zbytečných plniv. Je to pro lidi, kteří chtějí do svého těla přijímat jen to nejlepší a jsou schopni dát příchuť produktu stranou.

V nabídce najdete čisté proteinové prášky, sacharidy, nakopávače a aminokyseliny. Nabídka se stále rozšiřuje, protože zájem o tyto produkty stoupá. Především u lidí, kteří se soustředí na výsledky.

 

Pojďme se podívat na nabídku sportovní výživy

Jako každý správný e-shop má i NaMaximum chytré filtrování, aby vyhledání produktů bylo pro zákazníka rychlé a přehledné. Pokud se na stránky vracíte opakovaně, už jistě budete znát název vašeho produktu a můžete použít vyhledávání.

Sportovní výživa Namaximum

 

Proteiny

NaMaximum nabízí téměř všechny druhy proteinových prášků. Proteiny (bílkoviny) jsou základní stavební jednotkou svalové hmoty a našeho těla. Bílkoviny si naše tělo nedokáže uložit, proto ho musíme každý den dodávat pomocí stravy a doplňků stravy (proteinových prášků).

Pokud tělo má dostatek bílkovin, dochází k rozvoji svalové hmoty a regeneraci (svalové hmoty, kloubů a šlach). Doporučená denní dávka se pohybuje kolem 0,8 g – 1 g bílkovin na 1 kg tělesné hmotnosti. Samozřejmě tato hodnota se liší podle toho, jaké máme cíle, věk a také pohlaví. U mužů a sportovců může být tato hodnota i dvojnásobná – v extrémních případech i trojnásobná. V praxi:

56 gramů bílkovin denně pro průměrného muže se sedavým zaměstnáním bez pohybu.

46 gramů bílkovin denně pro průměrnou ženu se sedavým zaměstnáním bez pohybu.

Kolik bílkovin jíst při cvičení?

 

Zbytečně vysoký příjem bílkovin může tělu způsobit více problémů, než užitku. Co se stane vašemu tělu, pokud to s bílkovinami přeženete?

1. Prvním problémem je zatížení ledvin, ke kterému dochází, pokud tělu dodáváte 2,5 g bílkovin na 1 kg tělesně hmotnosti a více. Ty nestíhají z těla odvádět odpadní látky, které společně s bílkovinami do těla dostanete.

2. Nafouklé břicho může způsobovat nadbytečný příjem bílkovin, protože tělo nedokáže tako množství rychle strávit. Proto se mohou vyskytnout trávicí potíže, pocit nafouklého břicha, plynatost a v některých případech i zácpa.

3. Játra bijí na poplach. Ledviny nejsou jediným orgánem, který při nadbytečné příjmu bílkovin trpí. Škodlivé látky vznikající při katabolismu bílkovin musí být z těla odvedeny pryč. Játrům musíte dát čas, než se to podaří. K problémům s játry dochází především při dlouhodobém namáhání jater.

4. Horší kvalita pleti. Tento bod úzce souvisí s bodem č. 1 a bodem č. 3. Díky tomu, že ledviny a játra nestíhají z těla odvádět škodlivé látky, dochází ke zhoršení kvality pleti. Zhoršení můžete pozorovat také u nehtů a vlasů.

 

Kolik bílkovin přijímat, pokud cvičím?

Na tuto otázku se nedá jednoznačně odpovědět, musíte si to totiž vyzkoušet sami, co vám vyhovuje, a co naopak ne. Začněte na 1,3 – 1,5 g bílkoviny na 1 kg hmotnosti a držte to tak po dobu 1-2 měsíců. Podle výsledků se můžete rozhodnout, jestli tuto hodnotu držet, nebo ještě mírně navýšit.

Jestli nebude docházet k rozvoji svalové hmoty a nebudete mít trávicí potíže, můžete se posunout až na 1,8 g bílkovin. Toto doporučení najdete i na stránkách jissn.biomedcentral.com, kde prováděli test na 3 sportovních skupinách.

 

Jaké jsou největší a nejlepší zdroje bílkovin?

Mezi nejlepší přírodní zdroje bílkovin patří maso, vejce a zařadit můžete také mléčné výrobky (mléko, tvaroh, sýry). V případě mléčných produktů to ale nepřehánějte, obsahují laktózu, která má negativní vliv na trávení. To je jeden z důvodů, proč by se proteinový prášek měl rozmíchat a konzumovat ve vodě.

Vejce jsou skvělým zdrojem kvalitních proteinů a tuků. Výhodou je jejich lehká stravitelnost a nízká cena. Navíc jsou lehké na přípravu.

 

největší zdroj bílkovin je maso

 

Libové maso (obsah bílkovin je uveden pro maso v syrovém stavu)

 • Kuřecí prsa (23 g)
 • Krůtí prsa (23 g)
 • Maso hovězí libové (20 g)
 • Maso vepřové libové (20 g)

Maso obsahuje nejlepší zdroj plnohodnotných bílkovin, kde je zastoupeno celé aminokyselinové spektrum. Pokud chcete budovat svalovou hmotu, bez masa se neobejdete. Můžete zvolit maso, jaké vám chutná nejvíce, procento bílkovin se liší pouze mírně. Hlavní rozdíl je v obsahu tuku. Kuřecí maso patří mezi nejoblíbenější, protože tuku obsahuje nejméně a zároveň je i nejlevnější.

Ryby a mořské plody

 • Losos (22 g)
 • Tuňák (22 g)
 • Candát (19 g)
 • Kapr (18 g)
 • Ryby průměr (20 g)
 • Mořské plody průměr (14 g)

Víte, proč přímořské státy patří mezi státy, kde se staří dožívají nejdéle? Je to dáno jejich jídelníčkem, kde velkou část tvoří právě ryby a mořské plody. Rybí maso patří mezi významné zdroje bílkovin a omega-3 mastných kyselin. Jejich dostatečný příjem pomáhá udržovat hladinu krevního tuku i tlaku. Podporuje také správnou činnost srdce a mozkových funkcí.

zdroj kvalitních bílkovin

 

Uzeniny

 • Šunka krůtí prsní (17 g)
 • Šunka kuřecí prsní (16 g)
 • Šunka vepřová libová (17 g)

A jaké jsou rostlinné zdroje bílkovin? – tabulka

Rostlinné bílkoviny se neberou jako plnohodnotné, protože na rozdíl od masa neobsahují plné aminokyselinové spektrum. Proto je nutné tyto zdroje kombinovat, aby byl příjem vyrovnaný. A ačkoliv nejsou plnohodnotné, měli by být zařazeny v jídelníčku každého člověka a sportovce.

Luštěniny (obsah bílkovin je uveden pro luštěniny v suchém stavu)

 • Sója (34 g)
 • Čočka (24 g)
 • Fazole (22 g)
 • Hrách (20 g)
 • Cizrna (19 g)

 

Dále můžete vyzkoušet vločky a také ořechy společně se semínky. Ty jsou zároveň i zdrojem zdravých tuků, které by v žádném zdravém jídelníčku neměli chybět!

 

Proč jsou důležité bílkoviny při hubnutí?

Mnoho žen se mě ptá, že chtějí zhubnout, tak proč jíst tolik bílkovin. Je to jednoduché. Bílkoviny chrání naše svaly před katabolismem (úbytkem svalů), pomáhají budovat svalovou hmotu a hlavně snižují chuť k jídlu.

Pokud budete mít dostatečný příjem bílkovin, nemusíte se obávat pocitu hladu. Podle výsledků výzkumu z roku 2005 navýšení podílu kalorií z bílkovin na 30% způsobilo pokles celodenního příjmu o 441 kalorií.

Dostatek bílkovin podporuje spalování kalorií.

 

Jaká je nabídka proteinů v e-shopu NaMaximum?

 • Syrovátkové proteiny
 • Noční proteiny – kaseiny
 • Rostlinné proteiny
 • BIO proteiny
 • Hovězí proteiny
 • Komplexní proteiny
 • Proteiny na hubnutí
 • Proteiny na objem a růst svalů
 • Proteiny pro ženy
 • Veganské proteiny
 • Sójové proteiny
 • Vaječné proteiny
 • Bezlepkové proteiny
 • Proteiny bez laktózy
 • Proteiny s obsahem 80% a více bílkovin
 • Nejlevnější proteiny
 • Proteinové nápoje
 • Proteinové tyčinky

 

1. Syrovátkové proteiny

Syrovátkové proteiny patří mezi nejrozšířenější proteiny na trhu. Vyrábějí se ze syrovátky a patří mezi komplexní zdroje bílkovin. Pokud chcete úspěšně trénovat a posouvat se dál, je pro vás syrovátkový protein základ. Vhodný i do dietní přípravy, jen si dejte pozor na obsah sacharidů. Pokud se snažíte zhubnout, vybírejte si proteiny s vyšším obsahem bílkovin (80% – 95%).

Syrovátkový protein je lehce stravitelný a na trhu se vyskytuje ve formě koncentrátu, který obsahuje 39 – 89% bílkovin, a izolátu nebo hydrolyzátu s 90 – 95% podílem bílkovin.

Dávkovat ho můžete až 3x denně podle aktuální potřeby. Jeho pravidelná konzumace zajistí rozvoj svalové hmoty bez vedlejších účinků. Zároveň snižuje chuť na sladké. NaMaximum nabízí několik příchutí, aby se vám protein nepřejedl.

 

WPC 80 – nejprodávanější syrovátkový whey protein

WPC 80 patří k nejprodávanějším proteinům v e-shopu NaMaximum.cz. Nabízí mnoho příchutí (Chocolate DeLuxe, Coconut, Bananas in Chocolate, Vanilla, Chocolate, ChocoMilk, Stevia Dark Chocolate, Strawberry Sweet, Chocolate Peanut Butter, Pistachio, Mocca Chocolate, Butter Cookies, Caramel Coffee, Chocolate Mint, Blueberry Vanilla, Blueberry Cheesecake, Banoffee a Raspberries in Chocolate). Nabízí se i možnost bez příchutě, ale ta mi osobně nesedí.

WPC 80 - syrovátkový whey protein

jednoduchá rozpustnost

nejvíce příchutí

cca 23 g bílkovin v 1 dávce

nejlevnější protein

Protein si můžete zakoupit ve 2 variantách: 1 kg a 2kg. Aktuálně to cenově vychází na 299 Kč za 1 kg balení a 595 Kč za 2 kg balení.

Dávkování proteinu: Jednorázová dávka představuje zhruba 30 g proteinového prášku. Stačí rozmíchat ve 300 ml vody.

 

2. Noční proteiny – kaseiny

Co je kasein? Kasein je mléčný protein, který se hodí pro konzumaci ve večerních hodinách (před spaním). Ale samozřejmě ho můžete užívat i v průběhu dne. Jaký je rozdíl mezi “klasickým” syrovátkovým proteinem a kaseinem?

Kasein je bohatý na L-tyrosin, kyselinu L-glutamovou, L-isoleucin a L-valin. Díky tomuto složení se protein tráví až 8 hodin. Proto je vhodný před spaním, nebo při dlouhých pauzách mezi jídly.

MPC 85 – Micellar Casein – nejprodávanější kasein

MPC 85 – Micellar Casein patří aktuálně mezi nejprodávanější kaseinové proteiny. Obsahuje kvalitní  spektrum aminokyselin a vitamínů. Protein si můžete objednat bez příchutě tzv. Natural v 1 kg a 2 kg balení. Ochucený protein je pouze v 1 kg balení a na výběr máte z příchutí: Chocolate, Banoffee a Blueberry Cheesecake.MPC 85 - Micellar Casein

vhodný na noc

85% bílkovin v 1 dávce

Cenově je protein dražší, než klasický syrovátkový protein. 1 kg ochuceného proteinu vychází na 399 Kč a 1 kg neochuceného na 299 Kč.

 

3. Rostlinné proteiny

Rostlinné proteiny jsou svým složením jiné, než živočišné proteiny. Složení aminokyselinového spektra je chudší, ale naopak mají více vlákniny a chlorofylu. Mezi hlavní výhody také patří absence laktózy, tudíž je protein vhodný i pro osoby s intolerancí laktózy, kteří syrovátkové proteiny nemohou konzumovat (pokud nejsou zbaveny laktózy). Jaké jsou rostlinné proteiny?

 • sójové
 • hrachové
 • konopné
 • rýžové
 • mandlový
 • dýňový
 • slunečnicový

Rostlinné proteiny se skvělé hodí do diety, protože obsahují méně tuku a vysoký obsah vlákniny zajistí, že nebude mít tolik hlad. Při výběru si přečtěte pečlivě složení, protože například mandlový protein má naopak vysoké % tuku.

Jaký je nejprodávanější rostlinný protein?

Určitě se jedná o proteiny vyrobené ze sóji, která je levná a má skvělé nutriční hodnoty (nutriční hodnoty sóji). Dále se daří konopným proteinům.

Sójový proteinový izolát

Podívat se na nabídku rostlinných proteinů.

Nevýhodu v rostlinných proteinech vidím především v omezené nabídce příchutí. Proteiny buď jsou zcela bez příchutě, nebo maximálně ve 3 příchutích.

 

4. BIO proteiny

Proteiny největší kvality, kde každá vstupní surovina pochází z ověřených BIO zdrojů. Ideální pro lidi, kteří se snaží do těla dostávat pouze to nejlepší a zároveň na to mají finance. Připravte se na to, že proteiny jsou dražší. Neobsahují ale geneticky modifikované organismy (GMO) a použitě suroviny nepřišly do kontaktu s herbicidy a pesticidy.

 

5. Hovězí proteiny (beef protein)

Hovězí protein je složitý na výrobu, ale řadí se mezi špičku. Tělo tento druh proteinu dokáže rychle vstřebat a zároveň ho mohou užívat i osoby s intolerancí laktózy. Patří mezi nejlepší zdroje bílkovin, protože na 1 průměrnou dávku (30 gramů proteinového prášku) obsahuje zhruba 27 gramů.

Navíc je zcela vhodný do období diety, protože má minimální podíl sacharidů a tuků. Obsahuje také vysoké množství glycinu, prolinu a hydroxyprolinu. Jedinou nevýhodu vidíme v chutí, stále nám víc chutná syrovátková varianta.

Ocení ho také sportovci, kteří se věnují vytrvalostním sportům (cyklistika, běh, fotbal, atletika), protože obsahuje kolagen, který se pozitivně podepisuje na kvalitě kloubního aparátu, šlach a vazů.

beef protein namaximum

 

6. Proteiny na hubnutí

Často toto vidím jako hledanou frázi a to především u žen. Na proteinu určeného k hubnutí není nic zajímavého, ani převratného. Většinou obsahuje pouze nižší množství sacharidů a tuků. Hodí se pro sportovce v období redukčních diet a přípravě na soutěže.

protein na hubnutí

 

A jaký je nejlepší protein na hubnutí od NaMaximum? Zkuste Whey 90 CFM Gold Isolate. Syrovátkový izolát, který má minimum cukrů, mnoho příchutí a se slevovým kupónem i normální cenu.

 

7. Vaječný protein

Další možnost, kterou ocení osoby trpící intolerancí je vaječný protein, který se lehko tráví a je tak vhodný pro tréninku nebo před spaním. Dochází u něj k rychlejšímu trávení, než je tomu u kaseinu, ale zase se tráví pomaleji, než syrovátkový.

Jeho benefit je především ve střebatelnosti a obsahu aminokyselin s rozvětveným řetězcem (BCAA). Mnoho lidí ho zároveň používá i k vaření do zdravých koláčů, přípavě omelet a dalších pochutin. Cenově se pohybuje ve stejné hladině, jako je tomu u syrovátkových p.

Egg Albumen sušené vaječné bílky Namaximum

 

8. Bezlepkové proteiny

Ty neobsahují lepek, a proto jsou vhodné pro celiaky (osoby trpící nesnášenlivostí lepku, intolerance lepku). Tyto protein neobsahují bílkovinu gluten, která se nachází v druzích obilí. Často se k těmto proteinům uchylují i lidé, kteří lepek mohou. Důvodem je jednodušší trávení a pocit “lehkosti.”

Slevový kód na 5% = 5NM2020

Slevový kód na 6% při nákupu nad 2500 Kč = AFFIAL6

 

9. Proteinové tyčinky

Energetické tyčinky plné proteinů a často také sacharidů se hodí pro rychlou dávku živin pro lidské tělo. Tyčinku si můžete dopřát po tréninku, v práci a vlastně kdykoliv, kdy nestíháte. Zároveň se jedná o skvělé zpestření “klasického” jídelníčku.

Při výběru ale zaměřte pozornost na složení. Často je složení plné rozporuplných látek a v tomto případě se už nemůžeme bavit o zdravé tyčince. Obsah bílkovin může být také nízký – většinou se jedná o proteinové tyčinky na čerpacích stanicích a v obchodních centrech.

proteinová tyčinka

 • Warrior Energy Protein Bar. Proteinová tyčinka o váze 80 gramů s příjemnou čokoládovou chutí. Obsahuje 20 g kvalitních bílkovin (WPC protein), sacharidy a tuky. Dokonalá  svačina, v nejakutnějších případech i náhrada 1 jídla. Složení je pestré, ale pokud se na něj důkladně podíváte, není tam nic škodlivého a tuto tyčinko můžu s klidným svědomím doporučit pro všechny (včetně dětí).
 • RawGh! Proteinová tyčka, která ukrývá 22,8 gramů bílkovin v 1 tyčince. Ke slazení se nepoužívá cukr, a ani umělá sladidla. Bez obsahu umělých aromat, barviv, příchutí, GMO, či konzervačních látek. Kdo má rád kakao, tak tato tyčinka mu bude chutnat. Složení už je méně pestré, a proto doporučuji spíše zvolit tuto “tyčku.” Můžeme ji vyhlásit jako vítěze testu.

 

Gainery

Na gainer se občas nahlíží jako na levný zdroj energie ve formě cukru a mnoho lidí ho odsuzuje. Dříve to tak možná bylo, ale už jsou na trhu gainery, které stojí za pozornost. Obzvlášť pokud si pořídíte dražší gainer, kde máte větší procento bílkovin a tuků. Díky tomu se gainer může stát skvělou a rychlou svačinou nebo zdrojem energie před náročným tréninkem.

Co to je gainer? Směs sacharidů a bílkovin.

 

Když užívat gainer?

Gainery se doporučují lidem s rychlým metabolismem, které spalují kalorie už tím, že se převlíkají před tréninkem. Bohužel já patřím do skupiny, kdy přibírám jen tím, že projdu kolem cukrárny (poslední zkušenost s gainerem byla 6 kg za 1,5 měsíce).

Zároveň patří výhradně do objemových fází, kdy se jedinec snaží nabrat svalovou hmotu, ale nejde mu to. Mezi tuto skupinu patří ektomorfové. Doporučuji článek: Jak by se měl stravovat ektomorf?

 

Hard gainer – soft gainer

Mnoho sportovců neví rozdíl, jaký je mezi soft a hard gainerem. Důležité je číst složení, ale hard gainery obsahují větší množství cukrů a hodí se k rychlému dodání energie. Naproti tomu soft gainery obsahují větší poměr bílkovin. Ten je vhodný například zařadit po tréninku u ektomorfů.

 

Jaké gainery nabízí NaMaximum?

NaMaximum.cz nejlepší gainer

Aktuálně z e-shopu NaMaximum si můžete vybrat ze 2 gainerů.

1. Gainer Gold

Ideální gainer pro tvorbu svalové hmoty. Jeho výhody spočívá v obsahu rychlých sacharidů (maltodextrin a glukóza). To jsou důležité látky, které pomohou absorpci bílkovin, které se díky tomu mohou do tkání “zabudovat.”

snadná rozpustnost (nepění)

bez příchutě

Výživové údaje ve 100g: Energie 1814kJ/430kcal, Bílkoviny 20g (bílkoviny v sušině: 21g), Sacharidy 61g (z toho cukry: 16g), Tuky 10g (z toho: nasycené mastné kyseliny 7g), Sůl 0,12g.

2. Gainer Natural Nutrition

příchuť (Chocolate a ChocoMilk)

 

Aminokyseliny a BCAA

Aminokyseliny jsou základní stavební kámen bílkovin. Do těla je dostáváme ze stravy a také pomocí sportovní výživy (doplňky stravy). Na výběr jsou v práškové formě, kapslích nebo tabletách. Slouží k ochraně svalových vláken, zabraňují úbytkům svalové hmoty (z nedostatku bílkovin, nebo náročného tréninku) a k lepší regeneraci.

Také zvyšují hladinu anabolických hormonů, snižují hladinu katabolických hormonů (především kortisolu) a zároveň dochází i omezit svalovou bolest.

 

BCAA

Pod označením BCAA se skrývají celkem 3 aminokyseliny: l-leucin, L-Isoleucin a L-valin. Začneme od první. Leucin je velmi důležitá proteinogenní aminokyselina, která zvyšuje schopnost regenerace, výkonnost, podílí se na syntéze bílkovin a zvyšuje produkci inzulínu. U BCAA je také známo, že zabraňují katabolismu svalů.

Doporučuji zahraniční článek o BCAA.

L-Isoleucin podporuje tvorbu hemoglobinu a rychle se dokáže proměnit na glukózu.

L-valin je jednou z esenciálních aminokyselin. Ovlivňuje absorpci tryptofanu, melaninu, a fenylalaninu a jiných nervových přenašečů. Podporuje růst a regeneraci svalové hmoty. Jeho zařazením po tréninku dokážete zmírnit proces katabolismu svalů a zvýšit tak “gains.”

 

Nejlepší BCAA

Za nejlepší BCAA můžeme označit “BCAA Instant,” které jsou v prášku s lepší rouzpustností, než konkurenční produkty. Instantní BCAA jsou v poměru 2:1:1 – obsahují tedy větvené aminokyseliny v poměru 2 (leucin): 1 (izoleucin): 1 (valin). Spadají pod značku Natural Nutrition, takže můžete očekávat tu nejlepší kvalitu a čistotu.

Na výběr máte balení: 100 g, 400 g a 1 kg. Nabízejí 4 příchutě (Mojito, Mixed Berry and Lime, Pineapple a Cherry). Samozřejmě můžete zvolit i možnost bez příchutě, ale to nedoporučuji 🙂

nejlepší bcaa

Alternativa: BCCA tablety

Kdo nemá rád práškové doplňky stravy, může dát přednost tabletám “BCAA Extreme 1000 tablety” od značky Warrior. Jejich konzumace je rychlejší a snazší. Zároveň obsahují plnidla, proto doporučuji spíše práškovou formu.

Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (BCAA) v poměru 2: 1: 1 (L-leucin, L-isoleucin, L-valin)

bcaa tablety

 

Kreatin

Co je kreatin (creatine monohydrate) a jaká je jeho úloha v našem organismu? Mnoho lidí tento suplement odsuzuje a ostatní na něj nedají dopustit. Kde je pravda? Měl bych ho každý sportovec zařadit do své suplementace? Vzhledem k účinkům a nízké ceně, věříme, že ano.

Jeho využití najde především u silových sportovců, ale využívají ho také pro vytrvalostní sporty. Podíváme se na to, co kreatin je, jaké jsou jeho druhy a také nejlepší nabídku v e-shopu NaMaximum.cz.

Naše tělo si sice kreatin dokáže samo vyrobit, pokud ale silově cvičíte, nestačí to. Kreatin vám pomůže nasytit svaly vodou a zvýšit výkon svalů. Tím dokážete zvednout vyšší váhu, případně zvýšit počet opakování. To vás rychleji posune k lepším výsledkům!

Kreatin je aminokyselina, která je našemu tělu vlastní. Organismus si ji dokáže vyrobit syntézou ze tří aminokyselin – glycinu, argininu a metioninu. V játrech a ve slinivce břišní.

 

Princip a fungování kreatinu

co je kreatin

 

Kreatin si můžete objednat v mnoha provedeních (kapsle, tablety a v prášku). Opět doporučuji práškovou formu, protože má nejméně příměsí a pojících látek, které úplně nepatří do světa fitness. Osobně mám neochucený a nemám problém s jeho vypitím. Kreatin rozmíchám ve 100 ml vody, vypiju a zajím něčím malým. Chuť kreatinu je hořko-kyselá.

Existuje mnoho druhů:

 • Kreatin monohydrát
 • Kre-Alkalyn
 • Kreatin Ethyl Ester
 • Komplexní kreatiny
 • Kreatin Pyruvát
 • Kreatin Malát
 • Kreatin Citrát

kreatin monohydrátnejlevnější kreatin na trhu

skvělá čistota

od Natural Nutrition

bez příchutě

zvyšuje svalovou výkonnost

Nejlevnější je první kreatin monohydrát, který má možná menší účinek, než ostatní, ale vzhledem k ceně je to zanedbatelný rozdíl. Kreatin monohydrát od Natural Nutrition se prodává ve 2 velikostech (400g a 1kg).

400g = od 109 Kč

1kg od 199 Kč

 

Dávkování kreatinu?

Nedělejte nasycovací fáze, kde užíváte 20 – 50 gramů kreatinu denně, je to zbytečné a možná i zdraví škodlivé. Držte se doporučeného dávkování Namaximum.cz, nebo jiných výrobců.

Do 100-200 ml vody rozmíchejte 5g práškového kreatinu, užívejte 1-2 denně.

Počítejte s tím, že dávkování se u jednotlivých produktů mohou lišit. Zároveň je nutné dávkování přizpůsobit také své váze.

 

Nejlepší nakopávače a stimulanty

Zvýšit svoje výkony, oddálit únavu, zvýšit bdělost, prokrvit svaly nebo “zvednout prostě víc.” K tomu slouží stimulanty a NO pumpy. Díky viditelnému výsledku patří mezi nezbytnou součást suplementačního plánu. Očekávat od nich můžete z dlouhodobého hlediska nárůst síly a svalové hmoty. V tréninku vám poskytnou potřebnou koncentraci na provedení cviků a sílu.

 

Co to je nakopávač?

Nakopávač je lidové označení pro doplněk stravy, který slouží k “nakopnutí” organismu a lepším výkonům. Většinou jde o produkt, který kombinuje účinné látky, které jsou vhodné před fyzickou aktivitou – tréninkem.

Můžete jít cestou komplexního suplementru, který obsahuje více látek, případně si jednotlivé látky koupit samostatně.

 

Jaké látky stimulují?

 • citrulin
 • l-arginin
 • beta alanin
 • taurin
 • tyrosin
 • kofein
 • zelený čaj
 • guarana
 • DMAE
 • synefrin
 • piperin
 • cholin
 • inosin
 • ornitin
 • kreatin
 • cordyceps
 • černý pepř
 • extrakty z červené řepy
 • a další

 

Co vedlejší účinky?

Vedlejší účinky by se u evropských stimulantů a nakopávačů neměli objevit. Musí totiž splňovat přísné normy a nařízení. Proto jsou například o proti americkým nakopávačům mnohem slabší. Jelikož látky zvyšují funkci a aktivitu lidského organismu, můžete se více potit a pociťovat brnění končetin.

V začátcích určitě doporučujme vyzkoušet třeba poloviční dávku a uvidíte, co to s vámi udělá. Na základě této zkušenosti můžete navyšovat dávku a najít si tu svojí ideální.

U nakopáváčů nevzniká závislost, ale může se vyskytnout tolerance na některé látky. V tomto případě přestaňte s užíváním konkrétní látky a zkuste jinou. Za čas se opět můžete k dané látce vrátit.

 

Jaké nabízí nakopávače obchod NaMaximum?

Ve výběru najdete spíše jednotlivé látky, než komplexní produkty. Výhodou je nízká cena, protože nakopáváče, kde máte 10 látek, patří mezi drahé doplňky stravy. Dále také čistota jednotlivých látek – jsou bez příměsí a cukru.

Co doporučují úspěšní sportovci začátečníkům?

Arginine – L-Arginin – až 2x levnější, než konkurence

l-arginin

 

napumpuje svaly a zvýší průtok krve

vhodný do objemového jídelníčku

čistá forma l-argininu bez chemických příměsí, éček

pro lepší účinky užívejte společně s citrulinem

arginin cena

 

Spalovače tuku

Z této kategorie nakupují především ženy, ale hodí se samozřejmě i pro muže. Spalovače tuků se hodí do období, kdy se snažíte shodit přebytečné kilogramy a chcete tento proces urychlit. Jejich prodej se zvedá především začátkem roku a před létem.

 

Co to je spalovač tuku?

Spalovač tuku je produkt, který obsahuje 1 a více látek na podporu hubnutí. Může být ve formě tablet, pití a také prášku, který si před cvičením rozpustíte ve vodě. Využívají je začátečnící i profesionální sportovci, kteří potřebují vyladit formu na závody.

Odbornící na hubnutí a výživu často tvrdí, že hubnutí z 80% ovlivňuje správně nastavený jídelníček a vaše fyzická aktivita. Zbylých 20% pak správná suplementace. Spalovač není prostředkem, jak zhubnout, pouze tento proces urychlí!

Spalovač tuku od Warrior recenze!

warrior fat burner nejlepší spalovač na trhu se slevovým kupónem Namaximum

Pro recenzi nejlepšího spalovače jsme vybrali komplexní doplněk stravy “Fat Burner.” Kombinace 5 účinných látek podpoří váš trénink, ze kterého nyní dostanete maximum. Obsahuje Extrakt z plodů hořkého pomeranče s obsahem 6% synefrinu, kofein, prášek ze semen guarany, Acetyl L-karnitin a Extrakt z listů zeleného čaje s 95% obsahem polyfenolů.

Účinné látky v DDD (1 kapsle): extrakt z plodů hořkého pomeranče 250mg* (z toho synefrin: 15mg*), bezvodý kofein 100mg*, prášek ze semen Guarany 50mg*, acetyl L-karnitin 50mg*, extrakt z listů zeleného čaje 50mg* (z toho polyfenoly: 47,5mg*).

nakopne před náročným tréninkem

podpoří hubnutí

✅ “bez dojezdu”

 

Vitamíny a minerály

Kategorie, které se nedostává takové pozornosti, jaké by mělo. Vitamíny a minerály jsou nezbytné pro správné fungování organismu. Chcete nabrat svalovou hmotu, zhubnout přebytečné kilogramy nebo být více zdravý? Zařaďte do svého suplementačního plánu také vitamíny a minerály. Po 2 měsících užívání poznáte rozdíl! Pravděpodobně budete mít více energie, lepší metabolismus, trávení a sportovní výsledky.

Dnešní přirozená strava běžného člověka neobsahuje jejich dostatek, a proto jsme odkázáni na doplňky stravy. Výhodou je poměrně nízká pořizovací cena.

Multivitamín Multiminerál v tabletách

Multivitamín Multiminerál tablety

Vybral jsem tento komplexní doplněk od značky Warrior, protože obsahuje soubor důležitých vitamínů a minerálů. Zároveň je to v tabletách, proto je užívání příjemné. 1 tableta obsahuje celkem 30 účinných látek – na kompletní složení se můžete podívat na oficiálních stránkách výrobce NaMaximum.

30 účinných látek

jednoduché užívání (1 tableta 1x denně)

obsahuje také antioxidanty

 

Jaké další kategorie najdete v obchodu NaMaximum?

NaMaximum není jen o sportovní výživě, ale nabízí i jiné produkty. Článek se nám protáhl a nechci popisovat konkrétní kategorie – přidám “pouze” seznam.

 • BIO produkty
 • Zdravé másla a oleje
 • Potřeby ke zdravému pečení
 • Bezlepkové a bezlaktózové potraviny
 • Pochutiny (snídaně, bezkalorické sirupy a omáčky, proteinové pochoutky)
 • Tréninkové příslušenství (trhačky, pásky, rukavice, bandáže a další)
 • Šejkry, láhve a odměrky
 • Fitness oblečení (pánské i dámské)

 

Jak zjistit, který doplněk stravy je nejlepší? Dejte na recenze!

Pod každým produktem máte sekci, kde je: popis produktu, RECENZE, otázky, video recenze a další. A právě do recenzí přispívají samotní uživatelé, kteří mají s produktem zkušenost. Vy se tak můžete rozhodnout, jestli je daný produkt vhodný i pro vaše potřeby.

NaMaximum recenze

 

“TVÉ CÍLE” šikovný filtr, který usnadní vyhledávání

Pokud se nevyznáte ve výživě a nechcete tomu obětovat svůj čas, můžete využít chytré filtry. Ty vám nabídnou produkty podle vašeho cíle. Jaké ty cíle aktuálně mohou být?

 • svalová hmota
 • síla a výbušnost
 • hubnutí a redukce tuku
 • zdraví a detoxikace
 • výživa kloubů
 • výkon
 • regenerace a spánek
 • paměť a soustředění
 • krásná pleť, vlasy a nehty
 • zvýšení testosteronu a růstového hormonu
 • potence
 • vaření a pečení

namaximum filtry

⭐ Věrnostní program namaximum ⭐

E-shop NaMaximum již tak poskytuje bezkonkurenční ceny na CZ/SK trhu. Přesto se můžete zapojit do věrnostního programu a ještě nějakou tu korunu ušetřit. Přikládám přesný příklad, jak věrnostní program funguje a kolik s ním můžete ušetřit.

Příklad výhod věrnostního programu Natural Nutrition na zákazníkovi Pepa Biceps:
Pepa se zaregistruje v eshopu namaximum.cz 3.května a postupně udělá 4 objednávky, 3. května nakoupí za 3700 Kč, 29. května nakoupí za 1230 Kč, 29. června nakoupí za 860 Kč a 17. srpna za 650 Kč. Na jeho účet se mu tedy připíší body následovně:
3. května: body v hodnotě 37Kč za nákup 3700 Kč
29. května: body v hodnotě 12,30Kč za nákup 1230 Kč
29. června: body v hodnotě 8,60Kč za nákup 860 Kč
17. srpna: body v hodnotě 6,50Kč za nákup 650 Kč
Splolu získá za cca 3 měsíce slevu 64,40Kč

Ušetřit peníze můžete také za pomocí našeho slevového kupónu, který jsme pro Vás dohodli. PP5 NA 5% SLEVU.

 

Doprava a platba

 • Jaký je způsob dodání a platby?

Při dodání si můžete vybrat mezi 2 dopravci. Kurýr PPL a Česká pošta expres. U obou způsobů je cena stanovena na 79 Kč.

Pokud nakoupíte v e-shopu NaMaximum za 2000 Kč a více, máte dopravu ZDARMA.

Za dobírku zaplatíte navíc 25 Kč.

S dodáním jsem vždy spokojen, většinou 2-3 den jsem měl zásilku již doma a i v případě, kdy jsem objednával více produktů!

 

Ušetřete se slevovým kupónem

Slevový kupón na 5% = PP5

Slevový kupón na 6% při nákupu nad 2500 Kč = AFFIAL6

slevový kupón namaximum

Naposledy aktualizováno 23 září, 2020, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (2 votes)

3 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *