NaMaximum recenze
20 února, 2020
Kategorie: Doplňky, Hubnutí, Jídlo, Proteinová dieta

RECENZE: Nejlepší protein bez laktózy nabízí obchod NaMaximum

Protein je skvělý pomocník při cvičení, ať už chcete nabrat svaly, anebo zhubnout. Jedná se o rychlý zdroj kvalitních bílkovin, které se rychle vstřebávají a nezatěžují trávení tolik, jako například maso. Patří mezi nejdůležitější doplňky stravy, protože většina lidí z pestré stravy nedokáže získat takové množství bílkovin, kolik je nutné pro správný rozvoj.

V této recenzi se konkrétně podíváme na 2 bezlaktózové proteiny od značky NaMaximum. Vysvětlíme si, co to je protein, jaké jsou rozdíly u proteinů, proč zvolit právě ten bezlaktózový a cenu.

Protein namaximum WPC 80

syrovátkový protein bez laktózy – vhodný pro osoby s intolerancí laktózy

příchuť bez chemického ocasu

cca 23 g bílkovin v 1 dávce

nejlevnější na trhu, kupón na 5% -> 5NM2020

Přejít do obchodu

 

Druhy proteinů

U kupovaných proteinů je více rozdílů, než se na první pohled může zdát. Netýká se to pouze příchutí, ale také druhů, kterých je na trhu hned několik.

Jaké druhy proteinu to jsou?

 • Syrovátkové proteiny
 • Kaseinové proteiny
 • Hovězí proteiny
 • Sójové proteiny
 • Hrachové proteiny
 • Vaječné proteiny
 • Konopné proteiny
 • Ovocné proteiny

 

WPC 80 Lactose Free – syrovátkový protein bez laktózy

Tento protein je syrovátkový koncentrát, který obsahuje minimálně 80% bílkovin v sušině. To přispívá k budování a ochraně svalové hmoty. Ačkoliv se k výrobě proteinu používá kravské mléko, které obsahuje laktózu, tak tento protein byl laktózy zbaven. To znamená, že ho bez problémů mohou konzumovat i osoby s intolerancí na laktózu.

NaMaximum protein WPC 80

Intolerance laktózy je “neschopnost” rozložit mléčný cukr – laktózu. Je to způsobeno nedostatkem trávicího enzymu, který nese označení laktáza. Proč k tomu dochází? Jedná se o reakci imunitního systému, a proto intolerance na laktózu často postihuje muže a ženy, kteří mají autoimunitní onemocnění.

Například střevní záněty (Croh, Ulcerózní kolitida) a cukrovka. Bohužel se jedná o “neléčitelné postižení,” které se může u člověka probudit kdykoliv. U někoho postupem času intolerance zmizí a opět si může dopřávat mléčné výrobky.

Mezi příznaky intolerance laktózy patří křeče v břiše, nevolnost, zvracení, průjem, plynatost, akné, bolest hlavy a migrény.

 

Složení proteinu

Natural: syrovátkový proteinový koncentrát WPC80 (mléčná bílkovina), slunečnicový lecitin.

Chocolate DeLuxe: syrovátkový proteinový koncentrát WPC80 (mléčná bílkovina), L-glycin, kakao, aroma, sůl, sladidlo: sukralóza, slunečnicový lecitin.

Coconut: syrovátkový proteinový koncentrát WPC80 (mléčná bílkovina), L-glycin, aroma, sůl, sladidlo: sukralóza, slunečnicový lecitin.

Natural: syrovátkový proteinový koncentrát WPC80 (mléčná bílkovina), slunečnicový lecitin.

Upozornění: Protein není vhodný pro děti do 15 let, těhotné a kojící ženy.

 

Recenze bezlaktózového proteinu

WPC 80 je vhodný do objemové fáze, tak i do hubnutí. V jedné dávce tělu poskytnete kolem 23 g kvalitních bílkovin, které jsou lehce stravitelné.

Díky nulovému obsahu laktózy nezatěžuje trávení a hodí i pro osoby, které mají dlouhodobý problém s trávením a plynatostí. Ideální zdroj bílkovin pro lidi s nesnášenlivostí laktózy.

kokosový protein

Plusem tohoto proteinu je i široké spektrum aminokyselin, které jsou nezbytné ke správnému vývoji svalových vláken a jejich ochrany. Protein obsahuje také základní množství vitamínů a minerálů. Jedná se ale spíše o stopové množství, proto pokud patříte mezi aktivní sportovce, doporučuji zařadit do svého jídelníčku spíše celý komplex vitamínů a minerálů.

 

Chuť proteinu

Pokaždé, když se rozhodnu vyzkoušet nový protein, tak mám “strach,” že si vyberu špatnou příchuť. Dříve jsem zkoušel různé variace, které někdy chutnali dobře, občas se to ale nedalo pít. Důkazem může být například kombinace čokolády a pomeranče, kde jsem posledních cca 500 g musel vyhodit (byl jsem blbej a rovnou si koupil 5kg balení).

 • Chocolate DeLuxe
 • Kokos

V posledních měsících tedy volím nejraději čokoládu, vanilku, anebo jahodu. Pokud je možnost, tak vždy ty “přírodní,” protože jsou méně slazené. Tento protein má v nabídce následující příchutě: čokoládu deluxe a kokos.

Chocolate DeLuxe

Chuť
Rozpustnost
Bez laktózy

Kokos

Chuť
Rozpustnost
Bez laktózy

Jednoznačně všem doporučuji příchuť kokosu. Je nenásilná, bez chemické pachutě po dopití proteinu a snadno se rozmíchá (to i čokoláda).

Příprava proteinu

Připravit protein je velice jednoduché. Stačí 30 g proteinového prášku rozmíchat ve zhruba 300 ml vody – podle návodu. Osobně preferuju méně vody, protein poté chutná lépe. Případně můžete použít i bezlaktózové mléko, případně rostlinné. Počítejte ale s tím, že vstřebatelnost živin do organismu bude o něco horší.

V 1 dávce proteinu (kokos) máte:

 • 23 g bílkovin
 • 1,5 g sacharidů
 • 2g tuku

Proč si koupit bezlaktózový protein (výhody)?

👉 Hlavním důvodem, proč si tento protein většina lidí objedná je ten, že trpí intolerancí na laktózu a nemají moc dalších možností. Jsou tu i rotlinné proteiny, ale syrovátkových proteinů na trhu až tolik není. Navíc tento protein od Namaximum je zároveň dostupný – levný (o proti jiným syrovátkovým proteinům bez laktózy).

👉 Druhým důvodem je lepší trávení a vstřebatelnost proteinu. Jak už bylo napsáno výše, laktóza zhoršuje trávení i “zdravým” lidem. Lepší vstřebatelností dosáhnete kvalitnějších sportovních výsledků – především regenerace po tréninku bude o něco rychlejší.

 

Výhody a nevýhody tohoto proteinu

✅ bez laktózy

✅ bez lepku

✅ vysoký obsah bílkovin v jedné dávce

✅ bez obsahu sojového lecitinu a GMO (geneticky modifikovaných organismů)

✅ rozpustnost (v tomto ohledu jsem neměl lepší protein)

✅ skvělá chuť

 

Nevýhody?

 • není větší balení, než 1 kg
 • neprodávají vzorky na ochutnání

 

NaMaximum.cz – objednávka proteinu

Pokud se Vám recenze líbila a chcete tento protein vyzkoušet, tak si ho můžete zakoupit na oficiálních stránkách NaMaximum.cz. Jaké jsou možnosti?

 • 1kg Bez příchutě = 500 Kč 369 Kč
 • 1kg Chocolate DeLuxe = 550 Kč 399 Kč
 • 1kg Coconut = 550 Kč 399 Kč

WPC 80 natural

5/5 - (1 vote)
Zádný komentář

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *