RECENZE: Bezlaktózový (veganský) koktejl s příchutí čokolády 1200 g (40 porcí)

V této recenzi si ukážeme bezlaktózový koktejl s příchutí čokolády, který je zároveň veganský a bez lepku! Nabízí ho společnost KetoMix, která v České republice patří mezi nejosvědčenější prodejce proteinové diety.

Dozvíte se složení veganského koktejlu, složení, proč je vhodné mít dostatečný příjem bílkoviny, zkušenosti KetoMix zákazníků a také, kde koktejl zakoupit za nejvýhodnější cenu. Jdeme na to.

Veganský koktejl s příchutí čokolády

bez laktózy a lepku!

vhodné od 1. fáze proteinové diety

zdroj kvalitních bílkovin

 

Proč mít dostatečný příjem bílkovin?

Bílkoviny se řadí mezi základní stavební kameny našeho organismu a především svalové hmoty. Pro správný vývoj člověka je nutné, aby se mu dostalo kvalitních bílkovin. Ideální denní příjem se podle studií odhaduje na 1 g bílkoviny na 1 kg tělesné hmotnosti.

Samozřejmě ale záleží na cíli, kterého chcete dosáhnout. Při budování svalů, může být tato hodnota i dvojnásobná! Více o bílkovinách ve videu.

Čokoládový protein

Patří mezi nejdůležitější látky, které napomáhají regeneraci a nárůstu svalové hmoty. Mnoho lidí si myslí, že je nutné příjem snížit v období diety, ale to je nesmysl. Pokud chcete zhubnout přebytečné kilogramy, je nutné příjem kvalitních bílkovin ponechat a vyřadit ze stravy sacharidy. Pokud je omezíte na minimum, dostaví se stav tzv. ketózy.

 

Dietní koktejl bez lepku (vhodné pro celiaky)

Lepek je směs bílkovin, která se nachází ve většině obilovin, například v pšenici, ječmenu, žitě či ovsu. Pro naprostou většinu lidí je zcela neškodný, u celiaků ho ale jejich imunitní systém považuje za cizorodou látku, proti které je potřeba bojovat. V rámci tohoto boje dochází k poškození stěny tenkého střeva.

Proteinový koktejl pro vegany

Tenké střevo má ale důležitou roli pro vstřebávání živin, a člověk tak začne trpět nedostatkem některých vitamínů a minerálů. Pro lidi nemocné celiakií je tak typická například chudokrevnost způsobená nedostatkem železa či zvýšená kazivost zubů v důsledku nedostatku vápníku.

Nedostatečné množství vitamínu B způsobuje tvorbu aftů a svalovou slabost.

Pole obilí klas
Fotka pšenice

 

Celiakie, slovo, které ještě před několika lety většina populace neznala, ale dnes je běžnou součástí našeho slovníku. Jedná se o onemocnění, které je způsobené nesnášenlivostí lepku. Tato nemoc se projevuje zvýšenou únavou, bolestmi břicha, průjmy, nadýmáním, ale také nervozitou a náladovostí.

Celiaci musí dodržovat dietu, jejíž součástí může být i speciální veganský koktejl. Tento nápoj jejich tělu dodá kvalitní bílkoviny a zároveň je skvělým zdrojem vlákniny, která je důležitá pro správnou funkci střev.

 

Bezlepková dieta a koktejly

Osoby trpící celiakií musí dodržovat bezlepkovou dietu, eliminovat ze svého jídelníčku všechny potraviny, které lepek obsahují. Nejedná se pouze o pečivo, těstoviny, sušenky, ale také o zmrzlinu, kečupy, čokoládu či paštiky.

Potravinám obsahujícím lepek se dnes snaží vyhýbat i lidé, kteří celiakií netrpí, ale při dodržování bezlepkové diety se cítí lépe a vitálněji.

Potřebujete zhubnout více, než 2 kg tukových zásob? Zvolte kompletní balíček – od 7 dnů až po 4 týdny. Jsou cenově zvýhodněné, zhubnete a dostanete ještě dárek!

1. KetoMix dieta na 7 dní

2. Ketomix dieta na 2 týdny

3. KetoMix dieta na 3 týdny

4. KetoMix dieta na 4 týdny

Skvělou variantou pro všechny jsou proteinové koktejly, které nejenže neobsahují lepek, ale zároveň se jedná o bezlaktózové koktejly, neboť neobsahují ani laktózu.

Tyto veganské koktejly jsou navíc skvělým zdrojem všech důležitých vitamínů, minerálů a vlákniny. Lze je konzumovat jako součást běžného jídelníčku či jako součást ketonové diety.

 

Složení veganského koktejlu

Složení na první pohled vypadá možná až nebezpečně, ale nemusíte se bát. Všechny ingredience, které tento koktejl obsahuje, jsou zcela bezpečné a pro tělo vhodné. Většinu tvoří vitamíny, které jsou důležité pro imunitu a celkový stav našeho zdraví.

KetoMix zkušenosti Heureka
zkušenosti s KetoMix koktejlem

Sójový protein, čekanková vláknina, rýžová mouka, maltodextrin, odtučněné kakao, guarová guma, sójový lecithin, slunečnicový olej, aroma, sukralóza, chlorid draselný, fosforečnan vápenatý, směs vitamínů a minerálních látek: vitamin C (kyselina L-askorbová), vitamin A (retinyl-acetát), vitamin E (DL-alfa-tokoferyl-acetát), vitamin D (cholekalciferol), vitamin K (fyllochinon), vitamin B1 (thiamin-hydrochlorid), vitamin B2 (riboflavin), niacin (nikotinamid), kyselina pantothenová (D-pantothenát vápenatý), vitamin B6 (pyridoxin-hydrochlorid), vitamin B12 (kyanokobalamin), železo (fumarát železnatý), hořčík (oxid hořečnatý), mangan (glukonan manganatý), selen (seleničitan sodný), zinek (citrát zinečnatý), chróm (pikolinát chromitý), měď (citrát měďnatý), jód (jodičnan draselný), biotin, kyselina listová, emulgátor: sójový lecithin, zahušťovadlo: guma guar

 

Příprava koktejlu

Koktejl je skvělou volbou pro osoby, které nemají příliš mnoho času, neboť jeho příprava je velmi snadná a rychlá. Proteinový koktejl stačí rozmíchat přibližně ve 250 až 300 mililitrech vody.

Vzhledem ke skutečnosti, že jde o bezlaktózový koktejl, ho mohou konzumovat i osoby trpící laktózovou intolerancí. Balení obsahuje proteinový prášek, který vystačí na čtyřicet porcí koktejlu.

 

Kde nakupovat a jaká je cena?

Není, kde vybírat. KetoMix produkty můžete až na malé % výjimek nakoupit pouze na oficiálních stránkách výrobce – KetoMix.cz.

Cena: 1490 Kč

Porce: 40 ks

Keto koktejl

Přejít do obchodu

Naposledy aktualizováno 3 prosince, 2020, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *