zdravý životní styl
17 února, 2016
Kategorie: Hubnutí, Ostatní

Zdravý životní styl a jeho výhody

Chcete si našetřit na dovolenou a cítit se skvěle po všech stránkách? Pak je ten nejvyšší čas se začít zajímat o zdravý životní styl. Tento styl života vám zajistí delší život, který pro vás nebude utrpením, ale odměnou za to, že jste svému tělu dopřáli vždy jen to nejlepší.

Díky zdravému životnímu stylu se budete cítit mnohem více fit než kdy předtím a ani nemoc vás jen tak žádná nepoloží na lopatky. Důvodem je to, že nyní budete konzumovat mnohem více kvalitních potravin a ty nekvalitní zkrátka ze svého jídelníčku vyškrtnete. Váš přísun vitamínů a minerálů rázem bude vyšší a vaše tělo se vám za to odvděčí.

Také vaše peněženka bude vděčná, jelikož zdravá strava nezahrnuje alkohol, cigarety a také množství tučných a nezdravých jídel, které jste doposud konzumovali.

Životní styl má svá pravidla

Je zapotřebí pít více vody

Jelikož tělo je tvořeno ze 70% z vody, je třeba do těla pravidelně doplňovat tekutiny. Ideální variantou je pít pouze čistou vodu.

Kontrolujte co jíte

Je zapotřebí, abyste více kontrolovali co jíte a vyhnuli se nejlépe průmyslově zpracovaným potravinám, které pro vaše tělo nemají téměř žádnou hodnotu.

zdravý životní styl

Spánek? Alespoň 8 hodin!

O tom, že spánek je důležitý víme všichni, ale jen malá většina z nás na správný spánek dbá. A právě ta malá menšina se pak cítí mnohem lépe než my a je produktivnější.

Vyhýbejte se cukru

Neobejdete­li se ráno bez šálku kávy, dá se to akceptovat. Avšak pokuste si do tohoto šálku kávy (popř. čaje) nedávat žádný cukr. Ostatně všichni víme, že cukr je tzv. tichý zabíjak a jestliže jste se rozhodli dodržovat zdravý životní styl, je nutností jej vyškrtnout!

Měňte častěji svůj zubní kartáček

Co tři až čtyři měsíce vyměňte svůj zubní kartáček za nový. Díky tomu zabráníte průniku bakterií do vašeho těla.

Cvičte, pohybujte se

Cvičení a zdravý pohyb vás zkrátka udrží v dobré kondici.

Rate this post

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *