výhody studené sprchy
21 srpna, 2016
Kategorie: Hubnutí, Ostatní

7 výhod studené sprchy

Tento článek vám ukáže několik faktů a výhod o studené sprše. A jedno je jisté, kvalita vašeho života půjde opět nahoru. Tedy pokud u tohoto trendu vydržíte minimálně měsíc. Začátky jsou krušné, ale po měsíci už se studená sprcha stává rutinou a není to nic nepříjemného jako v začátcích.

1. Snížení stresu

Je dokázáno, že studená sprcha snižuje tvorbu kyseliny močové a zvyšuje produkci glutathionu, ten chrání tělo před stresem.

2. Snížení tělesného tuku

V tělu máme celkem 2 typy tuku – jeden bílý a druhý hnědý. Bílý to je ten tuk, který nikdo z nás nechce a těžko se ho zbavuje. Naopak hnědý tuk slouží k udržování a vytváření lidského tepla.

Při ranní studené sprše se aktivuje, čímž se zvýší energetický výdej a tělo tím pádem lépe spaluje. Do diety určitě skvělá věc!

3. Zvýšení imunity

Pravidelné otužování (nejen studená sprcha) vede ke zvýšení a podpoření imunity.

Důvodem je zvýšený počet bílých krvinek a plazmy u lidí, kteří se pravidelně otužují. K podpoře imunitního systému můžete použít jeden z našich recenzovaných cbd olejů, které vykazují dlohodobou podporu imunity.

4. Zdravější pokožka a silné vlasy

Studená sprcha má vliv i na pokožku a vlasy. Napomáhá totiž k tvorbě mazových žláz a pokožka se díky tomu daleko méně vysušuje.

U vlasů naopak udržuje vlasové folikuly a vlasy díky tomu jsou více lesklé a zdravé!

5. Plodnost

Existuje studie, v které se tisíce můžu zúčastnilo výzkumu plodnosti. Podle výsledků muži, kteří se ráno a večer sprchovali studenou vodou, měli počet spermií až o 500% vyšší než ti, kteří se sprchovali teplou vodou.

Je to tedy vhodné jako prevence, ale i pro páry, kteří mají problém s početím dítěte.

Je známé, že celkově teplo nepříznivě ovlivňuje počet spermií.

Proto muži, kteří se pohybují v teplém prostředí, dlouhodobě sedí a sprchují se teplou vodou, mají větší náchylnost k neplodnosti.

6. Lepší svalová regenerace

Znáte to pálení a bolest svalů po fyzické námaze?

Za následek to má kyselina mléčná, které se vyplavuje při sportování a posilování.

Studená sprcha právě pomáhá s jejím vyloučením díky tomu, že po studené vodě je má vaše tělo lepší cirkulaci krve.

7. Nakopne vás do nového dne

Studená sprcha po ránu vás zaručeně probudí a připraví do nového dne. Rychleji se probudíte a budete čilejší, než kdy dřív.

Rate this post

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *