green coffe (zelená káva) v pytli
29 srpna, 2015
Kategorie: Hubnutí, Ostatní

Hubnutí pomocí zelené kávy

Na internetu je možné najít stovky recenzí na tento malý “zázrak.” Na jedné straně stojí lidé, kteří na zelenou kávu nedají dopustit spolu s prodejci a na druhé odpůrci. Kdo má pravdu? Je to jen podvod, nebo na hubnutí pomocí zelené kávy něco bude? Pojďme se na to tedy trošku podívat a rozhodnout, kdo má pravdu.

Zelená káva, co to je?

Nejedná se o žádnou novinku. Je to prostě káva, která neprošla procesem zvaným pražení. Tudíž nepřišla o důležité látky, které se pražením odstraňují. Jedná se především o látky fenolické sloučeniny.

Pro úspěšné hubnutí se právě používá extrakt z bobů zelené kávy, přesněji kyselina chlorogenová (vyskytuje se například v sušených švestkách). Látka pomáhá při štěpení škrobů na cukry a umožňuje vstřebávat cukr ze škrobu. Dokáže snížit kalorický vstup a člověk lépe může spalovat. Údajně má i pozitivní vliv na celulitidu.

Zelená káva je obsažená v Garsinu, který se řadí mezi důležité pomocníky v období hubnutí a diet!

Zelená káva je podvod?

Podle výzkumů zelená káva má pro člověka opravdové pozitivní účinky. To, že dokáže snižovat kalorický vstup je tedy ověřené a pravdivé tvrzení. Je nutné brát zelenou kávu pouze jako doplněk stravy a nečekat zázraky.

Většina lidí si myslí, že když kávu nasadí, že bezpracně zhubnou. Takto to ale nefunguje! Zdravé hubnutí je komplexní proces, do kterého je nutné zahrnout stravu, pohyb a pro pomoc, právě ty doplňky stravy, jako je například zelená káva, ječmen a chlorella.

zelená káva a její boby

Jak připravit zelenou kávu?

Příprava neobsahuje žádný složitý krok a zvládne to naprosto každý. Stačí zelenou kávu v hrníčku zalít horkou vodou a chvíli počkat. Jestliže máte tablety, tak postup je snad jasný 😉

Na co si dát pozor?

Konzumace zelené kávy není doporučená pro lidi, kteří špatně snášejí kofein, protože i nepražené boby jej obsahují.

Proč konzumovat zelenou kávu?

  • lepší spalování
  • pomáhá v boji proti celulitidě
  • snižuje chuť k  jídlu (vhodná při hubnutí)
  • patří mezi silné antioxidanty
  • působí pozitivně proti vzniku cukrovky
  • u mužů může snížit riziko výskytu žlučových kamenů
2 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *