green coffe (zelená káva) v pytli
29 srpna, 2015
Kategorie: Hubnutí, Ostatní

Hubnutí pomocí zelené kávy

Kolik z vás se neobejde bez šálku horké kávy hned po vstávání? Jsem si jistý, že mnozí z nás patří do tohoto seznamu. Není pochyb o tom, že šálek kávy dodá vašemu tělu tolik potřebnou energii a okamžitou vzpruhu, abyste mohli začít pracovat. Pokud patříte mezi milovníky kávy, možná si myslíte, že o ní víte všechno, ale to nemusí být pravda.

Slyšeli jste už o zelené kávě? Tato nová odrůda vyvolává v poslední době velký rozruch. Pokud nevíte o jejích úžasných zdravotních výhodách, včetně hubnutí, je pro vás tento článek povinnou četbou:

 

Zelená káva, co to je?

Nejedná se o žádnou novinku. Je to prostě káva, která neprošla procesem zvaným pražení. Tudíž nepřišla o důležité látky, které se pražením odstraňují. Jedná se především o látky fenolické sloučeniny.

Pro úspěšné hubnutí se právě používá extrakt z bobů zelené kávy, přesněji kyselina chlorogenová (vyskytuje se například v sušených švestkách). Látka pomáhá při štěpení škrobů na cukry a umožňuje vstřebávat cukr ze škrobu. Dokáže snížit kalorický vstup a člověk lépe může spalovat. Údajně má i pozitivní vliv na celulitidu.

Zelená káva je obsažená v Garsinu, který se řadí mezi důležité pomocníky v období hubnutí a diet!

 

Zelená káva je podvod?

Podle výzkumů zelená káva má pro člověka opravdové pozitivní účinky. To, že dokáže snižovat kalorický vstup je tedy ověřené a pravdivé tvrzení. Je nutné brát zelenou kávu pouze jako doplněk stravy a nečekat zázraky.

Většina lidí si myslí, že když kávu nasadí, že bezpracně zhubnou. Takto to ale nefunguje! Zdravé hubnutí je komplexní proces, do kterého je nutné zahrnout stravu, pohyb a pro pomoc, právě ty doplňky stravy, jako je například zelená káva, ječmen a chlorella.

zelená káva a její boby

Jak připravit zelenou kávu?

Příprava neobsahuje žádný složitý krok a zvládne to naprosto každý. Stačí zelenou kávu v hrníčku zalít horkou vodou a chvíli počkat. Jestliže máte tablety, tak postup je snad jasný 😉

 

Na co si dát pozor?

Konzumace zelené kávy není doporučená pro lidi, kteří špatně snášejí kofein, protože i nepražené boby jej obsahují.

 

Proč konzumovat zelenou kávu?

  • lepší spalování
  • pomáhá v boji proti celulitidě
  • snižuje chuť k  jídlu (vhodná při hubnutí)
  • patří mezi silné antioxidanty
  • působí pozitivně proti vzniku cukrovky
  • u mužů může snížit riziko výskytu žlučových kamenů

Konkrétní účinky zelené kávy

Hubnutí se zelenou kávou je jdnoduší

Podle studie publikované v Indian Journal of Innovative Research and Development je kyselina chlorogenová v zelené kávě zázračnou látkou, který napomáhá hubnutí.

Pomáhá tím, že rozpouští nežádoucí tuk v těle, a tím podporuje hubnutí. Zde jsou další tři způsoby, jak vám zelený čaj může pomoci při hubnutí.


Podpora a zrychlení metabolismu

Všichni víme, že čím vyšší je metabolismus, tím více hubneme. Kyselina chlorogenová pomáhá zvyšovat bazální metabolickou rychlost (BMR), což snižuje uvolňování glukózy z jater do krevního oběhu.

Místo glukózy pak vaše tělo začne spalovat přebytečný tuk, což v konečném důsledku vede k úbytku hmotnosti.


Snížu chuť k jídlu a na sladké

Pokud je viníkem vašich nadbytečných kilogramů přejídání, musíte vyzkoušet zelenou kávu.

Popíjejte zelenou kávu, která působí jako přírodní prostředek potlačující chuť k jídlu. Pomáhá kontrolovat vaše chutě, a tím zabraňuje přejídání.

Pravidelná konzumace zelené kávy také blokuje spotřebu tuků a sacharidů v těle.


Snižíte vstřebávání cukru do krve

Pití zelené kávy snižuje vstřebávání cukru v tenkém střevě. To vede k menšímu množství cukru, který se ukládá jako tuk.

Kdy je nejlepší čas na pití zelené kávy?

I když můžete zelenou kávu konzumovat kdykoli během dne, nejlepší je konzumovat ji hned po jídle.

Je to proto, že po konzumaci bílkovin a sacharidů se vám zvýší hladina cukru v krvi.

Konzumace zelené kávy může pomoci tím, že zabrání náhlému vzestupu a udrží hladinu cukru v krvi. Pro zlepšení chuti můžete přidat trochu medu nebo skořice.

Rate this post
2 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.