Spirulina a její účinky

Máme tu další článek na jednu ze zelených potravin – Spirulinu, kterou používali už Aztékové. V dnešní recenzi se podíváme na zdravotní benefity a účinky sladkovodní sinice s názvem spirulina.

Ta obsahuje vysoké množství chlorofylu a proto má téměř zázračné účinky na náš organismus. Dozvíte se zajímavé informace, které jinde nenajde a zároveň odkaz, kde koupit tu nejkvalitnější spirulinu – navíc do konce týdne s 30% slevou.

 

Co to je spirulina?

Jedná se o sladkovodní sinici s vysokým obsahem zeleného barviva (chlorofylu). Dokáže tělu dodat komplexní a prospěšné látky, které pomohou vašemu zdraví. Spirulina v sobě ukrývá proteiny, vitamíny, minerály, antioxidanty a karetonoidy.

Dále vitamín B1, B2, B3, B6, vitamín C, vitamín E, zinek, mangan, měď, selen, železo a esenciální mastné kyseliny. Vše je obsaženo ve vysoké koncentraci, pro příklad:

 • o 3900 % více beta carotenu, než mrkev
 • o 2300 % více železa, než špenát
 • o 300 % více vápníku, než kravské mléko
 • o 375 % více bílkovin, než tofu

Spirulina je známá pro svůj největší obsah bílkovin ze všech dostupných potravin.

spirulina eko

Spirulina a její účinky

Právě díky výše uvedeným látkám spirulina má desítky pozitivních účinků na tělo. Popsat každou jednotlivě, tak článek by mohl být samostatná kniha a to by nikoho nebavilo číst. Pojďme si to tedy ukázat aspoň v bodech.

 • antioxidant
 • detoxikace organismu
 • zmírnění alergií
 • snížení únavy
 • podpora jater a hlavně ledvin
 • podpora krvetvorby
 • prevence očních onemocnění
 • pozitivně stimuluje a upravuje cholesterol
 • zvyšuje obranyschopnost organismu
 • zdroj mnoha vitamínů (uvedené výše)
 • zvyšuje hladinu hemoglobinu
 • zpomaluje stárnutí
 • podporuje kvalitu vlasů a nehtů
 • zlepšuje výkonnost plic
 • působí proti nádorově
 • pomocník při hubnutí
 • snižuje stres a celkové vypětí
 • pomáhá odvádět toxiny z těla

💡 Organismus posiluje až 40x více, než echinacea a 20x více, než aloe vera.

Důležité je vyzvednout jedny z nejhlavnějších účinků. Mezi ně patří ochrana a podpora ledvin, zdroj energie, snížení únavy a pomalejší stárnutí.

Jak se získává řasa spirulina?

Většina produkce spiruliny pochází z Asie, kde mají nejlepší podmínky na její pěstování. Spirulinu totiž není vůbec jednoduché vypěstovat, protože potřebuje k svému vývoji sladkou a čistou vodu spolu se slunečnými dny.

Když je spirulina na vrcholu proběhne její “kosa.” Poté se nechá několik dní sušit. Když je kompletně suchá je čas drcení a balení. V obchodech se můžete setkat se třemi “druhy.” Které to jsou?

 • Spirulina v tobolkách
 • Spirulina v tabletách
 • Spirulina v prášku

Právě poslední možnost je nejlepší, protože se jedná pouze o čistou spirulu, bez přidaných látek, které mají za úkol udržet prášek v tabletách.

Zkušenosti s užíváním spiruliny

“Rozhodně se poslední dobou cítím vitálnější. Začala jsem i trochu hubnout, ale to netuším jestli je tímhle Rozhodně, ale doporučím dál.”

“Skvěle funguje, pročišťuje organismus, dodává energii a tělu potřebné vitaminy, minerály a další látky. První změny se dostaví do měsíce při pravidelném používání.”

“Při nákupu v lékárně se mi špatně rozhoduje, který produkt si koupit, protože mám málo času na pročtení příbalového letáku. Nákup přes internet je bez spěchu a křečí, můžu si porovnat konkurenční nabídky a pak se rozhodnout. A pak i dodání až domů, nemusím nikam jezdit a stát frontu. Preferuji tyto nákupy a určitě v budoucnu využiji i další nabídky tohoto prodejce.”

“Spirulinu používám už měsíc a půl a jsem s ní maximálně spokojená , žádné nežádoucí účinku nepociťuji. Dokonce mi pomohla zhubnout. Vynechala jsem bílkovinu v podobě masa. Dám si maso jen výjimečně. Dodržuji pitný režim. Zhubla jsem stabilně 3,5 Kg za tu dobu, ale hlavně mám velký úbytek na cm – což je podstatnější.” Monika Hudečková

“Dobrý den, jsem velmi spokojena s vaším výrobkem Spirulina ADVANCE. Deklarujete bio kvalitu, proto se domnívám, že není dobarvovaná skalicí modrou atp., z uvedeného důvodu se ptám, proč doporučujete užívat váš výrobek až od tří let věku dítěte a v malém množství? Z jakého zdroje informací čerpáte. Spirulina odkyseluje organizmus a to je prospěšné i pro miminka. Předem děkuji za odpověď i za vaše služby.” Emanuela

“Spirulina je i jako denní součást stravy velmi prospěšná.Nemusí se brát až při vzniklých zdrav.problémech. Dovolím si reagovat na dotaz,proč dětem až od tří let. Jedná se o tabletu a z hlediska bezpečného polknutí byla stanovena hranice,kdy dítě je schopné polknout pilulku.Jinak by mohlo dojít k aspiraci.Pokud se tableta rozdrtí a vmíchá do tekutiny či jídla,toto nebezpečí pak nehrozí.Toto zdělení je na všech možných příbalových letácích produktů či léčiv v tabletové formě,nikdo však už neudává proč.” Bohuna

Spirulinu je vhodné kombinovat s další zelenou potravinou – Chlorellou.

Zkušenosti Spirulina ADVANCE

Kde koupit spirulinu?

Spirulinu budete kupovat kvůli jejím účinkům na zdraví. Cílem by mělo být pořízení ty nejkvalitnější spiruliny, která bude EKO (BIO).

Za redakci mohu doporučit spirulinu Advance od české společnosti Advance Nutraceutics, která se zabývá vývojem a výrobou přírodních doplňků. Mají v tom zkušenosti a vaše peněženka tolik neutrpí, jako v případě produktů ze zahraničí.

Při nákupu zvažte možnost množstevní slevy. Od 3 a více balení navíc obdržíte dopravu zcela zdarma.

spirulina tablety
Přejít do obchodu

Naposledy aktualizováno 11 srpna, 2022, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (1 vote)

1 Comment

 1. […] Tabletky se Spirulinou je doplněk stravy a doporučuje se všem, kteří mají nějaké zdravotní obtíže, zejména pak lidem, kteří mají stresově náročnou práci, nebo jim zaměstnání nedovoluje pravidelný režim. Pomáhá v obdobích při nachlazení, nebo když máte rozhozený imunitní systém. Doporučení platí i pro ty, kteří nedodržují zdravý životní styl a s pravidelnou vyváženou stravou si také příliš hlavu nelámou. Díky těmto tabletkám doplníte vše potřebné a účinky na sobě a svém těle jistě zpozorujete. Budete se cítit mnohem lépe, zlepší se vám nálada, zdravotní stav i pleť. Jako jedna z výhod je také uvedena pomoc při snižování váhy. Toto tvrzení je pravdivé a prokázané. Díky tomu že tabletkou dostanete všechny potřebné látky, tělo pak nemá potřebu je hledat jinde a dělat si zásobu, stejně tak omezuje nepříjemný pocit hladu. Takže určitě platí to, že pomáhá, nicméně jen jako doplněk, hubnutí by nemělo být založeno na tom, že jíte jen tabletky. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *