detoxikace střev
17 dubna, 2019
Kategorie: Detoxikace, Ostatní

Jak detoxikovat střeva?

Střeva jsou pro správnou funkčnost našeho organismu skutečně důležitá. Vždyť díky nim se tělo zbavuje pevného odpadu a zároveň absorbuje vodu, sůl, vitamíny a živiny z nestravitelné potravinové hmoty.

Bohužel se však také snadno stane, že začnou absorbovat i toxiny (pokud se jich tělo nedokáže zbavit) místo jejich odstraňování, což samozřejmě způsobí řadu problémů. Bolest hlavy, nadýmání, zácpa, plynatost, zvyšování hmotnosti, únava a různá chronická onemocnění pramení právě ze špatné činnosti střev.

Pro všechny tyto skutečnosti je přistoupení k detoxikaci střev opravdu více než žádoucí. Pomocí tohoto procesu se toxinů dokážete efektivně zbavit a zároveň přispějete ke zdravé střevní mikroflóře. Ptáte se, jak detoxikace střev dosáhnout za pomoci běžných (a přírodních) prostředků, kterými každý z vás disponuje? Poradíme vám!

Přírodní detoxikační doplněk stravy - DetoxActive pro Vás s 30% slevou

advance nutraceutics detoxactive recenze

  • 8 přírodních látek
  • detoxikace celého organismu
  • dodá vitamíny, minerály a stopové prvky
  • obsahuje Aloe vera
  • od 349 ,- KČ

Přejít do obchodu

Pijte velké množství vody (a šťáv)

Přísun tekutin je pro naše tělo skutečně zásadní a patří mezi učinnou detoxikaci organismu. Pokud ovšem většinu tvoří sladké limonády a minerálky, požadovaného efektu nikdy nedosáhnete. Jedinou možností, jak detoxikovat střeva, je vyměnit slazené tekutiny za vodu. Voda pomůže s odplavováním toxinů a dalších odpadů z těla naprosto přirozeným způsobem, pokud jí denně vypijete 2,5 až 3 litry.

Pokud chcete svůj pitný režim ozvláštnit ještě něčím jiným, můžete vodu kombinovat s ovocnými a zeleninovými šťávami, které také organismu nijak neuškodí (naopak).

Jablečná šťáva efektivně odbourává toxiny a zlepšuje celkový zdravotní stav vašich jater i trávicího systému. Nejlepších účinků dosáhnete při konzumaci čerstvě vymačkané šťávy, ale ani balené 100 % extrakty rozhodně neublíží.

voda s citrónem a mátou

Citrónová šťáva sice nemusí být každému po chuti, protože je velice výrazná. Citróny se ovšem dlouhodobě používají ve spojitosti se zdravým životním stylem, takže není divu, že pomáhají i s detoxikací trávicího systému. Vděčí za to především vysokému obsahu vitamínu C. Voda s citrónem dokáže každé ráno příjemně nastartovat organismus (a střeva) do nového dne.

Máte problémy s imunitou? Zkuste nejsilnější doplněk stravy s obsahem vitamínu C.

Odpočinek od vašeho běžného stravování je jednou za čas opravdu důležitý. Zkuste proto vyměnit vařená, smažená a pečená jídla za zeleninové šťávy, které dokáží opravdu zasytit a navíc díky obsaženému chlorofylu odbourávají také toxiny.

Vitamíny, minerály, enzymy a aminokyseliny jsou jen pomyslnou třešničkou na dortu. Důležité je vytvářet si šťávy doma za pomoci mixéru. S kupovanými se totiž rozhodně daleko nedostanete. Jak vidíte, pročištění organismu není složité ani drahé.

Vláknina je důležitou součásti procesu

Pokud do svého jídelníčku zařadíte potraviny bohaté na vlákninu, dokážete očistit střeva od škodlivých toxinů. Vláknina totiž udržuje stolici ve správné konzistenci a zároveň zlepšuje pohyb uvnitř střev, což samozřejmě dopadá i na schopnost vylučovat z těla odpadní látky. Dokonce se zbavíte i veškerých střevních problémů, které vás do té doby sužovaly.

Vláknina je obsažena v celé řadě potravin:

  • maliny, hrušky, jablka
  • artyčoky, hrášek, brokolice
  • obiloviny, celá zrna, ořechy, žitný chléb, fazole, semínka

Máte tedy skutečně bohaté možnosti, jak svým střevům přispět ke správné funkci.

Zázvor je skutečně kouzelná potravina

Kořen zázvoru při pravidelné konzumaci snižuje nadýmání. Dále také dopomáhá ke správné funkci střev a zbavuje je toxinů. Výhodou zázvoru je skutečnost, že se dá upravit a následně konzumovat v jakékoli formě.

Strouhaný zázvor skvěle doplní chuť džusu. Zároveň je velice oblíbený také zázvorový čaj. V kombinaci s medem chutná opravdu skvěle. Dokonce je i součástí několik receptů, takže se nemusíte bát nedostatku možností. Můžete jej konzumovat prakticky každý den na jiný způsob.

zázvor a jeho detoxikační účinky

Aloe vera – očista střev

Aloe vera je mezi širokou populací pro své detoxikační účinky velice dobře známá. Zároveň funguje jako jakési přírodní projímadlo, které dokáže efektivně pročistit střeva.

Není však opěvovaná jen díky účinkům spojeným se střevy. Pomůže i s bolestmi hlavy, kožními infekcemi, průjmy, žaludečními bolestmi a zácpou.

Nebojte se proto zapojit i tuto potravinu do vašeho detoxikačního jídelníčku a pak už jen postupně hltejte účinky, které se dostaví poměrně rychle. Váš organismus vám jistě poděkuje.

Rate this post
Zádný komentář

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *