Jak začít jarní detoxikaci?
10 dubna, 2019
Kategorie: Detoxikace, Ostatní

Jak správně provést jarní detoxikaci?

Právě přicházející jarní období je jako stvořené k detoxikaci organismu. Zima většinou dokáže na našem zdravém životním stylu napáchat opravdu značné škody. Pohybu v mrazivých dnech je pro většinu z nás značně omezený, protože málokdo se rozhodne jít sportovat a riskovat tak nemoc.

Nadměrná konzumace sladkého je zejména o Vánocích naprosto běžná, což se samozřejmě na stavu těla také podepíše. Krátké a tmavé dny žádnému většímu výdeji energie také nepřipadají.

Snadno se tak stane, že naše tělo je na jaře plné toxinů a ostatních nežádoucích látek, kterých je potřeba se co nejdříve zbavit, protože přinášejí do života pouze nepříjemnosti (snižování imunity, oslabení organismu).

✅ Ptáte se, jak na to? Připravili jsme si pro vás několik rad a tipů, jak provést celkovou detoxikaci organismu.

Nepravdivé informace o detoxikaci

Také už jste se někdy dočetli informace o tom, že pokud nezačnete s detoxikací těla, otrávíte se? Pokud ano, tak věřte, že to je naprostý nesmysl. Střeva, ledviny a játra totiž na detoxikaci pracují naprosto přirozeně. Jen občas potřebují s nadměrným množstvím toxinů pomoci, aby práci odvedly efektivněji.

Nejúčinnější detoxikace

Detoxikaci tak můžete brát spíše jako takovou očistu, která posílí jednotlivé orgány v těle a tím zvýší obranyschopnost metabolismu. Zároveň tím také pomůžete pročistit krev, odkyselit organismus a doplnit vitamíny, minerály a vůbec veškeré potřebné látky, kterých se tělu v zimním období nedostávalo.

Základní stavební kameny detoxikace

Pokud chcete svůj metabolismus správně nastartovat, měli byste si dopřávat pravidelné a nejlépe zdravé stravování. V dnešní uspěchané době se to může zdát opravdu složité, ale ve výsledku se jedná pouze o zvyk na jednoduché návyky, které nakonec jistě oceníte.

Chůze se nejzdravější forma přepravy z bodu A do bodu B, takže zapomeňte na automobil nebo veřejnou dopravu. Každý z nás by měl během dne nachodit alespoň 3 kilometry (pokud samozřejmě neděláte pravidelně nějaký sport), takže s tím začněte co nejdříve. Tělo vám po čase poděkuje.

Pitný režim je také důležitou součástí zdravého životního stylu, takže na něj skutečně dbejte a pravidelně doplňujte tekutiny.

Odpočinek a spánek by měl mít ve vašem životě dostatek prostoru, aby se tělo mělo čas zregenerovat k následným činnostem. Samozřejmě se ale nic nemá přehánět a polehávat celé dny naopak škodí. Takže odpočívejte, ale s rozvahou!

Odkyselení organismu a různé detoxikační kůry jdou ruku v ruce, protože díky nim můžeme také přiložit ruku k dílu. Tělo si sice dokáže poradit i samo, ale s vašim přičiněním se můžete spolehnout na daleko kratší průběh.

Čemu se vyhýbat?

Neplatí to jen při detoxikaci. Nejlépe uděláte, pokud níže zmíněné věci ze svého života vynecháte úplně. Občas zřešit nevadí, ale nemělo by to být na denní bázi.

Určitě byste měli omezit:

  • sladkostí, fast foody, smažená a tučná jídla, uzeniny, instantní pokrmy, bílé pečivo
  • kouření, alkohol, slazení
  • pití všech druhů kávy
mastné a tučné jídlo

Žádná z těchto věcí vám ke kvalitní detoxikaci těla rozhodně nepomohou, takže byste je měli co nejvíce omezit (nebo úplně vypustit).

Co naopak prospívá?

  • pestrý jídelníček
  • ovoce, zelenina, oříšky, luštěniny
  • 3 litry vody denně
  • častý pohyb

Pomocí těchto základních bodů se vám podaří tělo efektivně zbavit toxinů. Pestrý (a zdravý) jídelníček je vhodné doplnit potravinami, které jsou schopné pro detoxikaci organismu udělat maximum. Například takové zelené superpotraviny (zelený ječmen, chlorella, spirulina) vynikají silnými detoxikačními účinky a zároveň jsou zcela přírodní, takže do těla nebudete muset cpát žádnou chemii.

Přirodní detoxikace Vašeho těla. Snadno a levně.

advance nutraceutics detoxactive recenze

8 přírodních látek

Detoxikace organismu, jater, střev a pročištění organismu

Zlepšuje imunitu, celkovou vitalitu, doplní ztracenou sílu a energii

Možnost nákupu se slevou při více baleních (pro rodinu, známé)

Přejít do obchodu

Kromě nich se vyplatí také zapojit zázvor, citrón, zelený čaj, česnek nebo koriandr. Všechny tyto potraviny a pokrmy (nebo nápoje) z nich připravené mají na tělo člověka blahodárný efekt a rozhodně byste jejich moc neměli podceňovat. Jste to, co jíte! Dobře si to pamatujte.

Rate this post
Zádný komentář

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *