Zelený ječmen a 13 pozitivních účinků

Pokud hledáte doplňky stravy, které vám poskytnou špičkovou výživu, nemusíte hledat nic jiného než prášek ze zeleného ječmene. Tento tmavě zelený prášek obsahuje za studena lisovanou, sušenou šťávu z jemné mladé ječmenné trávy. Po odstraněním nestravitelné vlákniny z ječmene se vysoce koncentrované živiny snadno absorbují.

 

Účinný zdroj výživy

Zelený ječmen obsahuje natolik výživných látek, že dokáže poskytnout kompletní podporu vašeho zdravého stravování. Šťáva z ječmene obsahuje například chlorofyl, antioxidační enzymy, antioxidační bioflavonoidy, osm esenciálních aminokyselin (což z něj činí extrémně bohatý zdroj bílkovin – obsahuje dokonce 15x víc bílkovin než mléko), minerály (jako je vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík, měď), vitamíny (například beta-karoten, B1, B2, B6, B12, C, kyselina pantotenová, lutein a kyselina listová).

Díky tolika živinám je prášek z ječmenové šťávy bohatý na zdraví. Navíc, zelený ječmen je bezlepkový.

 

Historie zeleného ječmene

Již naši předkové si byli vědomi příznivých účinků zeleného ječmene. První známé použití ječmene trávy bylo v roce 7000 př. n. l., kdy se používala nejen jako potravina, ale také k léčbě zdravotních problémů, jako je zánět kůže, problémy s játry a krevní problémy.

Dokonce se domníváme, že gladiátoři používali zelený ječmen pro zvýšení síly a vytrvalosti. I dnes jsme si vědomi mnohých výhod, které nám konzumace zeleného ječmene přináší. Níže uvádíme některé z nich.

Zelený ječmen zkušenosti

1. Zelený ječmen doplňuje výživové mezery

Zelený ječmen je tak nabitý živinami, že se spotřebitelé mohou spolehnout na to, že vyplní všechny jejich potřeby ve stravě. Zejména pro vegetariány a vegany může být obtížné získat veškerou výživu, kterou potřebují, protože se soustředí pouze na konzumaci rostlinné stravy. Protože zelený ječmen je nutričně kompletní, je to vynikající výživový doplněk.

2. Pomáhá kontrolovat hladinu cholesterolu

Hlavní složkou, která pomáhá kontrolovat hladinu cholesterolu v krvi, je vláknina obsažená v zeleném ječmenu. Na tomto poli se ale zúčastňují také fytochemikálie jako jsou flavonoidy a folát, obsažené v zeleném ječmenu. Ty mají pozitivní vliv na cholesterol. Fytochemikálie pomáhají snižovat hladiny celkového cholesterolu a LDL („špatného“) cholesterolu při současném zvyšování hladin HDL („dobrého“) cholesterolu.

3. Pomáhá při zvládání příznaků chronické nemoci

Bioaktivní sloučeniny, které jsou obsaženy v zeleném ječmenu (patří mezi ně superoxid dismutáza a bioflavonoidy), pomáhají zachycovat volné radikály v těle. To může hrát úlohu při snižování zánětu při chronických onemocněních, jako je revmatoidní artritida a dna.

co to je zelený ječmen?

4. Přínos pro zdraví kostí

Zelený ječmen obsahuje až 11x více vápníku než mléko. Proto je vynikajícím zdrojem tohoto minerálu, zvláště u lidí, kteří se musí vyhýbat mléčným výrobkům. Dobrou zprávou je, že zelený ječmen neobsahuje laktózu. Také vysoký obsah manganu zlepšuje normální produkci kostí.

TIP: Nejlepší bezlaktózové proteiny na trhu.

5. Inhibuje růst nádorových onemocnění

Vysoká hladina antioxidantů a chlorofylu v zeleném ječmenu může chránit před karcinogeny. Obzvláště zajímavá studie ukazuje, že extrakt ze zeleného ječmenu inhibuje růst nádoru prsu a prostaty. Zatímco toto bylo laboratorní zjištění, výsledky podporuje další laboratorní výzkum, který naznačuje, že zelený ječmen má protirakovinné vlastnosti.

6. Posiluje imunitu

Železo, měď, kyselina listová, vitamíny C, B6 a B12 a bílkoviny jsou všechny nezbytné pro udržení hladiny hemoglobinu a vytváření červených krvinek. Zelený ječmen má pětkrát více železa než špenát a železo zlepšuje objem krve a zabraňuje chudokrevnosti a únavě. Vitamín C pomáhá zlepšit odolnost těla před onemocněním a infekcí. Bílkoviny v zeleném ječmenu jsou velmi snadno absorbovatelné a podporují buněčný metabolismus a neutralizují volné radikály.

Blendea - směs zelených superpotravin v jednom balení

blendea směs zelené superpotraviny

Vyzkoušejte zelená ječmen ve směsi Blendea, kde máte navíc mladou pšenici, spirulinu a chlorellu. Nemusíte tak mít doma balení od každé látky a přesto čerpáte zdravotní benefity z jednoho připraveného nápoje z této směsi.

Všechny zelené superpotraviny na jednom místě

Detoxikace, podpora imunity a podpora hubnutí

Bez lepku, laktózy a cukru

100% BIO

Od 349 ,-

7. Pomoc při zvyšování kvality pokožky

Vzhledem k tomu, že selen ovlivňuje elasticitu pokožky a v kombinaci s antioxidanty pomáhá zabránit poškození volnými radikály, je zelený ječmen vhodnou volbou jako omlazovač pokožky.

Jiné živiny obsažené v zeleném ječmenu, jako je chlorofyl, železo a vitamin B, mají také vliv na kvalitu pokožky, takže dopad na zvyšování kvality pokožky je ještě větší.

8. Zlepšuje zdraví pacientů trpících diabetem 2. typu

Diabetes typu 2 je u dospělých velmi častým onemocněním, které nelze vyléčit. Lze však snižovat jeho účinky. Podle několika studií může zelený zlepšit rezistenci na inzulín a nižší hladinu cukru, což pomáhá lidem s diabetem kontrolovat změny jejich hladiny cukru po celý den.

Zelený ječmen – nebo přesněji antioxidanty a vitaminy obsažené v něm – zlepšuje tento stav, je součástí mnoha doplňků, které mají obvykle formu prášku nebo kapslí.

9. Snižuje tvorbu toxických látek v těle

Své tělo omezujete tím, že mu neposkytujete způsoby, jak se vypořádat se stresovými úrovněmi, nenajdete si čas, který věnujete péči sami o sebe. Jedním z největších přínosů zeleného ječmene je to, že působí jako přirozený detoxifikátor – zvláště pokud jde o naše játra. To nám může pomoci vypořádat se s fyzickými důsledky těchto špatných návyků.

10. Může pomoci při hubnutí

Lidé s nadváhou jsou více náchylní k cukrovce, rakovině a srdečním onemocněním. Kromě toho hrozí také problémy s dýcháním a bolestmi kloubů. Zelený ječmen vám může pomoci zhubnout, ale také pomůže předejít těmto problémům. Jako zdroj nerozpustné vlákniny dokáže zelený ječmen zajistit, že se budete cítit syti delší dobu.

Nebudete tak shánět další jídlo a tím přijmete méně kalorií. Zároveň vám zelený ječmen poskytne mnoho důležitých vitaminů a minerálů.

Vyzkoušejte Garsin od české společnosti Advance Nutraceutics.

dřepy dělají krásný zadek

11. Zelený ječmen zabraňuje astmatu

Nejčastější poruchou mezi dětmi je určitě dětské astma, což může později vést k vážnějším problémům. Díky množství antioxidantů a vitamínů C a E může zelený ječmen normalizovat a kontrolovat vaše dýchání. Můžete jej tedy využívat jako prevenci astmatu a zmírnění jeho příznaků, ale nemůžete ho vyléčit.

Závěr

Užívání zeleného ječmene má pozitivní vliv na kvalitu života a dokáže vás zbavit mnoha neduhů. Nejlepších výsledků dosáhnete v kombinaci s jinými superpotravinami. Pokud si to budete chtít vyzkoušet, doporučuji vybírat pouze ječmen v práškové formě.

 

Zdroje:

https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-799/barley

https://yurielkaim.com/11-barley-grass-benefits

Naposledy aktualizováno 13 října, 2020, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *