ADVANCE Nutraceutics ječmen
24 srpna, 2016
Kategorie: Detoxikace, Doplňky, Hubnutí

Zelený ječmen recenze

Máme tu další recenzi na doplněk stravy od našeho týmu. Konkrétně se bude jednat o ječmen Advance Bio od firmy Advance Nutraceutics, který patří mezi tzv. zelené potraviny. Přímo tento mladý ječmen patří mezi špičku, co se týče kvality na českém trhu, ale odpovídá tomu i cena.

V první řadě si pojďme vůbec říct, k čemu jsou výrobky z mladého ječmene určené a proč jsou pro tělo tak zdravé.

 

Zelený ječmen Advance

Není to žádný zázrak – jedná se pouze o ječmen v raném stádiu růstu. Jsou to pouze ty zelené výhonky a ne ten charakteristicky zlatý ječmen, který znáte z českých polích.

Nelze využít jako surovina na výrobu pečiva, ale slouží “pouze” k výrobě doplňků stravy. Mladý ječmen obsahuje vysoké množství vitamínů, minerálů a stopových prvků.

Zlepšuje trávení a patří mezi antioxidanty, které chrání tělo před volnými radikály. Zpomaluje proces stárnutí buněk a skvěle se hodí pro potřeby jarního a podzimního detoxu organismu.

 

Proč je zelený ječmen tak zdravý?

Mladý ječmen obsahuje:

 • Minerální látky (draslík, vápník, měď, železo, fosfor a hořčík)
 • Vitamíny (E, K, H)
 • Stopové prvky
 • Aminokyseliny
 • Enzymy
 • Vláknina
 • Cholin tzv. mozkový vitamínZelený ječmen zkušenosti

  Přejít do obchodu

Právě díky tomu, že se ječmen sklízí tak brzo, tak obsahuje nejvíce výše uvedených látek. Pomáhá tomu i fakt, že pole se nacházejí v USA, přesněji v Utahu ve vysokohorských oblastech. Zde je zatím nedotčená příroda s kvalitním kyslíkem, půdou a minerální vodou.

 

Zelená superpotravina

Jelikož se jedná o zelenou potravinu, která samozřejmě obsahuje zelené rostlinné barvivochlorofyl. Ten je vyhlášený pro své protizánětlivé a antiseptické účinky, zlepšuje metabolismus, působí pozitivně na srdce a na tvorbu krve. A tím to nekončí.

 • Zelený ječmen se řadí do tzv. zásaditých potravin, které pomáhají vyrovnávat překyselení organismu, a obnovuje vnitřní prostředí.
 • Okysličuje krev a cévy, tudíž vydržíte déle pracovat a lépe se soustředit – vhodné pro studenty.
 • Antioxidant
 • Prevence rakoviny
 • Podporuje hubnutí

Zajišťuje správný a rychlejší chod metabolismu – je vědecky dokázáno, že zelený ječmen pomáhá s hubnutím!

 

Které další výhody ukrývá?

 • léčí kožní onemocnění
 • upravuje hladinu cukru v krvi – vhodné pro diabetiky
 • zlepšuje průběh Crohnovy choroby a Ulcerózní kolitidy
 • zlepšuje spánek
 • posiluje imunitu
 • mírní deprese a úzkostné stavy
 • a další

 

Složení Advance zeleného ječmene

Složení

 

Proč užívat zelený ječmen?

1. Detoxikace

Zelený ječmen patří mezi jedinečné látky vhodné k detoxikaci organismu. Detox by měl být prováděn minimálně 1x za rok, doporučujeme ale 2x (na jaře a po letních prázdninách). Tělo tím zbavíte všech toxinů, které se za půl roku ve vašem organismu nashromáždí. Hodí se také pro odkyselení organismu!


2. Záněty a civilizační choroby

Ječmen obsahuje vysoké % chlorofylu, který pozitivně působí na střevní záněty, jako jsou crohnova choroba a ulcerózní kolitida. V začátku přesto doporučujeme začít s malým dávkováním.


3. Trávení

Pravidelná konzumace zeleného ječmenu má pozitivní vliv na střevní mikroflóru. Chlorofyl zlepšuje průběh žaludečních vředů a pomáhá regenerovat střevní stěnu.


4. Hubnutí

U tohoto bodu nemůžete čekat zázraky, ale zelený ječmen má také menší podíl v rychlosti hubnutí. Obsahuje totiž enzymy, které napomáhají spalování tukových zásob.


5. Kvalita kůže

Po měsíci užívání můžete také pozorovat zlepšení kvality kůže. Dochází totiž k omlazení pleti, redukci akné a černých teček. Jisté zlepšení bylo zaznamenáno i u lidí, kteří trpí na ekzémy, anebo mají lupenku.


6. Snižuje riziko rakoviny

Jak už bylo napsáno výše, tak zelený ječmen patří mezi významné antioxidanty. Díky tomu a také chlorofylu může konzumace zeleného ječmenu snížit riziko výskytu rakoviny. Působí tedy jako prevence, ale je vhodná i při léčbě rakoviny (zabraňuje dalšímu rozmnožování a růstu rakovinných buněk).

 

zelený ječmen recenze

 

Má zelený ječmen nežádoucí účinky?

Zelený ječmen jako každá jiná potravina může mít i nežádoucí účinky. Jedná se především o potravinovou alergii, nemusíte se ale bát, ta nastává u minimálního počtu lidí, jako je tomu u ostatních potravin. Není též doporučený užívat lidem, kteří potřebují mít zředěnou krev, protože právě díky vitamínu K napomáhá zelený ječmen ke srážení krve.

 

Nejčastější otázky ohledně zeleného ječmenu

1. Mohu se zeleným ječmenem předávkovat?

Ne, i když překročíte doporučené dávkování, tak předávkování nehrozí. Přesto doporučujeme, držte se dávkování na obalu.


2. Mohu se zeleným ječmenem zhubnout?

Ano, zelený ječmen se v menší míře může projevit na rychlosti vašeho hubnutí. Je to díky tomu, že obsahuje enzym, který pomáhá trávit snědené jídlo. Kromě toho také obsahuje důležité vitamíny a minerály, které jsou ke zdravému hubnutí potřeba.

 

Dávkování zeleného ječmene

Dávkování zeleného ječmene může být individuální a záleží hmotnosti a také očekávání od výrobky. Přesto je možné užívat předepsané dávkovaní, se kterým docílíte pozitivních změn. Balení vám tak vyjde na 2-3 měsíce. Výhody vidím ve velice jednoduchém dávkování, na které si rychle zvyknete.

 

Zkušenosti se zeleným ječmenem

“Musím říci, že jsem nadšený. Takto chutné produkty jsme dlouho neviděl a jsem velice rád za to, že jsem je objevil.”

“Tak já to piju taky, asi třetí měsíc, cítím se teda o dost líp, hodně mě to pročistilo a teď jsem těhu. Jen nevím, jestli díky ječmínku :lol:

“Ahoj, já jsem ječmen pila tři měsíce a perfektně si pročistila střeva. První týden mi vůbec nechutnal, ale pak jsem si zvykla a po měsíci jsem se na něj vyloženě těšila. Dělal mi moc dobře, dávala jsem jednu vrchovatou lžičku do speciálního umělého šejkru.Vím, že má přijít do kontaktu pouze s umělou hmotou, ne sklo ani kovová lžička. Musí se míchat pouze do vody. Zkus ho nebrat ráno, ale dvě hodiny po snídani, mezitím nic a další jídlo až za dvacet minut po vypití ječmene. Určitě je to lepší nalačno, ale než si zvykneš. Vydrž, výs­ledek se dostaví, ale ne hned!”

Zakoupit zelený ječmen je možné na mnoho e-shopech v ČR. Mám ale jeden tip, kde ho koupit za levno. Nyní totiž probíhá akce 30% na všechno a ječmen, který dříve stál 719, nyní stojí 499 KČ!

 

Kde objednat zelený (mladý) ječmen?

Zelený ječmen Advance můžete objednat na oficiálních stránkách výrobce Advance Nutraceutics. Je to česká společnost, který se zabývá vývojem a prodejem přírodních doplňků stravy.

Samozřejmostí jsou BIO suroviny a tím i nejvyšší možná kvalita vstupní suroviny – zeleného ječmene.

 

Jaké jsou možnosti balení?

1 balení (200 gramů) = 299 Kč

2 balení (400 gramů) = 569 Kč

3 balení (600 gramů) = 859 Kč (+ doprava zdarma)

4 balení (800 gramů) = 1119 Kč (+ doprava zdarma)

 

Zelený ječmen zkušenosti

Přejít do obchodu

5/5 - (1 vote)
Zádný komentář

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *