ADVANCE Nutraceutics ječmen
24 srpna, 2016
Kategorie: Detoxikace, Doplňky, Hubnutí

Zelený ječmen recenze

Máme tu další recenzi na doplněk stravy od našeho týmu. Konkrétně se bude jednat o ječmen Advance Bio od firmy Advance Nutraceutics, který patří mezi tzv. zelené potraviny. Přímo tento mladý ječmen patří mezi špičku, co se týče kvality na českém trhu, ale odpovídá tomu i cena.  V první řadě si pojďme vůbec říct, k čemu jsou výrobky z mladého ječmene určené a proč jsou pro tělo tak zdravé.

Mladý ječmen

Není to žádný zázrak – jedná se pouze o ječmen v raném stádiu růstu. Jsou to pouze ty zelené výhonky a ne ten charakteristicky zlatý ječmen, který znáte z českých polích. Nelze využít jako surovina na výrobu pečiva, ale slouží “pouze” k výrobě doplňků stravy. Mladý ječmen obsahuje vysoké množství vitamínů, minerálů a stopových prvků.

Zlepšuje trávení a patří mezi antioxidanty, které chrání tělo před volnými radikály. Zpomaluje proces stárnutí buněk a skvěle se hodí pro potřeby jarního a podzimního detoxu organismu.

Proč je tak zdravý?

Mladý ječmen obsahuje:

 • Minerální látky (draslík, vápník, měď, železo, fosfor a hořčík)
 • Vitamíny (E, K, H)
 • Stopové prvky
 • Aminokyseliny
 • Enzymy
 • Vláknina
 • Cholin tzv. mozkový vitamínZelený ječmen zkušenosti

  Přejít do obchodu

Právě díky tomu, že se ječmen sklízí tak brzo, tak obsahuje nejvíce výše uvedených látek. Pomáhá tomu i fakt, že pole se nacházejí v USA, přesněji v Utahu ve vysokohorských oblastech. Zde je zatím nedotčená příroda s kvalitním kyslíkem, půdou a minerální vodou.

Zelený ječmen a jeho účinky

Jelikož se jedná o zelenou potravinu, která samozřejmě obsahuje zelené rostlinné barvivochlorofyl. Ten je vyhlášený pro své protizánětlivé a antiseptické účinky, zlepšuje metabolismus, působí pozitivně na srdce a na tvorbu krve. A tím to nekončí.

 • Zelený ječmen se řadí do tzv. zásaditých potravin, které pomáhají vyrovnávat překyselení organismu, a obnovuje vnitřní prostředí.
 • Okysličuje krev a cévy, tudíž vydržíte déle pracovat a lépe se soustředit – vhodné pro studenty.
 • Antioxidant
 • Prevence rakoviny
 • Podporuje hubnutí

Zajišťuje správný a rychlejší chod metabolismu – je vědecky dokázáno, že zelený ječmen pomáhá s hubnutím!

 

Které další výhody ukrývá?

 • léčí kožní onemocnění
 • upravuje hladinu cukru v krvi – vhodné pro diabetiky
 • zlepšuje průběh Crohnovy choroby a Ulcerózní kolitidy
 • zlepšuje spánek
 • posiluje imunitu
 • mírní deprese a úzkostné stavy
 • a další

Složení

Proč užívat zelený ječmen?

1. Detoxikace

Zelený ječmen patří mezi jedinečné látky vhodné k detoxikaci organismu. Detox by měl být prováděn minimálně 1x za rok, doporučujeme ale 2x (na jaře a po letních prázdninách). Tělo tím zbavíte všech toxinů, které se za půl roku ve vašem organismu nashromáždí. Hodí se také pro odkyselení organismu!

2. Záněty a civilizační choroby

Ječmen obsahuje vysoké % chlorofylu, který pozitivně působí na střevní záněty, jako jsou crohnova choroba a ulcerózní kolitida. V začátku přesto doporučujeme začít s malým dávkováním.

3. Trávení

Pravidelná konzumace zeleného ječmenu má pozitivní vliv na střevní mikroflóru. Chlorofyl zlepšuje průběh žaludečních vředů a pomáhá regenerovat střevní stěnu.

4. Hubnutí

U tohoto bodu nemůžete čekat zázraky, ale zelený ječmen má také menší podíl v rychlosti hubnutí. Obsahuje totiž enzymy, které napomáhají spalování tukových zásob.

5. Kvalita kůže

Po měsíci užívání můžete také pozorovat zlepšení kvality kůže. Dochází totiž k omlazení pleti, redukci akné a černých teček. Jisté zlepšení bylo zaznamenáno i u lidí, kteří trpí na ekzémy, anebo mají lupenku.

6. Snižuje riziko rakoviny

Jak už bylo napsáno výše, tak zelený ječmen patří mezi významné antioxidanty. Díky tomu a také chlorofylu může konzumace zeleného ječmenu snížit riziko výskytu rakoviny. Působí tedy jako prevence, ale je vhodná i při léčbě rakoviny (zabraňuje dalšímu rozmnožování a růstu rakovinných buněk).

 

zelený ječmen recenze

Zelený ječmen může mít i nežádoucí účinky

Zelený ječmen jako každá jiná potravina může mít i nežádoucí účinky. Jedná se především o potravinovou alergii, nemusíte se ale bát, ta nastává u minimálního počtu lidí, jako je tomu u ostatních potravin. Není též doporučený užívat lidem, kteří potřebují mít zředěnou krev, protože právě díky vitamínu K napomáhá zelený ječmen ke srážení krve.

Nejčastější otázky ohledně zeleného ječmenu

1. Mohu se zeleným ječmenem předávkovat?

Ne, i když překročíte doporučené dávkování, tak předávkování nehrozí. Přesto doporučujeme, držte se dávkování na obalu.

2. Mohu se zeleným ječmenem zhubnout?

Ano, zelený ječmen se v menší míře může projevit na rychlosti vašeho hubnutí. Je to díky tomu, že obsahuje enzym, který pomáhá trávit snědené jídlo. Kromě toho také obsahuje důležité vitamíny a minerály, které jsou ke zdravému hubnutí potřeba.

Dávkování

Dávkování zeleného ječmene může být individuální a záleží hmotnosti a také očekávání od výrobky. Přesto je možné užívat předepsané dávkovaní, se kterým docílíte pozitivních změn. Balení vám tak vyjde na 2-3 měsíce. Výhody vidím ve velice jednoduchém dávkování, na které si rychle zvyknete.

Zelený ječmen zkušenosti

“Musím říci, že jsem nadšený. Takto chutné produkty jsme dlouho neviděl a jsem velice rád za to, že jsem je objevil.”

“Tak já to piju taky, asi třetí měsíc, cítím se teda o dost líp, hodně mě to pročistilo a teď jsem těhu. Jen nevím, jestli díky ječmínku :lol:

“Ahoj, já jsem ječmen pila tři měsíce a perfektně si pročistila střeva. První týden mi vůbec nechutnal, ale pak jsem si zvykla a po měsíci jsem se na něj vyloženě těšila. Dělal mi moc dobře, dávala jsem jednu vrchovatou lžičku do speciálního umělého šejkru.Vím, že má přijít do kontaktu pouze s umělou hmotou, ne sklo ani kovová lžička. Musí se míchat pouze do vody. Zkus ho nebrat ráno, ale dvě hodiny po snídani, mezitím nic a další jídlo až za dvacet minut po vypití ječmene. Určitě je to lepší nalačno, ale než si zvykneš. Vydrž, výs­ledek se dostaví, ale ne hned!”Kde koupit zelený ječmen?

Zakoupit zelený ječmen je možné na mnoho e-shopech v ČR. Mám ale jeden tip, kde ho koupit za levno. Nyní totiž probíhá akce 30% na všechno a ječmen, který dříve stál 719, nyní stojí 499 KČ!

 

Přejít do obchodu

Zelený ječmen zkušenosti

Zádný komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *