Jak změřit hladinu testosteronu? Máme pro Vás tipy!

Hladina testosteronu je pro každého muže skutečně zásadní. To asi nemusíme dlouze připomínat. Tento hormon má na svědomí pro muže typické ochlupení, hluboký hlas a samozřejmě také sexualitu.

Z logického hlediska tedy jasně vyplývá, že pokud má muž testosteronu v těle nedostatek, má to negativní dopady. Zajímá vás, jak se projevuje nedostatek mužského hormonu v těle?

A jaké jsou vlastně ty negativní dopady, o kterých jsme se již zmínily? Na to všechno se vám pokusíme odpovědět prostřednictvím tohoto článku.

Kdy se nedostatek testosteronu nejvíce projevuje?

Zpravidla platí, že muži ve věku dvacet pět až třicet let netrpí problémy s nedostatkem testosteronu v takové míře. Nejvíce se s tímto problémem potýkají spíše starší osoby. Po třicítce klesá hladina testosteronu v těle průměrně o celé jedno procento ročně.

Statistika dále prokazuje, že až 20 % mužů ve věku kolem padesáti let trpí nedostatkem tohoto hormonu. Ovšem v posledních letech se tato čísla stále více vymykají a i mladší muži s problémem bojují v daleko větší míře.

Přípravek pro podporu testosteronu ZCELA ZDARMA na 1 měsíc

Proman plus tablety

přirozená podpora testosteronu

zvýší sílu a životní energii

částečně sníží deprese a špatnou náladu

zhubnete “pneumatiku” kolem břicha

rychleji budete nabírat svalovou hmotu a hubnout tukové zásoby

Tip: První balení firma poskytuje ZDARMA a to každému. Nevidím důvod, proč to nevyzkoušet!

Přejít do obchodu

Jak se nedostatek tohoto hormonu projevuje?

Pacient, který navštíví ordinaci lékaře a trpí nedostatkem testosteronu, si většinou stěžuje na ztrátu libida a chuti na sex. Dále se pak projevuje únavou, poruchami erekce, sníženým objemem ejakulátu, ztrátou energie, úbytkem svalové hmoty, poruchy paměti, návaly horka, nespavostí, depresí nebo podrážděností.

sfdasf

Všechny tyto vedlejší projevy nedostatku hormonu mohou mít na běžný život nedozírné následky, proto je třeba problém akutně řešit.

Dostatečná hladina testosteronu navíc přímo ovlivňuje i tvorbu kvalitních spermií a pokud testosteron chybí, může dojít až k mužské neplodnosti.

Hladina testosteronu v průběhu dne i celého života neustále kolísá, takže menší, krátkodobé výpadky jsou naprosto v pořádku. Dlouhodobý nedostatek ovšem znamená skutečně vysoká rizika, která se na muži výrazně podepíší.

Nedostatek testosteronu

Mohu si hladinu testosteronu změřit sám?

Je potřeba si uvědomit, že problém je skutečně závažný a musí se při prvních příznacích začít okamžitě řešit. Bohužel si však nikdo z nás doma hladinu testosteronu změřit nedokáže. K tomu je zapotřebí navštívit skutečného odborníka, za kterého se považuje váš praktický lékař, sexuolog-androlog nebo urolog. Proč tomu tak je?

Odborné vyšetření je totiž prováděno biochemickými testy krve. Odběr je dále vhodné provést mezi 8 až 10 hodinou dopoledne, protože s hladinou testosteronu je to během dne jako na houpačce a v pozdějším čase už by vyšetření mohlo být tímto jevem ovlivněné. Pokud je hladina tohoto hormonu zjištěna nízká, je doporučeno vyšetření provést pro jistotu dvakrát (kvůli možným odchylkám).

Jestli trpíte nějakým akutním onemocněním, nemělo by k měření testosteronu vůbec dojít, protože i to může testy samozřejmě ovlivnit. Vámi zvolený lékař má také za úkol provést kompletní tělesné vyšetření, které je dále doplněno o Dotazník stárnutí muže.

Příznaky ještě nemusejí nic znamenat

Pokles hladiny testosteronu se dá snadno zaměnit s jiným problémem, protože únava, úbytek svalové hmoty a poruchy paměti mohou způsobovat i různá onkologická onemocnění, deprese nebo počínající demence. Zkrátka nikdy nemáte jistotu, že se jedná právě o syndrom nedostatku testosteronu, dokud nenavštívíte lékaře, který provede patřičná vyšetření.

Na vašem sníženém libidu se mohou podepsat i některá léčiva, která dlouhodobě užíváte, takže hledat příčinu pak můžete i zde. Každopádně rozhodně nesmíte před lékařem nic zamlčovat.

Kolik takové vyšetření vlastně stojí?

Jinak než krevními testy nízkou hladinu testosteronu jednoduše nezjistíte, takže by cena vyšetření vlastně neměla hrát roli. Je to jako se vším ostatním – pokud něco potřebujete, tak to prostě potřebujete. Navíc se v podstatě nemáte čeho bát, protože na vyšetření hladiny testosteronu u urologa má každý z nás jednou ročně právo bezplatně.

Pojišťovna za vás tuto návštěvu lékaře tedy uhradí. Pokud by vám ovšem vyšetření jednou ročně nestačilo, můžete si další zaplatit sám. Jedná se o částku 200 Kč, která rozhodně nikoho nezabije. Pro zdraví je zkrátka a dobře potřeba něco obětovat.

3 nejlepší přípravky pro zvýšení testosteronu

Na trhu můžete najít, více než 50 doplňků stravy, díky kterým si můžete nechat zvýšit testosteron. Magazín PerfektníPostava pro Vás vybral ty nejlepší! Podívejte se na 3 nejlepší přípravku na přirozené zvýšení testosteronu. Za některé nemusíte ani platit!

1. Maxulen

Maxulen

pomáhá zvýšit testosteron

zvyšuje sílu, energii a sexuální energii (zlepšení erekce)

jednoznačně nejlepší produkt na trhu

od 298 ,-

Přejít k objednávce


2. ProMan plus

Proman plus tablety

opět doplněk stravy k přirozenému zvýšení hladiny testosteronu

zdraví bezpečný

Norská kvalita

první balení za 0 ,-

Vyzkoušet zdarma


3. MenActice

zvýšení testosteronu přírodní cestou

přírodní doplněk stravy pro zvýšení testosteronu

od známé značky Advance Nutraceutics (firma má v nabídce, více než 40 produktů)

8 přírodních látek tvoří dokonalý mix

zvyšuje testosteron

zvyšuje sílu a výbušnost, tvorbu svalové hmoty

od 299 ,-

Přejít do obchodu

TIP: Všechny, ze 3 uvedených doplňků stravy mají pozitivní vliv na produkci testosteronu. U všech můžete očekavat zvýšení testosteronu a tím i nárůst síly, svalové hmoty, úbytek tukových zásob, lepší vyrýsování svalů (i rychlejší), lepší prokrvení penisu (lepší erekci) a také větší sexuální chuť.

Každému z nás bude některý přípravek fungovat lépe, či méně. Důležité je zkusit aspoň dva a potom se rozhodnete, který je nejlepší. Pamatujte ale na to, že zakoupením kteréhokoliv doplňku stravy z výše uvedených, neuděláte krok vedle!

Naposledy aktualizováno 23 ledna, 2022, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (3 votes)

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *