Nízký testosteron
3 května, 2019
Kategorie: Doplňky, Erekce, Ostatní

8 projevů snížené hladiny testosteronu

Testosteron je hormon vytvářený v mužských varlatech, který je pro správný chod organismu skutečně zásadní. Stimuluje totiž tvorbu spermií, vzbuzuje v mužích sexuální touhu a zároveň pomáhá při budování svalové a kostní hmoty. Z dostupných statistik je patrné, že jeho produkce klesá úměrně s věkem.

Toto klesání je naprosto přirozené a zpravidla se počítá od třicítky s průměrem úbytku o jedno procento každým rokem. Pokud ovšem dochází k vyššímu poklesu, nic přirozeného se za tím hledat nedá. Jedná se totiž o vážný problém, který je potřeba včas řešit.

Hypogonadismus je odborný název pro poruchu pohlavních orgánů genetickou či získanou. V posledních letech se s tímto problémem potýká čím dál tím větší procento mužské populace.

Bohužel o tom mnohdy ani nevědí, protože se nedokáží spojit jednotlivé příznaky, kterými nám tělo dává vědět, že je něco v nepořádku, právě s tímto problémem.

Jak se tedy vlastně snížení hladiny testosteronu projevuje? Na to vám odpovíme v následujících řádcích.

testosteron

 

Projevy snížené hladiny testosteronu

Důležité je si hned na začátku říci, že snížená hladina testosteronu se nedá z pohodlí domova nijak změřit. K tomu je zapotřebí navštívit praktického lékaře, sexuologa a nebo v nejlepším případě urologa. Každý z nás má právo na vyšetření jednou do roka zcela bezplatně, protože jej hradí pojišťovna.

Vyšetření spočívá v biochemických testech krve, které jasně prokáží stav zmíněného hormonu. Můžete však již dopředu předvídat, že něco takového bude potřeba, protože se nízká hladina testosteronu projevuje hned několika různými způsoby.

 

Snížené sexuální libido jako první příznak problémů

Kvalita partnerského vztahu je přímo úměrná jeho kvalitě po stránce sexuální. Ačkoli se toto tvrzení snaží mnoho lidí vyvracet, skutečně tomu tak je. Proto se na něm tak zásadně dokáže podepsat úbytek testosteronu, který má za úkol vzbuzovat v obou pohlavích sexuální touhu.

Přirozený úbytek testosteronu není nic neobvyklého, takže pokud se libido s postupem času mírně snižuje, nejedná se o nijak závažný (nebo nenormální jev).

porucha erekce

Málokdo ví, že i v ženském těle testosteron pracuje na podobné bázi. Takže u nich se přirozené snížení testosteronu projeví mírnými změnami nálad, pocením a dalším projevům, které přicházejí ruku v ruce s ženskou menopauzou.

💕 Problémy s erekcí můžete vyřešit jednou pro vždy! Spokojenost s tabletami na erekci Pro Erecta Vás překvapí. V minulosti jsme publikovali obsáhlou recenzi, doporučuji přečíst.

Nadměrný pokles testosteronu v těle muže je ovšem skutečně nežádoucí, protože může způsobit absolutní ztrátu zájmu o druhé pohlaví po sexuální stránce. Pokud na sobě tedy budete pozorovat výrazně nižší sexuální touhu, okamžitě navštivte urologa.

 

Problémy spojené s erekcí se také dostaví

Testosteron stimuluje receptory v mozku, které posílají zprávu v podobě oxidu dusného do mužských pohlavních orgánů. Následkem tohoto procesu je vyvolání kvalitní erekce. Pokud hladina testosteronu výrazně klesne, erekce se v případě potřeby jednoduše nedostaví, protože receptory v mozku nedostaly signál, že by se mělo v oblasti údu něco změnit.

Problémy s erekcí nemusejí být samozřejmě vyvolány pouze nedostatkem testosteronu. Důvodů může být opravdu celá řada a právě proto je potřeba navštívit lékaře ještě akutnější. Pokud totiž muž bude problémy s erekcí trpět dlouhodobě, může to v něm vyvolat absolutní nechuť se o jakýkoli další sexuální styk pokoušet, což se pak podepíše na jeho partnerském životě.

Čas tedy rozhodně nehraje ve prospěch nějakého zbytečného vyčkávání a čím dřív k doktorovi vyrazíte, tím lépe.

Až krevní testy totiž dokáží jasně prokázat, jaký původ vaše problémy s erekcí skutečně mají a jestli za ně můžete vděčit právě snížené hladině testosteronu a nebo něčemu zcela jinému.

✅ Nevíte, jakou hladinu testosteronu máte? Nevadí, v minulosti jsme publikovali článek, “Jak změřit hladinu testosteronu?” V článku se dozvíte, jak na to!

 

Snížená produkce semenných tekutin je dalším varovným signálem

Hladina testosteronu se podepisuje i pod tvorbu semenných tekutin, na kterých závisí pohyblivost mužských spermií. V tomto ohledu platí jednoduchá matematika – čím více testosteronu tělo má, tím více semenné tekutiny vytváří.

Naopak platí, že pokud testosteron v těle chybí, podepíše se na to kvalitě i množství semene. Malé množství semenné tekutiny zkrátka omezuje pohyblivost spermií, tudíž se tato skutečnost výrazně podepíše i na plodnosti.

Pokud jste tedy s partnerkou dospěli do fáze, kdy přemýšlíte o miminku, ale stále se vám nedaří přijít do jiného stavu, mohou problémy pramenit právě z této oblasti. Vyhledání odborné pomoci je tedy rozhodně na místě.

 

Ochlupení i vlasy na hladině testosteronu také závisejí

Testosteron se mimo jiní podepisuje také na tvorbě vlasů a vůbec veškerého ochlupení, které se na mužském těle nachází. Pokles testosteronu se tedy může projevit také ztrátou absolutně všeho ochlupení. Mnoho z vás může tento jev zaměnit se stárnutím. Tam to ovšem funguje trošku na jiném principu.

Přirozený úbytek testosteronu v průběhu let zapříčiní u mužů sice úbytek vlasů, nicméně ochlupení na celém těle i tváři se vytváří i nadále. Čili díky této skutečnosti můžete snadno rozeznat, o jakou příčinu se ve vašem případě vlastně jedná.

vlasy a vousy

 

Únava a nedostatek energie mohou mít původ v nízké hladině testosteronu

Pociťujete neustále extrémní únavu a do ničeho nemáte energii? Jasně, možná jste prostě a jednoduše líní. Může to mít ovšem původ i jinde. Pokud máte přes to všechno dostatek spánku a nijak zásadně nestrádáte, dá se tento jev připsat na vrub snížené hladině testosteronu.

Jestli vás k tomu doprovázejí i nějaké další signály, rozhodně byste neměli váhat ani vteřinu a nechat se vyšetřit. Uvidíte, že se vám s vyřešením problémů opět otevřou dveře k aktivnímu způsobu života, který jste do té doby tak milovali.

 

Ztráta svalů jako důsledek úbytku testosteronu

Ke ztrátě svalů může dojít i s věkem. To ale máte možnost lehce napravit zapojením se do tréninkového procesu. Pokud se problém se ztrátou svalů opírá o sníženou hladinu testosteronu, trénink sám o sobě nic změnit nedokáže, takže se akorát budete mořit v posilovně bez viditelných efektů. Hormonální nerovnováha způsobuje, že svaly zůstávají naprosto neměnné, i když se snažíte se všech sil.

Jak klesá testosteron s věkem graf

Podívejte se na graf, jak se testosteron snižuje s přibývajícím věkem.

 

Přibíráte na váze? Možná je na vině testosteron

Množství tělesného tuku samozřejmě ovlivňuje mnoho faktorů a svádět vše na nízkou hladinu testosteronu jednoduše nelze. Ovšem pokud dojde k jeho úbytku, začnete přibírat na váze skutečně značně. A bohužel tomu nezabráníte ani jakoukoli změnou životního stylu.

Muže pak v mnoha případech trápí i takzvaná gynekomastie, což znamená “zvětšení prsou“. Když už nic jiného, tak toto by měl být velký signál, že s vaším tělem něco není v pořádku a je potřeba vyhledat odbornou pomoc.

 

Jste náladoví? Nízká hladina testosteronu může být viníkem

Určitě si říkáte, že výkyvy nálad jsou typickým znakem spíše ženského pohlaví. Ovšem i muži s nízkou hladinou testosteronu se mohou s tímto problémem potýkat. Náladovost a sklony k depresi dokáží být skutečně nepříjemné jak pro postiženého, tak pro celé jeho okolí.

Navíc je mnohdy tento jev zcela zbytečný, protože pokud se problémy s nízkou hladinou testosteronu podchytí včas, nic z výše zmíněných příznaků se nemá šanci dostat do extrémů.

Buďte tedy rozumní a nebojte se o svých potížích mluvit s odborníky, kteří vás jich dokáží efektivně zbavit. Ačkoli se vám může zdát hovoření na takovéto důvěrné úrovni nepříjemné, ve výsledku za něj budete skutečně rádi. Prvním krokem je přiznat si problém. Druhým krokem je jeho následné řešení.

 

Doplňky stravy pro zvýšení tetosteronu

Problémy s testosteronem jsou opravdu nepříjemné a mohu Vás ujistit, že v tom nejste sami. Naštěstí medicína a to i ta alternativní postoupila správným směrem. Trh nabízí již desítky produktů, které pomáhají zvýšit testosteron přirozenou formou.

To znamená, že při výrobě doplňků se používá pouze síly přírodních látek a to nejčastěji bylinek. Ukážeme si 4 nejlepší přípravky na zvýšení testosteronu přírodní formou. Jeden z nich také můžete získat zdarma (ProMan Plus)!

1. Maxulen

Maxulen

Přejít do obchodu

Maxulen je přírodní doplněk stravy, který můžete znát také pod názvem Testomax (starší obchodní název). Jedná se o doplněk, který pomáhá zvýšit hladinu testosteronu v krvi a oddálit nepříjemné projevy jeho nedostatku. Složení je pestré a vyvážené – celkem 4 látky (Testofen, zinek, hořčík a vitamín B6).

✅ Zvyšuje testosteron – zvyšuje sílu, snižuje tukové zásoby, rychlejší tvorba svalové hmoty a větší sexuální apetit společně s lepší erekcí.

✅ Vysoká koncentrace účinných látek.

✅ Dávkování: 1 tableta ráno nebo večer

První balení za 298 ,- (poté 598,-)

V minulosti jsme publikovali recenzi na Maxulen včetně zkušeností jiných uživatelů!

 

2. ProMan Plus

Proman plus tablety

Přejít do obchodu

Proman PLUS patří také mezi přírodní produkty přímo z Norska. Tudíž, jestli chcete vypadat jako viking, tak tohle bude potřeba! Složení má ProMan Plus opravdu pozoruhodné, ukážeme Vám to.

  • ženšen
  • pískavice řecké seno
  • damiana
  • rozchodnice růžová
  • vitamín B3, B6 a B12
  • vitamín D3
  • hořčík
  • zinek
  • selen
  • mořské peptidy

✅ Komplexní složení, které zaručuje rychlý nástup účinků – zvýšení testosteronu.

✅ S vyšším testosteronem přichází i jeho benefity – větší síla, více svalové hmoty, lepší regenerace a svědomí.

✅ Dávkování: 1 tableta ráno nebo večer

První balení zdarma, zaplatíte si pouze poštovné 49 ,-

 

3. MenActive

men active recenze

Přejít do obchodu

Vsaďte na českou značku a vyzkoušejte MenActive. Přírodní doplněk stravy na zvýšení testosteronu bez vedlejších účinků. Při koupi 2 a více balení automaticky získáváte dopravu zdarma a slevu na balení.

✅ Od známé české firmy Advance Nutraceutics.

✅ Celkem 8 přírodní látek pro komplexní výživu.

✅ Dávkování: 1-2 tablety denně

✅ Balení od 270 ,-

Celá recenze na MenActive zde.

 

4. Primulus

Primulus recenze

Přejít do obchodu

 

“Multivitamín pro moderního muže.” To je slogan, který používá výrobce primulusu. Zajímavostí je, že za projektem stojí 3 chlapi, třicátníci, kteří chtěli vytvořit kvalitní produkt, který bude fungovat. Na složení makali ve dne, v noci a nebojí se ho sami užívat.

✅ Zinek, Vitamín D3, hořčík, vitamín B6, vitamín C, selen, pískavice řecké seno, kotvičník zemní a extrakt z černého pepře.

✅ Od 30 let dochází k úbytku testosteronu a to přibližně 1% za rok. S tím jsou spojené i problémy, jako je větší náchylnost k nemoci, únava, větší pneumatika a podrážděnost.

✅ Dávkování: 1 tableta ráno a 1 večer

Cena 569 ,- za balení

Rate this post
Zádný komentář

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *