Recept: Banánové smoothie bohaté na bílkoviny

Smoothie už není jen mixovaný nápoj z ovoce a zeleniny (někdy též mylně označovaný jako fresh). Jedná se o komplexní nápoj, který může s přehledem nahradit hlavní jídlo. Vše záleží na tom, jaké suroviny při přípravě použijete.

Ovoce a zelenina patří mezi standard, ale jestli chcete, aby vaše smoothie pokrylo všechny nutriční požadavky, které má vaše tělo, tak se budete muset více snažit. Přidat do smoothie můžete například různá rostlinná mléka, semínka (chia, slunečnicová, konopná), ořechová másla, práškový protein další méně obvyklé suroviny. V tomto článku si ukážeme recept na banánové smoothie s vanilkovým proteinem.

banánové smoothie

Proč zařadit banán do svého jídelníčku? 5 důvodů!

  Banán patří mezi nejlepší zdroje energie kvůli vysokému obsahu glukózy. Dejte přednost přírodnímu zdroji energie, který dodá energii vašemu tělu, svalům a mozku. Je to zdravější, než jiné, již zpracované zdroje.

Banán obsahuje pektin, který pomáhá vylučovat těžké kovy a toxiny pryč z těla. Obsahuje také vysoké množství vlákniny a proto zlepšuje trávení!

Banán je také vhodným pomocníkem při redukčních dietách, protože obsahuje rezistentní škrob, který naše tělo nedokáže strávit. Proto se již po konzumaci jednoho banánu cítíte zasyceni a to relativně po dlouhou dobu!

Po konzumaci banánů se budete cítit prostě lépe! Jak je to možné? Za vše může tryptofan, který je v tomto ovoci obsažen ve velkém množství. Ten se poté přeměňuje na serotonin, který pozitivně ovlivňuje naší náladu a pocit spokojenosti.

Banán je kvalitním zdrojem antioxidantů, které brání naše tělo před vlivem stárnutí a chronických nemocí.

Seznam zcela jistě není kompletní, pouze jsem rozepsal jeho nejlepší pozitiva. Věřte tomu, že banán by měl najít místo v životě každého sportovce a to ať už se nacházíte v objemové fázi, anebo té redukční!

Co budeme potřebovat na přípravu 1 porce smoothie?

  • 1 banán
  • 1/2 středního jablka
  • špetka skořice
  • 1 lžíce medu (můžete použít také agáve sirup, stévii)
  • 1 odměrka vanilkové proteinu

Postup: Do smoothie mixéru dejte nakrájený banán, oloupané kusy jablka a rozmixujte. Poté přidejte špetku skořice, lžíci něčeho sladkého na oslazení – jak už je psáno výše, tak můžete použít med, agáve, stévii a další zdravé alternativy. Na závěr také 1 odměrku vanilkového proteinu.

recept na banánové smoothie

Toto smoothie můžete využít jako vydatnou snídani či svačinu. Splňuje všechny nutriční požadavky, které naše tělo potřebuje. Doporučuji konzumovat v dopoledních hodinách – nejlépe jako snídani, která vám dodá energii do celého dne.

Smoothie díky vanilkovému proteinu obsahuje také vysoké množství bílkovin, které chrání vaše svaly.

Kde koupit protein a neprodělat při tom kalhoty?

Pro nákup doplňků stravy mám několik obchodů, z kterých rád nakupuji. U těchto obchodů mi sedí jak cena, tak také široký výběr. Budu rád, když do komentářů mi napíšete vaše oblíbené obchody, abych se mohl inspirovat:)

GymBeam.cz – E-shop s širokým sortimentem za relativně nízkou cenou. V nabídce nemají pouze výživové doplňky, ale také pomůcky ke cvičení, fitness a kompresní oblečení vlastní značky.

Protein.cz – E-shop s krásnou historií, který je na českém trhu již od roku 2000. Asi můj nejoblíbenější obchod, kam se vracím kdykoliv, kdy mi dojde protein. V nabídce nemají pouze známé výrobce proteinů, ale také menší značky. Často zde najdete i příchutě, které jinde nemají. Rozhodně doporučuji vyzkoušet!

Naposledy aktualizováno 16 prosince, 2023, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *