Mindflow recenze – doplněk stravy pro lepší soustředění

V dnešní recenzi si představíme přírodní doplněk stravy Mindflow. Jedná se o přípravek, který slouží k zlepšení soustředění, paměti a schopnosti učit se nové věci. Jedná se o zdravější náhradu energetických nápojů, anebo kávy. Mindflow je právě díky tomu, určený pro studenty, kterým pomáhá lépe vstřebat učivo a připravit se na náročné zkoušky.

Tento produkt můžeme označit jako prášky na učení, ale pozor, jedná se pouze o přírodní doplněk stravy – není určený jako náhrada stravy! Vyrábí se na území České republiky a díky jeho účinkům je oblíbený nejen u studentů, ale začínají ho užívat i lidi, kteří mají psychicky náročné zaměstnání (manažer, letový dispečer, učitel, pracovníci v call centrech). Více v následující recenzi.

Mindflow

“V začátcích za produktem stáli 4 kamarádi, kteří si chtěli vyzkoušet podnikání a dostat na trh doplněk stravy, který by řešil jejich vlastní problém. V tu dobu se jednalo o dva studenty chemie a práva, designet a projekťák. Zvládnou všechno učivo, seminární práce, úkoly a také mimoškolní aktivity bylo vyčerpávající.” příběh Mindflow.

Proto se pustili do vývoje dnešního doplňku stravy Mindflow, který se měl postarat o to, že vše stihnou s čistou myslí. A po vyzkoušení, za magazín Perfektní Postava musíme říct, že se povedlo. 👏

 

Proč začít užívat Mindflow?

7 přírodních látek v tobolce

24 tablet v 1 balení

1-2 tabletky před/během “výkonu”

podpora kognitivních funkcí (soustředění, paměť, bdělost)

 

Složení Mindflow

Složení je zcela přírodní a skládá se ze 7 látek, které mají pozitivní vliv na koncentraci, soustředění a paměť. Mám radost, že při vývoji bylo myšleno i na vegany a vegetariány. Látky jsou totiž “zabaleny” do celulózových tobolek, které jsou šetrné k přírodě.  Pojďme se na jednotlivé látky podívat!

 

Zelený čaj

Zelený čaj se již po mnoho staletí využívá pro jeho účinky, mezi které patří bdělost, dodání energie a zlepšení nálady. Zelený čaj sice obsahuje kofein, ale na rozdíl od kávy, je trochu jiný. Kofein v zeleném čaji se v těle rozloží a působí po delší dobu, zatímco kofein v kávě je nárazový.

Pro tělo je samozřejmě lepší varianta kofeinu ze zeleného čaje. Mezi další účinky patří také mírné zlepšení paměti, soustředění a podpora hubnutí, věřím, že hlavně slečny tento poslední bod ocení. Zelený čaj mimo to obsahuje také L-Theanin, který má pozitivní vliv na úzkost. Navíc společně s kofeinem tvoří synergické duo a stojí za zvýšením produktivity!

Přirovnání: kofein v kávě je jako sprint na 100 metrů, ale kofein v zeleném čaji je jako maraton.

Ženšen

Ženšenů existuje na světě několik druhů (pravý, americký, japonský), ale všechny druhy mají něco společného a to je podpora kognitivních funkcí. Můžete se setkat také s označením “všelék,” protože užívání ženšenu je zakořeněno již v dávné minulosti.

Kořen ženšenu se užívá, více než 5000 let. Pomáhá při stresu, depresi, zlepšuje paměť (krátkodobou i dlouhodobou), snižuje únavu, dodává energii a posiluje imunitní systém. Dokonale se hodí pro potřeby Mindflow, udržuje zdravou psychickou i fyzickou aktivitu člověka.

Guarana

Guarana, podle amazonských indiánů také “Tajné oko.” Guarana patří mezi stimulanty centrální nervové soustavy (působí proti únavě, podporuje dlouhodobou i krátkodobou paměť). Dále také probouzí v člověku bdělost, a proto se jedná o častou složku energetických nápojů, energetických tyčinek a jiných potravin na podporu výkonu.

Dlouhodobé užívání guarany se testovalo na zvířatech, kde vědci zjistili, že zvířatům se zvýšila mozková kapacita a zlepšila paměť.

 

Mindflow recenze

Přejít do obchodu

Kofein

Co by to bylo za doplněk stravy na podporu učení a výkonu bez kofeinu. Kofein je nejrozšířenější stimulant na celém světě a nalezneme ho také v našem doplňku. Nachází se především v kávě, ale konzumujeme ho i v energetických nápojích, Coca Cole, čokoládě, anebo doplňcích určených pro hubnutí.

Podporuje bdělost, oddaluje únavu a stěžuje usínání. Vysoké dávky kofeinu mohou způsobit třes rukou a nepozornost (dávky 300 mg a více). Mindlow obsahuje 100 mg kofeinu, takže předávkování se opravdu bát nemusíte.

100 mg kofeinu slouží k rychlému nástupu účinku po užití tablety.

Vitamín B3

Vitamín B3 (niacin) zajišťuje správnou funkci nervového systému. Zmírňuje stavy úzkosti, deprese a nespavosti. Nedostatek vitamínu B3 se projevuje špatnou pamětí, v krizových případech až ztrátou.

Můžeme ho označit za výživu pro mozek a proto má v Mindflow svoje místo. Je dokázáno, že nedostatek niacinu může stát za některými psychickými nemocemi, například za schizofrenií.

Vitamín B6

Pomáhá urychlovat metabolické reakce a chemické reakce v buňkách. Jeho nedostatek se projevuje zapomnětlivostí. Více o vitamínu B6 na wiki.

Vitamín B12

Vitamín B12 podporuje proces správné krvetvorby a nervovou soustavu. Dostatečný příjem vitamínu B12 se projevuje lepší pamětí a koncentrací.

Vše “zabalené” do rostlinných tobolek – vhodná pro vegany a vegetariány.

Mindflow tobolky

Složení jedné tobolky

  • 220 mg zeleného čaje
  • 150 mg ženšenu
  • 130 mg guarany
  • 100 mg kofeinu
  • 30 mg vitaminu B3
  • 5 mg vitaminu B6
  • 9 mcg vitamínu B12

Účinky Mindflow

Co můžete očekávat od doplňku stravy Mindflow? Podle výrobce především lepší soustředění na práci, anebo školu. Podle mých osobních zkušeností také bdělost a “zahnání” únavy. O tyto účinky se stará především kofein, guarana a ženšen.

Jak už bylo napsáno výše, výhodou je to, že zde nalezneme 2 druhy kofeinu. “Klasický” kofein vás v začátku nabudí, a poté se o udržování stavu stará kofein ze zeleného čaje. Nástup účinku je tedy spíše postupný a vydrží delší dobu. Svoji roli v tom samozřejmě hraje obsah guarany a ženšenu.

Nemusíte se bát, že by vás Mindflow “sjel.” Po pravdě se jedná o opravdu vychytaný produkt, který vám dodá energii, soustředěnost, ale zároveň klidnou mysl. Vy se tak můžete věnovat práci, anebo učení.

Tobolka Mindflow vás příjemně naladí a dodá energii. Nebudete mít nepříjemný pocit, jako po kávě, anebo energetickém nápoji.

Shrnutí účinků:

podpora soustředěnosti

zahnání únavy a ospalosti

příval energie a dobré nálady

zlepšení paměti (krátkodobé i dlouhodobé)

podpoří mozkovou činnost (kognitivní funkce)

patří mezi tzv. nootropika

 

Přínosy Mindflow nespočívají jen v podobě lepšího soustředění, ale také podporuje paměť. Je to díky přidaným vitamínům ze skupiny B a guarany. O účinku dlouhodobé konzumace guarany na mozek si můžete přečíst v této zahraniční studii.

Tento benefit “zpeněží” především studenti, kteří se musí naučit neskutečné množství učiva na zkoušky. Proto je Mindflow oblíbený především v době maturit, bakalářských prací a státnic.

Mindflow nootropikum

 

Pro koho je produkt určen?

👍 studenti, kteří chtějí zvládnout více učiva a připravit se na zkoušky

👍 pracujícím lidem, kteří chtějí zvýšit produktivitu

👍 lidem s náročným povoláním

👍 umělci, kteří chtějí tvoři

👍 senioři

 

Jak dávkovat Mindflow?

Doporučená denní dávka je 1 tobolka, které by měla většině lidí stačit. Hlavně pokud Mindflow zkoušíte prvně! Pokud ale potřebujete intenzivnější efekt, můžete si zkusit vzít i 2 tobolky najednou.

Při prvním “testu” si vezměte pouze 1 tobolky – pro většinu lidí to je zcela dostatečné!

Pokud Mindflow užíváte již delší dobu v kuse, může se u vás objevit tolerance na některé látky. Poté můžete přejít na až na 3 tobolky, dále už nedoporučujeme pokračovat. Pokud už i 3 tobolky by na vás neúčinkovaly, tak na chvíli přestaňte produkt užívat. Po čase se vrátíte zase na začátek a účinek bude silnější.

 

Maximální denní dávka Mindflow jsou 3 tablety.

Tobolku zapijte sklenicí vody a v průběhu celého dne se snažte dodržovat pitný režim. Nástup účinku přichází cca po 20 minutách od pozření tobolky. Užívejte před náročnou prací, studiem a při činnostech, kde se musíte hodně soustředit. Nejlepší účinek trvá 3-4 hodiny. Nedoporučuji dávkovat Mindflow ve večerních hodinách, protože může způsobit nepříjemnosti se spánkem (dlouhé usínání, časté probouzení). Je to stejné jako u kávy.

Mindflow můžete užívat každý den, přesto doporučuji dát si občas pauzu. Jinak si Vaše tělo zvykne na kofein a přípravek by již nemusel mít takový efekt, jaký si představujete.

 

Zkušenosti lidí s Mindflow

“Za mě super. Byl jsem schopnej pracovat skoro 5 hodin (od 22:00 do téměř 03:00) a na rozdíl od kafe bez klepání rukou a nepříjemnýho bušení srdce. Na druhou stranu jsem po tom neměl problém takhle k ránu usnout, což s kafem mívám. Takže podle mě perfektní! 🙂” Jakub Dostál.
S Mindflow mám dobré zkušenosti. Efekt nastupuje postupně, takže se Vám nestane například kofeinový šok jako po vypití silné kávy. Nezaznamenala jsem žádné vedlejší účinky, jen ty dobré – byla jsem schopna vnímat vše rychleji a hlavně jasně myslet. Úplně odstoupilo takové to zastření, které mě vždy při náročném dni brzdilo. Soustředění se opravdu zlepšilo. Navíc produkt je vhodný i pro lidi s různými dietami (vegetariáni, vegani…). Děkuji !” Sabina Dobruská.

Mindlow výhodné balení

“Mindflow je pro mě super volbou hned ze dvou důvodů – kafe mi nechutná a v rámci paleo stravy nejím cukr a sladidla a právě ty Mindflow vůbec neobsahuje. Narozdíl od kafe nebo energeťáku dodá člověku skvělou kombinaci nejen energie ale i soustředěnosti. Jo a taky má magické účinky, protože jinak si nedokážu vysvětlit, jak jsem udělala zkoušku z financí 😀” Eliška Rážová.

“Holky, MINDFLOW je totální pecka. Mám už druhé balení a super. Používám teď teda jen v kritických situacích a používala jsem na učení před státnicemi, hodně mi to pomohlo. Vždycky mě to nakoplo a dokázala jsem se víc soustředit…
Akorát tedy s účinky taky záleží na váze, výšce a například i na zdravotních problémech. Někomu to sedne, někomu ne. Já jsem malá a vcelku hubená, takže na mě to fungovalo a zabíralo fakt hodně, ale kamarád, který byl větší a objemnější potřeboval minimálně 2 (což je i doporučené maximum jako jednorázová dávka). Já jsem si zkoušela vzít jednou druhou tobolku po 2 hodinách a bylo to na mě až příliš…” Andrysss.

Jak se líp učit?

 

Moje zkušenosti s Mindflow

Moje zkušenost s Mindflow je pozitivní, protože jsem ho vyzkoušel ještě v době, kdy jsem pracoval v call centru a byla to bomba. Pracovat 8-10 hodin denně a k tomu neustále mluvit, není jednoduché. Navíc musíte stíhat emailovou komunikaci, šéfa a večer toho máte opravdu dost. Mindflow se ke mě dostal přirozenou cestou, když jsem testoval jiné látky (guaranu, zelený čaj, brahmi a další).

V začátcích jsem bral pouze 1 tobolku ráno před směnou, kde mi účinek vydržel až do konce. Práce šla lépe od ruky, komunikace byla plynulejší a rozhodně i příjemnější. Větší koncentrace na maily a celkově jsem toho více stíhal.

Již si nejsem jistý, ale po měsíci, anebo 2 jsem začal dávat i druhou tobolku po obědě. Přišlo mi totiž, že efekt se snižuje, tak jsem to chtěl znova “nakopnout.”

práce by jednodušší a více mě bavila

lépe jsem si pamatoval různé situace a úkoly, které jsem měl udělat

nepocítil jsem na sobě žádné vedlejší účinky

 

Nejčastější otázky a odpovědi

1. Budu se lépe učit, když budu užívat Mindflow?

Ano, díky unikátnímu složení je z Mindflow nootropikum, které podporuje kognitivní funkce, to znamená i schopnost učit se a lépe si věci zapamatovat.

2. Budu mít lepší paměť?

Ano, můžete očekávat i “lepšího pamatováka.” Mindflow pozitivně ovlivňuje krátkodobou i dlouhodobou paměť. O to se stará především guarana a spektrum vitamínů skupiny B.

3. Je užívání bezpečné?

Určitě, nemusíte mít vůbec strach. Mindflow je zcela přírodní doplněk stravy a látky v něm, jsou již po dlouhá léta zkoumány. Proto je užívání bezpečné a zdraví neškodlivé.

4. Bude na mě produkt fungovat?

Každý z nás je individuální případ, ale pokud nemáte toleranci na některou z uvedených látek, tak musíte pocítit změnu.

5. Jaké je dávkování?

Začněte na 1 tobolce, navýšit můžete až na 3 tobolky za den.

 

Kde Mindflow koupit?

Mindflow můžete zakoupit pouze na oficiálních stránkách www.Mindflow.cz. Na výběr jsou 3 varianty. Výhodou je originální a čerstvé balení. Není zde riziko padělaného zboží.

1 balení / 24 tobolek = 390 ,-

3 balení / 72 tobolek = 990 ,- (ušetříte 180,-)

6 balení / 144 tobolek = 1790 ,- (ušetříte 550 ,-), doprava ZDARMA

Doprava od 49 ,-

Odesílají do 24 hodin

Podpora a výživa pro mozek

 

Zdroje:

www.MindFlow.cz

https://www.healthline.com/nutrition/what-is-caffeine

Naposledy aktualizováno 13 prosince, 2020, autorem Redakce Magazínu

4.3/5 - (7 votes)

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *