Nastřelení vousů vrací mužům sebejistotu. Co lze od transplantace očekávat a jak probíhá

Nastřelení vousů je záchranou pro všechny muže, kteří s přibývajícím věkem bojují s řídnutím jejich pánské chlouby. Plnovous je a odjakživa byl symbolem mužnosti a v současnosti je opět jeho obliba na vzestupu. Bohužel čas nikdo nezastaví, a i ti, jejichž bradu v mládí zdobil bujný porost, mohou v pozdějším věku utrpět neočekávanou ztrátu vousů.

Chcete-li získat zpět své sebevědomí, neotálejte s transplantací moc dlouho.Chcete vědět, jak takový zákrok vypadá a jak se na něj připravit? V jakých cenových relacích se pohybuje a zda je po něm nutná rekonvalescence? Pak čtěte následující řádky.

 

Nastřelení vousů – hlavní důvody, proč zákrok podstoupit

Hlavním důvodem doplnění řídnoucího plnovousu je především estetické hledisko. Kromě ztráty chlupů důsledkem přibývajících let mohou lysá místa výsledkem různých poranění a onemocnění obličeje , která na tváři zanechala jizvičky a holá místa na nichž už pravděpodobně nikdy chlupy nevyrostou.

Někteří muži, a to i ti mladší, navíc trpí řídkými vousy odjakživa a přitom by si tolik přáli jít s dobou a nechat si narůst pořádný porost. Transplantace pomocí vlastních vlasových štěpů proto pomůže i tam, kde příroda nebyla příliš štědrá.

Nastřelení bude třeba vhodné pro každého muže od 25 let věku, u něhož se projevuje dědičná androgenní alopecie a má dostatečné množství vlasů v místě, kde bude štěp odebírán.

 

Jaká je nutná příprava před transplantací

Jakmile se definitivně rozhodnete, že nastala ta pravá chvíle, kdy je třeba vyřešit váš problém s alopecií, bude prvním krokem objednání se na kliniku. Ještě než ji navštívíte, budete z její strany vyzváni, abyste zaslali fotografie hlavy a tváře z různých úhlů. Na základě těchto fotek pak odborníci posoudí, zda jste vhodným kandidátem pro transplantaci.

Pakliže projdete tímto kolem, sejdete se na osobní konzultaci s lékařem. Ten vás prohlédne, stanoví místo odběru štěpů a rozsah zákroku.

Následně se dozvíte podrobnosti o proceduře a dostanete také instrukce, které bude potřeba respektovat. Samozřejmostí je alespoň 24 hodin před zákrokem nepít alkohol, nekouřit a vyhnout se kofeinovým nápojům.

Připravte si také přehled své zdravotní historie – tzn. o případných alergiích a prodělaných zraněních či vážnějších nemocech; na to vše se vás lékař během konzultace bude ptát.

 

Co vás čeká během procedury

Na zákroku vám lékař umrtví oblast, z níž se budou odebírat jednotlivé vlasy, které pak aplikuje na místa, kde vousy vypadaly. Většinou je štěp vyjmut z oblasti týlu, kde mají muži vlasy nejkvalitnější a nejhustší. Díky lokální anestezii je procedura zcela bezbolestná.

Štěp se odebírá za pomoci speciálního nástroje s dutou jehlou rotací a dále pak pinzetou. Na místech transplantace se mikroskalpelem udělají kanálky, kam jsou vlasy očištěné od zbytkové tkáně umístěny.

Pro zjednodušené vysvětlení by se celý proces dal shrnout do následujících kroků:

  1. umrtvení dárcovské oblasti
  2. odebrání a očištění vlasového štěpu
  3. vytvoření kanálků na vybraných místech tváře
  4. Implantování štěpu

 

Je potřeba rekonvalescence?

Na tom, zda se jednotlivé folikuly dobře uchytí, záleží, jak čistě je proveden řez kanálku. V ideálním případě by měl být velmi těsný, aby bylo kolem štěpu co nejméně volného místa. Po zákroku není pacient nijak výrazně omezen. První a druhý den je potřeba mít ošetřena a obvázána místa odebrání štěpu.

Poté lékař obvaz odstraní a zkontroluje, zda se ranky dobře hojí. Nakonec dostanete instrukce, jak o nové vousy správně pečovat, aby byl celý proces úspěšný a oblast se dobře zahojila.

Tak to je k proceduře nastřelení vousů už opravdu vše. Teď už máte přehled o tom, co vše obnáší získání bujného plnovousu. Dočetli jste se pro koho je tento zákrok vhodný a co vás čeká, než se vydáte na kliniku. Zjistili jste také, jak samotná transplantace probíhá a víte, že následná rekonvalescence není nic hrozného. Už stačí jen sebrat odvahu a domluvit si konzultaci na vybrané klinice.

A co říkáte na nastřelování vousů vy? Přijde vám to jako zbytečná manýra a zbytečně vynaložené peníze, nebo naprosto chápete ty, kteří se rozhodli využít profesionální estetické služby? Jsme, stejně jako ostatní čtenáři zvědaví, tak se o váš názor podělte.

Naposledy aktualizováno 10 září, 2021, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *