online lekce
29 června, 2023
Kategorie: Ostatní

Proč dát šanci online lekcím? Cvičení z obýváku má mnoho výhod!

Online cvičení z domova se stalo trendem hlavně v době pandemie, kdy se ze dne na den zavřela veškerá fitness centra. Existuje ale spousta důvodů, proč dát internetovým lekcím šanci i dnes. Jaké jsou ty nejpodstatnější? 

1. Vše si přizpůsobíte podle sebe

Jedině doma můžete cvičit kdykoli a kdekoli chcete a nikdo vám nebude regulovat teplotu v místnosti, intenzitu osvětlení ani hlasitost hudby. Samozřejmě jen v případě, že nebudete obtěžovat sousedy. Možná se na první pohled zdá, že jde o banality, ale často si právě kvůli takovým detailům skupinovou lekci neužijete naplno. 

Kdežto ve vašem obýváku máte volné pole působnosti. Záleží tedy jen na vás, jestli vám stačí malý notebook, který si můžete položit jak na zem, tak i konferenční nebo TV stolek, nebo si pustíte online lekci na velkém monitoru či v televizi.

Zároveň se vám nabízí jedinečná příležitost trénovat cviky, na které si zatím na veřejnosti netroufnete nebo se je stydíte dělat před ostatními.

2. Ušetříte spoustu času

Jednou z největších výhod cvičení doma je samozřejmě úspora času, který nemusíte věnovat cestování. Další cenné minuty byste ztratili také při čekání na volné posilovací stroje, nebo na volnou sprchu či toaletu v přeplněné šatně.

Nehledě na to, že se občas ještě zaseknete v zácpě nebo vám ujede autobus před nosem. 

Doma se stačí jen převléknout, připravit si cvičební pomůcky a zařízení pro přehrávání videa, což vám zabere maximálně pár minut.

3. Cvičíte zdarma, nebo za výhodnou cenu

Ve vašich online pohybových aktivitách si můžete udělat systém, abyste nad nimi měli maximální kontrolu. Stačí si uložit oblíbená videa nebo celé fitness programy. 

Spousta zajímavých lekcí je stále zdarma, ale pokud se vám nechce dlouhé hodiny pátrat na internetu bez jistého výsledku, můžete si nějaký kurz zaplatit.

Většinou je i tak levnější než klasické offline lekce, protože lektoři nemusí platit za prostory a cestu. Určitě se ale nejprve podívejte na doporučení a recenze.

cviky na břicho

4. Nikdy si nic nezapomenete

Znáte ten nepříjemný pocit, kdy už jste skoro na místě, ale zjistíte, že jste si zapomněli pití, boty, činky, sluchátka nebo cokoli jiného?

Dobrou zprávou je, že doma se vám to stát nemůže – tedy pokud nepatříte mezi chronické chaotiky, kteří stále něco hledají. I tak ale budete mít ke všemu lepší přístup a vodu si nezapomenete, ani kdybyste chtěli. 

5. Hygiena, čistota a vůně

Vlastní koupelna, čistě umytá podlaha a vydezinfikované cvičební pomůcky, takový luxus v posilovně mít nebudete.

Kvalitní fitness centra si na dokonalý úklid potrpí, to určitě nezpochybňujeme, ale doma je zkrátka doma.

Nehledě na to, že při cvičení jógy a pilates nebo meditaci můžete použít i svoje oblíbené esenciální oleje či vonné tyčinky. 

Rate this post

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *