Jaký glutamin je nejlepší?

Pojďme se nejdříve podívat, co to ten glutamin vlastně je a proč je pro tělo tak důležitý. Glutamin je jedna z 23 aminokyselin a má vliv na regeneraci svalů a spalování glykogenu (zásobní cukr). Dále pomáha s detoxikací amoniaku a udržování dusíkové rovnováhy v těle.

Glutamin je obsažený v bílkovinách – nejvíce v červeném mase, luštěninách, ale také je součástí mléčných výrobků. Při těžkém a dlouhém tréninku se zvedá spotřeba těchto aminokyselin až 5x a proto je nutné dodávat je ve formě suplementů.

 

K čemu je glutamin?

Glutamin se užívá pro jeho skvělé účinky v oblasti hubnutí, regenerace, zlepšení imunity a přírustku svalových vláken. U lidí, kteří se “honí” za co největšími svaly je glutamin základ a to z jednoho prostého důvodu.

Při dlouhotrvajícím tréninku se svaly sami upalují/spalují. Glutamin tento proces oddálí a dovolí vám cvičit déle a účiněji.

l-glutamin recenze

 

Jaký glutamin koupit?

Glutamin můžete zakoupit buď ve formě tablet, tobolek a nebo prášku. Právě třetí možnost je ta nejlepší. V ostatních případech se ve většině případech náchází spojovací látky, které nejsou pro tělo nic dobrého. Snažte se tedy kupovat L-Glutamin 100% bez přidaných látek. Značku můžete ignorovat, stačí se řídit složením a cenou.

Namaximum.cz nabízí sportovní výživu ze své výroby i konkurenčních značek. Tak levnou výživu v žádném jiném obchodě nenajdete – pro nabídku stačí rozkliknout slevový kupón.

Jak glutamin dávkovat?

Dávkování vždy záleží na úrovni a očekávání cvičícího, pohlaví, věku a délky cvičení. V začátcích je doporučené se řídit dávkováním, které uvadějí na obalech. Zde je jedno doporučené dávkování Glutaminu Micro powder od Amixu.

*Denní dávka je 5g (2čajové lžičky). Vezměte 1 čajovou lžičku (2,5g) ihned po fyzické zátěži a druhou večer před spaním.

Doporučit můžu firmu MyProtein, která se zabývá výrobou kvalitních doplňku stravy ke cvičení. Na stránkách najdete vše a to včetně glutaminu. Jedná se asi o nejlepší firmu, co se týče poměru cena/výkon.

Kde kupuji glutamin?

Mám několik ověřených obchodů, kde pravidelně nakupuji doplňky stravy a to včetně glutaminu. Všechny 3 obchody jsou bezpečné, mají rychlé dodání a také přijatelné ceny. Často se zde vyskytují různé akce, které se vyplatí sledovat.

GymBeam

Namaximum.cz

Naposledy aktualizováno 2 května, 2021, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *