[RECENZE] RageFitness.cz – jaká je zkušenost s jejich kratomy?

V dnešní recenzi se podíváme na kratom, který nyní zkouším po dobu 1 měsíce. Zaměříme se na zelený kratom (Maeng da) a 2 bíle kratomy (Maengda kapuas hulu a 100% White), které jsem aktuálně užíval. Jejich kvalita, účinky i cena vás příjemně překvapí.

Pokračujte ve čtení a najděte ten nejlepší kratom, který vám bude vyhovovat svými účinky.

Nově doporučujeme nákup v tomto e-shopu, který se nám více osvědčil.

Co je kratom?

Mitragyna speciosa, nebo-li kratom je název pro tropický strom, který se nejčastěji vyskytuje v Jihovýchodní Asii. Již v minulosti se využíval pro své psychotropní účinky, které umožňovali lidem déle pracovat bez pocitu vyčerpání, hladu a únavy.

Ačkoliv je většina psychoaktivních látek zakázána a legislativně kontrolována, kratom se zákazu vyhýbá. O jeho zákazu se začalo mluvit, ale stále se ho můžete pro sběratelské potřeby objednat. Jedním z e-shopů, kde je to možné, je i námi recenzovaný e-shop RageFitness.cz.

Existuje mnoho druhů (barvy) kratomu, které jsme si představili v tomto článku. V dnešní recenzi si popíšeme pouze ty, které jsme nyní testovali.

kratomové listy v indonesii, na borneu a v thajsku

Odkud je kratom?

Mezi nejrozšířenější území patří Indonésie a Bali. Barvy určují účinky kratomu a název kratomu určuje místo, kde se kratom pěstoval a sklízel.

Setkat se tak můžete s názvem:

 • Maeng Da
 • Sumatra
 • Bali
 • Borneo
 • Jonkong
 • Kasongan
 • Thai

Zelený kratom Maeng Da / Green kratom

Zelený kratom jsem si vybral pro jeho účinky, které se hodí pro práci. Zhruba 20 minut po jeho konzumaci pociťujete příval dobré nálady, energie, euforie, máte zlepšení komunikační schopnosti, ale zároveň se cítíte uvolněně. Zkratka vhodný nakopávač a možná i adaptogen do náročných dnů.

Green kratom vzniká způsobem rychlého sušení, ke kterému dochází uvnitř větraných místností.

zelený kratom maeng da

ragefitness zelený kratom

dodá vitalitu na cca 5 hodin

v baleních po 5 až 1000 gramech

certifikáty i výsledky laboratorních testů

od 25 Kč

Bílý kratom Maeng Da / White kratom

Bílý kratom je vhodný pro všechny, kteří hledají čistou energii a povzbudit do celého dne. Konzumace přináší okamžitý “rush,” po které jste připraveni se učit nebo pracovat v náročných podmínkách. Ať už stresových nebo fyzických.

White kratom vzniká tak, že se listy kratomu suší v uzavřeném prostoru a to bez přístupu denního světla. Obsah chlorofylu se snižuje a kratom tak přichází o svou typickou zelenou barvu.

V kratomových listech se nastartují procesy, které umožní vznik nových derivátů. Ty jsou silnější, než mitragynin, díky kterému má kratom své známé účinky.

bílý kratom maeng da

poskytuje energii pro náročné dny

v baleních po 5 až 1000 gramech

certifikáty i výsledky laboratorních testů

od 38 Kč

Royal Green Borneo kratom / A+

Špičková kvalita, ještě lepší účinky, než “klasický” zelený kratom. V čem je rozdíl? Royal kratom obsahuje vyšší množšství MTG a to minimálně 2%. Podle dostupných údajů se pohybuje běžná hladina prodávaného kratomu v České Republice kolem 0,4 až 1,2%.

Je to prémiový kratom pro náročné uživatele.

Při dávkování zvolte nejdříve nižší dávku, protože stejná dávka jako u běžného kratomu vám nemusí vyhovovat.

ROYAL GREEN BORNEO GRADE A+ MICRO KRATOM

garantovaný obsah MTG

silnější, než většina kratomů u nás na trhu

od 39 Kč

Je lepší zelený nebo bílý kratom?

Těžká otázka, na kterou neexistuje jednoznačná odpověď. Každý má individuální potřeby a na každého působí kratom jinak. Záleží také na dávce, kteoru zrovna konzumujete. To z velké části umocňuje to, jaké účinky na vás bude kratom mít.

Osobně mi více vyhovuje zelený kratom Maeng Da, ale přítelkyně preferuje bílý kratom. Doporučuji vám objednat na začátek více malých balení, které si vyzkoušíte a vyberete si ten nejlepší, který vám sedí.

E-shop RageFitness umožňuje objednávku již 5 gramových balení za dostupné peníze.

porovnání zeleného a bílého kratomu

Jak užívat kratom?

Na úvod je nutné sdělit, že kratom není vhodný pro těhotné ani kojící ženy. Při jeho konzumaci se vyhněte také kofeinu, který může účinek kratomu sice zvýšit, ale vzhledem k tomu, že se jedná o další stimulující látku, není kombinace vhodná. Zapomeňte také na alkohol, u kterého se konzumace kratomu vylučuje.

Možnosti konzumace jsou různé. Mezi nejvyužívanější patří rozmíchání kratomového prášku v tekutině. Můžete použít čistou vodu nebo ovocný džus pro “zamaskování chuti.”

TIP: Osobně se mi neosvědčilo rozmíchání v džusu, ale v čisté vodě. Pro lepší chuť si vymačkám zhruba 1/4 citrónu, který sníží nepříjemnou pachuť kratomu. Lepší je také kratom rozmíchat v malém množství vody (cca 120 ml), než se trápit s půl litrem zeleného moku.

V Asii mezi oblíbené způsoby patří kratomový čaj. Je to podobná forma jako ta předešlá, jen s tím rozdílem, že kratomový prášek zalijete vodou a necháte vylouhovat. U obou variant se využívá zhruba 1 až 5 gramů prášku. Při vyšších dávkách se mohou objevit vedlejší účinky, mezi které patří nevolnost, malátnost, bolest hlavy a průjem nebo zácpa.

 • kratom zalitý vodou
 • kratomový čaj
 • kapsle
 • tablety

Doporučená denní dávka 1 až 2 čajové lžičky. Nutno osobně otestovat, jaká dávka vám sedí a přináší nejlepší účinky.

Jaké jsou účinky kratomu?

Účinky se liší podle druhu a dávky.

U zeleného a bílého kratomu se můžete těšit na zvýšení energie. Je to vhodná alternativa ke kávě, případně pro lidi, kteří nechtějí konzumovat kofein.

Naopak u červeného a žlutého očekávejte spíše utlumení a příjemnou relaxaci.

To jak se budete cítit ale ve velkém poměru ovlivňuje také dávka. Při 0,5 až 1 lžička kratomu se cítím spíše plný energie, po 2 lžičkách mě bolí hlava a jsem spíše unavený.

Zkušenosti s e-shopem (jiní uživatelé)

Moje zkušenost s e-shopem je pozitivní, co ale říkají další zákazníci?

Marek

 • Kvalitní zboží, přijatelná cena, rychlé dodání.

Vše jak má být, můžu doporučit.

Věra

Rychlost objednávek a možnosti s platbou a doručením. Výběr velký. Možnost zajet osobně. Informace přehledné.
Nemám žádnou nevýhodu

Lenka

Nakupuji opakovaně, vždy si najdu něco pro sebe, příjemné ceny, dobrá kvalita

Ověřený zákazník

 • Dobrá a rychlá komunikace a vyřízení požadavku

Sušené aktivní droždí jsem koupil už podruhé, protože je spolehlivé a dobře se s ním peče. Teď jsem se náhodou trefil do slevové akce, takže nákup byl super výhodný.

Zkušenosti jsem čerpal z veřejně dostupných informací na srovnávacím portálu Heureka.cz.

Objednávka kratomu

Kratom je možné objednat na webových stránkách (e-shopu) RageFitness.cz. Výhodou jsou nízké ceny v porovnání s konkurencí a rychlé dodání.


Možnosti dopravy (e-shop zasílá také na Slovensko):

Zásilkovna:

 1. Doprava při objednávce do 500 Kč = 59 Kč
 2. Doprava při objednávce od 500 do 999 Kč = 39 Kč
 3. Doprava při objednávce nad 1000 Kč = ZDARMA

Česká Pošta – balík do ruky:

 1. Při objednávce do 1500 Kč je doprava 99 Kč.
 2. Při objednávce nad 1500 Kč je doprava 49 Kč
 3. Doprava při nákupu nad 3000 Kč je zdarma.

Kontakty:

emaily: jana@ragefitness.cz (pro prodejny) a obchod@ragefitness.cz (pro objednávky)

tel.: 728 879 415


Věrnostní program

Za každý nákup můžete získat díky věrnostnímu programu body, které můžete uplatit při dalších nákupech. Za každých 100 Kč získáte 2 body, které představují 2 Kč slevu (1 bod = 1 Kč).

Vychází to tak na pravidelnou 2% slevu, kterou můžete kombinovat s nabídkami, které vám jako registrovaným uživatelům budou chodit na email.


RageFitness a slevový kupón

K obdržení slevových kupónů a slevových akcí se můžete přihlásit do jejich odběru novinek.


Obchod můžete využít nejen k nákupu kratomu, ale i dalších produktů, které najdou uplatnění v běžném životě. Sportovní výživa mnoha světových značek, CBD produkty nebo zdravé potraviny do kuchyně.

Další informace můžete čerpat z jejich BLOGU. Výhodou je i přítomnost online chatu, kde vám operátoři poradí s výběrem správných produktů a vašich dotazů.

Závěr

S nákupem v obchodě jsem spokojený, ať už ohledně výběru a nabídky zboží, tak i po rychlost dodání.

Výběr kratomů je široký, UV sterilizovaný (zbavený všech škodlivých látek a mikrobů) a levnější, než je tomu u konkurence. Kvalitu navíc kontrolují přímo na plantážích v Indonésii.

Nejčastější otázky a odpovědi

Mohou kratom užívat těhotné a kojící ženy?

Mohou kratom zkusit děti?

Je možné kombinovat kratom s alkoholem?

Je kratomu droga?

Jaké aktivní látky kratom obsahuje?

Jaké jsou možné nežádoucí účinky kratomu?

Další recenzované kratomy

Recenzované kratomy CBDsvet.cz

E-shop CBDsvet.cz patří mezi další prodejce prémiového kratomu u nás. Jeho produkty jsou dodávány v luxusních baleních, které jdou vhodné jako dárek. Cenově vycházejí hůře, než je tomu u kratomů RageFitness.cz, ale s účinky jsem byl spokojený.

Naposledy aktualizováno 4 ledna, 2024, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *