vitamin k2
23 května, 2017
Kategorie: Doplňky, Pohyb

Vitamin K2

Vitamín K2 je vitamín, který je rozpustný v tucích. Dříve se myslelo, že se jedná pouze o jednu z variant vitamínů K, ale časem se ukázalo, že v lidském těle působí úplně jinak. Vitamín K2 totiž dokáže vychytávat vápník z extracelulárního prostoru a “vrazit” ho do kostí. Proto je užíván pro mineralizaci kostí, buněčného růstu a metabolismu proteinů cévní stěny. Ze stravy je téměř nemožné získat větší množství a proto je v některých případech nutné dodávat ho v doplňcích stravy. A my vám ukážeme jeden z nejsilnějších na trhu!

Vyzkoušejte jedno balení zdarma!

O vitamínu K2

Naše kostra se skládá z největší části z vápníku. Pro správný vývin a “chod” kostí potřebujeme, aby jeho hladina byla minimálně na zdravém minimu. Avšak v průběhu života u každého člověka na planetě dochází k redukci vápníku v krvi. K převratu dochází především kolem 30. narozenin, anebo v období menopauzy. Při konzumaci potraviny bohatých na vápník to ale nekončí, protože teprve zde začíná ta pravá cesta. Běžné se vápník ukládá v krvi a my potřebujeme, aby se z krve “dopravil” pomocí tepen do kostí. A právě vitamín K2 usnadňuje tento transport a zabraňuje usazování vápníku v krvi.

kostra a vitamín K2

K čemu je dobrý vitamín K2?

 1. pomáhá udržovat průchod a proudění krve
 2. ovlivňuje “zpracování” vápníku ve vašem těle

Jak se může projevit nedostatek vitamínu K2?

 • zvýšená hladina extracelulárního vápníku
 • bolesti kostí, kloubů a svalů
 • možnost vzniku zánětů
 • únava, svalová únava
 • křeče

Více o příznacích nedostatku vitamínu k2 na wikipedii.

Vitamín K2 + vitamín D

Při užívání vitamínu K2 je doporučováno zařadit do stravy také vitamín D. Mezi nejlepší zdroje vitamínu patří sluneční záření, sádlo, ústřice, sumec, tresčí játra, slanina a také třeba losos. Při častém pobytu venku a především v slunečných dnech je váš denní limit příjmu vitamínu D dostatečně pokryt. Je zajímavé, že nedostatkem vitamínu D nejvíce trpí západní země a to především USA, kde se udává, že přes 40% američanů mají problém pokrýt denní příjem vitamínu D. Jaké výhody může přinášet kombinace K2 a “déčka?”

 • pomáhá v tvorbě svalové hmoty a její ochrany
 • podporuje imunitní systém
 • výrazným podílem se podílí na udržení zdravých kostí
 • pozitivní vliv při léčbě osteoporózy

vitamín k2 naturamed

Strava?

Vitamín K2 lze dostat do těla i z běžné stravy, ale pouze v omezené míře. Je dokázáno, že obsah v jedné tobolce vitamínu K2 od NaturaMed se rovná přibližně 4 kilům hovězího, anebo 5 litrům mléka. Konzumace takové množství jídla je zcela nemožná a kdyby jste se přece jen pokusili tento fakt vyvrátit, hrozí vám střevní a trávicí potíže s možnou otravou jídla.

Vitamin K2:

 • zásadně ovlivňuje metabolismus vápníku
 • přispívá k normálnímu proudění krve
 • pomáhá udržovat Vaše cévy zdravé

Výzkumy ukázaly, že Vitamín K2 funguje nejlépe v kombinaci s vitamínem D. Vitamín D totiž také přispívá k lepšímu využití vápníku a k udržení jeho dostatečné hladiny v krvi. Kombinace vitamínu K a D tedy Vašemu tělu zajistí kvalitní rozdělení vápníku mezi kosti a krev.

Společně s vitaminem D:

 • přispívá k udržení zdravých a silných kostí
 • podporuje imunitní systém
 • podporuje tvorbu a udržení správné funkce svalů

Zkušenosti uživatelů

“Po menopauze jsem si 2x zlomila prst u nohy pouhým škobrtnutím. Říkala jsem si, že to není normální a vypravila jsem se do liberecké nemocnice. Tam mi ortoped doporučil zařadit do jídelníčku doplněk stravy s vysokým obsahem vitamínu K2. Doma jsem hledala a narazila na akci “balení zdarma.” Objednala jsem a po roce užívání již žádný problém nemám. Snad je to díky tomu. A pozor. Také mi řekl, že nedoporučuje zvýšenou konzumaci mléka, kvůli obsažené laktóze.

Z oficiálního webu:

“Po užívání vitamínu K2 zvládám jednoduché cviky i dlouhé procházky.”

“Co jsem začal brát vitamín K2, jsem silnější, více v kondici a nebolí mě klouby.”

Závěr

S čistým svědomím mohu říct, že vitamín K2 dokáže člověku pomoci. Dlouhou dobu jsem měl problémy se spodní částí zad, kterou jsem si poškodil špatnou technikou mrtvého tahu. Hledal jsem X způsobů, jak problém vyřešit a narazil jsem právě na firmu NaturaMed, která nabízí jedno balení zdarma, tak proč to nezkusit, že jo. Užívám druhý měsíc a bolest je skoro pryč, ozve se, pouze když nosím těžká břemena.

vitamín k2 naturamed

Dostat balení zdarma

Uložit

Uložit

Zádný komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *