Vitamin K2

Vitamín K2 je vitamín, který je rozpustný v tucích. Dříve se myslelo, že se jedná pouze o jednu z variant vitamínů K, ale časem se ukázalo, že v lidském těle působí úplně jinak. Vitamín K2 totiž dokáže vychytávat vápník z extracelulárního prostoru a “vrazit” ho do kostí. Proto je užíván pro mineralizaci kostí, buněčného růstu a metabolismu proteinů cévní stěny.

Ze stravy je téměř nemožné získat větší množství a proto je v některých případech nutné dodávat ho v doplňcích stravy. A my vám ukážeme jeden z nejsilnějších na trhu!

O vitamínu K2

Naše kostra se skládá z největší části z vápníku. Pro správný vývin a “chod” kostí potřebujeme, aby jeho hladina byla minimálně na zdravém minimu. Avšak v průběhu života u každého člověka na planetě dochází k redukci vápníku v krvi. K převratu dochází především kolem 30. narozenin, anebo v období menopauzy.

Při konzumaci potraviny bohatých na vápník to ale nekončí, protože teprve zde začíná ta pravá cesta. Běžné se vápník ukládá v krvi a my potřebujeme, aby se z krve “dopravil” pomocí tepen do kostí. A právě vitamín K2 usnadňuje tento transport a zabraňuje usazování vápníku v krvi.

kostra a vitamín K2

K čemu je dobrý vitamín K2?

 1. pomáhá udržovat průchod a proudění krve
 2. ovlivňuje “zpracování” vápníku ve vašem těle

 

Jak se může projevit nedostatek vitamínu K2?

 • zvýšená hladina extracelulárního vápníku
 • bolesti kostí, kloubů a svalů
 • možnost vzniku zánětů
 • únava, svalová únava
 • křeče

 

Více o příznacích nedostatku vitamínu k2 na wikipedii.

 

Vitamín K2 + vitamín D

Při užívání vitamínu K2 je doporučováno zařadit do stravy také vitamín D. Mezi nejlepší zdroje vitamínu patří sluneční záření, sádlo, ústřice, sumec, tresčí játra, slanina a také třeba losos. Při častém pobytu venku a především v slunečných dnech je váš denní limit příjmu vitamínu D dostatečně pokryt.

Je zajímavé, že nedostatkem vitamínu D nejvíce trpí západní země a to především USA, kde se udává, že přes 40% američanů mají problém pokrýt denní příjem vitamínu D. Jaké výhody může přinášet kombinace K2 a “déčka?”

 • pomáhá v tvorbě svalové hmoty a její ochrany
 • podporuje imunitní systém
 • výrazným podílem se podílí na udržení zdravých kostí
 • pozitivní vliv při léčbě osteoporózy

vitamín k2 naturamed

Strava?

Vitamín K2 lze dostat do těla i z běžné stravy, ale pouze v omezené míře. Je dokázáno, že obsah v jedné tobolce vitamínu K2 od NaturaMed se rovná přibližně 4 kilům hovězího, anebo 5 litrům mléka. Konzumace takové množství jídla je zcela nemožná a kdyby jste se přece jen pokusili tento fakt vyvrátit, hrozí vám střevní a trávicí potíže s možnou otravou jídla.

Vitamin K2:

 • zásadně ovlivňuje metabolismus vápníku
 • přispívá k normálnímu proudění krve
 • pomáhá udržovat Vaše cévy zdravé

 

Výzkumy ukázaly, že Vitamín K2 funguje nejlépe v kombinaci s vitamínem D. Vitamín D totiž také přispívá k lepšímu využití vápníku a k udržení jeho dostatečné hladiny v krvi. Kombinace vitamínu K a D tedy Vašemu tělu zajistí kvalitní rozdělení vápníku mezi kosti a krev.

 

Společně s vitaminem D:

 • přispívá k udržení zdravých a silných kostí
 • podporuje imunitní systém
 • podporuje tvorbu a udržení správné funkce svalů

 

Zkušenosti uživatelů

“Po menopauze jsem si 2x zlomila prst u nohy pouhým škobrtnutím. Říkala jsem si, že to není normální a vypravila jsem se do liberecké nemocnice. Tam mi ortoped doporučil zařadit do jídelníčku doplněk stravy s vysokým obsahem vitamínu K2. Doma jsem hledala a narazila na akci “balení zdarma.” Objednala jsem a po roce užívání již žádný problém nemám. Snad je to díky tomu. A pozor. Také mi řekl, že nedoporučuje zvýšenou konzumaci mléka, kvůli obsažené laktóze.

Z oficiálního webu:

“Po užívání vitamínu K2 zvládám jednoduché cviky i dlouhé procházky.”

“Co jsem začal brát vitamín K2, jsem silnější, více v kondici a nebolí mě klouby.”

 

Závěr

S čistým svědomím mohu říct, že vitamín K2 dokáže člověku pomoci. Dlouhou dobu jsem měl problémy se spodní částí zad, kterou jsem si poškodil špatnou technikou mrtvého tahu. Hledal jsem X způsobů, jak problém vyřešit a narazil jsem právě na firmu NaturaMed, která nabízí jedno balení zdarma, tak proč to nezkusit, že jo. Užívám druhý měsíc a bolest je skoro pryč, ozve se, pouze když nosím těžká břemena.

EDIT:

Našli jsme lepší a čistější alternativu vitaminu K2!

vitamin k2 viridian

✅ Zcela nový vitamín K2 extrahovaný pomocí speciální technologie

✅ 30 kapslí

✅ vhodné pro vegany

✅ ve slevě!

Uložit

Uložit

Naposledy aktualizováno 16 prosince, 2020, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (3 votes)

3 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *