Chia puding s ovocem a oříšky

Recept na chia puding je naprosto jednoduchý a výsledech stojí za to po stránce chuti i výživových hodnot. Takže se do toho můžeme ihned pustit.

Co budeme na puding z chia semínek potřebovat?
· 1 litr mléka (takové, které nám chutná – kvalitní, rostlinné)
· 300 g chia semínek
· čerstvé ovoce podle chuti
· nasekané oříšky na přimíchání/posypání podle chuti

Jak chia puding udělat? Jednoduše!
Je to opravdu velice snadné. Vezmeme si 4 nějaké skleničky o objemu okolo 200 – 250 ml a do jejich 1/5 nasypeme chia semínka.

Následně dolijeme mlékem, zamícháme a nechám chvíli stát, cca 5 minut. Potom promícháme ještě jednou a dáme vychladit.

Vychlazením je chia puding hotový a záleží už pouze a jen na nás, jak si ho vylepšíme ovocem, případně nasekanými oříšky. Mně velice chutnají lískové oříšky, takže jsem použila právě tyto.

Něco málo o chia semínkách
Semínka chia se získávají ze Šalvěje Hispánské. Chia semínka jsou bohatým zdrojem bílkovin, zdravých tuků, sacharidů, vlákniny, vápníku, sodíku, zinku, fosforu, manganu, omega3 a omega 6kyselin, vitaminů B a C.

Jsou celkově bohatým zdrojem energie, prospívají naší imunitě a jsou vynikající ingrediencí do pudingů, smoothie, nebo třeba salátů. Záleží jen na vás, kam s nimi. Jejich chuť je v podstatě lehce oříšková, neutrální.

Chia semínka v praktickém výhodném balení mohu doporučit například z e-shopu plného oříšků, semínek i sušeného ovoce přímo zde.

Naposledy aktualizováno 14 ledna, 2024, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *