Proč při cvičení použít posilovací činky


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/103879/virtual/www/domains/perfektnipostava.cz/wp-content/plugins/wp-social-sharing/includes/class-public.php on line 81

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/103879/virtual/www/domains/perfektnipostava.cz/wp-content/plugins/wp-social-sharing/includes/class-public.php on line 81

Posilování s činkami a další pomůcky vás nemusí nijak vyděsit. Cvičební pomůcky jsou super, i když ještě ze školy znáte dostupný pouze medicinbal, kozu a švédskou bednu. Posilovací činky dřív asi vypadaly jako kusy něčeho nevzhledně železného a švihadlo připomínalo tlustou šňůru na prádlo.

Dnešní posilovací gumy již dávno nahradily i čtyři kovové pružiny natahované s cílem posílení vašich zádových svalů, které se nikdy asi netěšily moc velké oblibě. Staré době je ale konec. V obchodech se sportovním náčiním dnes najdete opravdu nepřeberné množství vysoce efektivních cvičebních pomůcek, které hezky vypadají i na pohled.

Jsou uživatelsky mnohem přátelštější a mohou vám cvičení zpestřit a zintenzivnit.

 

Efektivita a intenzita

Právě efektivita a intenzita vašeho tréninku jsou hlavní důvody, proč posilovací činky a různé pomůcky používat. Cvičit můžete samozřejmě také jen s váhou vlastního těla, ale po nějakém čase se dostanete do bodu, kdy vám prostě tato zátěž nebude stačit.

Důkladné procvičení zejména některých svalových skupin je bez zařazení přidané zátěže téměř nemožné. Chcete-li vycvičit a posílit například své bicepsy, bez činek se vám budou posilovat opravdu dost těžko. Kromě klasických činek určitě oceníte třeba i činky jednoručky.

Cvičební pomůcky můžeme rozdělit do několika skupin a rozčlenit je právě podle partií, které chcete s jejich pomocí posilovat. Existuje spousta nářadí a pomůcek pro zlepšování aerobní kapacity a také vašeho kardiovaskulárního systému

 

Cvičení s činkami

Mezi vhodné cvičební pomůcky patří švihadla, mini steppery i trampolíny, pro posilování posilovací činky, činky jednoručky, úchopy na kliky, různé rotační disky, posilovače břišních svalů a posilovací gumičky. Zabírají i prostředky na zpevnění hlubokých vnitřních svalů, jako pomůcky na zlepšení stability, kam patří bosu, nestabilní balanční plochy a míče.

Cvičebních pomůcek existuje obrovská škála, ale v zásadě i při soustavném cvičení s jakoukoliv takovou pomůckou musíte stále zvyšovat zátěž, aby pak vaše svaly na cvičení průběžně reagovaly. I za pomocí nich stále platí stejná pravidla, jako při cvičení bez pomůcek. Vždy je na začátku nutné důkladné rozehřátí, protažení a postupné zvyšování náročnosti vašeho cvičení s činkami. Ruku v ruce s tím jde také vhodný jídelníček.

Pokud vás trápí skvrny od potu na sportovním oblečení, doporučujeme článek “Jak vyčistit skvrny od potu.”

Naposledy aktualizováno 17 prosince, 2020, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *