dřepy (squaty)
10 srpna, 2015
Kategorie: Hubnutí, Pohyb

Moderní dřepy? Squaty!

Squaty jsou nové moderní dřepy, které mají být účinější než ty staré, klasické a nemají zatěžovat tolik kolena, která právě u klasických dřepů dostávají zabrat, hlavně na kolena a vazy. Vyvinuly se celkem nedávno, ale už jsou známé po celém světě. Nenajdete žádný lifestyle magazín, blog nebo youtube kanál o fitness, kde o nich není ani jedna zmínka.

Provedení cviku

U squatových dřepech je základ, že nedopustíte, aby se kolena dostali před chodidla. Dalším pravidlem je, že kolena a lýtka musí svírat pravý úhel.

Pro perfektní provedení mějte natažené ruce před sebe. Je to s tím těžší, ale svaly více procvičíte a po čase si můžete vzít i činky do ruky, ale nebudeme předbíhat, protože v začátcích je většina ráda, že to odcvičí i bez činek.

Myslete na to, že při dosedání stačí mít lýtka a hýždě v pravoúhlém sevření. Nezapomínejte ani na správné držení těla (zad). Pro inspiraci se podívejte na následující “slečnu.”

dřepy

Kolik toho mám udělat?

V začátcích můžete zkusit například 50 dřepů. Je možné si dřepy rozdělit i do tzv. sérií. Hlavně u začátečníků muže být velkým problémem najednou “vyseknout” 50 dřepů. Denně se snažte zvyšovat o 5 dřepů a takto to držet měsíc. Uvidíte, že po měsíci jsou výsledky skvělé. Zpevní to hlavně tyto dvě partie – zadek a hýždě.

Samozřejmě návod neberte, tak vážně. Toto je určené pro začátečníky, jestli máte se cvičením už nějaké zkušenosti (často běháte, jezdíte na kole), tak dřepy by Vám neměly dělat velké problémy. Zde je na místě použít výše zmíněné činky, které Vám dřepy pořádně znepříjemní – kladně!

Na internetu, hlavně youtube lze najít stovky “výzev,” kde se převážně slečny snaží dát, co největší počet dřepů. Pro ukázku jsem jedno takové video našel, které je součástí článku. Dobrý pro motivaci a ukázku cviku, ne? 🙂

“V začátku mi pomohl přípravek Garsin, který moje rosolovité tělo nastartoval a jela jsem jak fretka. Bez něj se mi hublo hůře, nevím, jestli se jednalo o placebo, ale i tak to funguje skvěle.” Martina Trlicová

Proč vlastně dělat squaty?

  • zpevní zadek a hýždě
  • zhubnete (při cvičení spalujete kalorie)
  • posílíte celkově svoje tělo

Zdroje:

https://www.womenshealthmag.com/fitness/a19904135/types-of-squats/

https://www.popsugar.co.uk/fitness/How-Do-Squats

Rate this post

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *